RBE: editor BIOSu nyní i pro Radeony Polaris

RBE: editor BIOSu nyní i pro Radeony Polaris
, , aktualita
Red BIOS Editor se objevil v nové verzi, která nyní už konečně podporuje i Radeony vybavené čipy Polaris, čili série RX 400 a RX 500. Pokud se tak někdo chce trošku povrtat v BIOSu svého staršího Radeonu, má možnost. 
K oblíbeným
reklama
Grafické karty s čipy Polaris jsou stále aktuální, ostatně v případě modelů RX 580 a RX 590 si s nimi můžeme stále velice dobře zahrát i náročné hry v rozlišení Full HD. Mělo tak cenu pro ně připravit novou verzi utility Red Bios Editor, která umožní ladit karty z mnoha aspektů. Ovšem je třeba upozornit, že to bude každý činit pouze a jen na vlastní nebezpečí a pokud neví, k čemu může taková věc sloužit, ať na ni raději zapomene. 
 
 
Velkou chybu můžeme udělat už jen tím, že si vybereme špatné GPU a pak se budeme snažit provádět změny. 
 
 
Nejužitečnější volby se z hlediska ladění výkonu ukrývají pod záložkou Clocks and Voltages, kde si můžeme vybrat nastavení napájecího napětí v závislosti na taktech. Právě i zde se můžeme velice snadno nechat unést a nastavit hodnoty, které v tom lepším případě způsobí nestabilitu. 
 
 
Neméně užitečná záložka PowerTuna and Fans nabídne úpravu limitů teplot a spotřeby včetně TDP. Stejně tak si můžeme nastavit chlazení včetně prahové hodnoty pro probuzení ventilátorů. 
 
 
Nakonec tu máme nastavení časování pamětí, kde je třeba si vybrat nejdříve správný typ a pak můžeme zkoušet editovat hexadecimální hodnoty. V nich se asi málokdo vyzná, ovšem pokud je chuť, lze vyzkoušet aplikovat nastavení z nižších taktů na vyšších taktech.
 
Díky možnosti ukládat nastavení je také možné se o ně podělit, takže pak stačí číhat, zda někdo zkušenější náhodou zrovna pro naši kartu nezveřejní vyladěné nastavení BIOSu. Ovšem ani to pochopitelně nemusí fungovat, a to zvláště v případě hodnot pro GPU. 
 
Takže pokud mátě chuť, můžete pokračovat směrem ke stažení utility sem: Igor's Lab


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek