www.svethardware.cz
>
>
>
>

Razer představil levný headset pro VR

Razer představil levný headset pro VR
, , aktualita
Razer je jedním z nezávislých výrobců headsetů pro virtuální realitu, dlouho nabízel základní headset za přívětivou cenu. Nyní ale přichází s vylepšenou verzí, jež bude konkurovat HTC nebo Sony.
K oblíbeným
reklama
Razer na svých internetových stránkách už dlouho prodává OSVR HDK, jedná se o headset hnutí Open-Source Virtual Reality. Na rozdíl od velkých výrobců, Razer za sebou nemá velké technologické nebo herní společnosti. To mu sice dává maximální svobodu ve vývoji, ale schází mu podpora her. Jeho cíl je jednoduše dodávat headsety vývojářům, aby nebyli závislí na velkých společnostech.

Jejich první headset byl vstupním zařízením do světa VR, s Full HD rozlišením a 60Hz obnovovací frekvencí se konkurenci nemohl vyrovnat. Na druhou stranu je již notnou dobu v prodeji - právě na rozdíl od konkurence. Nyní ale vytáhl do opravdového boje a představil konkurenceschopný headset.

Displej s úhlopříčkou 5,5", rozlišením 2160×1200 px a obnovovací frekvencí 90 Hz v kombinaci s cenou 399 dolarů, tedy 10.000 Kč bez DPH, je už zajímavým lákadlem. Konkurence stojí zhruba dvojnásobek. Na vstup do světa VR se to může jevit jako ideální zařízení.

Nicméně oproti HTC Vive postrádá ovladače (stejně jako Rift, ten ale jen dočasně) a další vylepšení jako varující systém, aby hráč nenarazil do zdi nebo Lighthouse - systém snímání pohybu celého těla. Razer říká, že nový headset má být k dispozici již v červenci, ale podle spekulací se vývojáři ještě musí vypořádat s několika problémy, takže se toto datum může posunout. Razer dále vloží 5 milionů dolarů (asi 120 milionů korun) do fondu pro vývojáře VR her.

Razer OSVR HDK:
 • Displej: 5,5" Full HD OLED, 401 ppi
 • Obnovovací frekvence: 60 Hz
 • Čočky: dvojice individuálně nastavitelných čoček
 • Sledování pohybu: 360°, pomocná infračervená kamera s obnovovací frekvencí 100 Hz
 • Cena: 299 dolarů (7500 Kč bez DPH)
 • Dostupnost: nyní

Razer OSVR HDK 2:
 • Displej: 5,5" OLED, 2160×1200 px
 • Obnovovací frekvence: 90 Hz
 • Čočky: dvojice individuálně nastavitelných čoček s lepšími optickými vlastnostmi
 • Sledování pohybu: 360°, vylepšená pomocná infračervená kamera
 • Cena: 399 dolarů (10.000 Kč bez DPH)
 • Plánovaná dostupnost: červenec

Zdroj: Kit Guru
reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář