RBE: editor BIOSu nyní i pro Radeony Polaris

RBE: editor BIOSu nyní i pro Radeony Polaris
, , aktualita
Red BIOS Editor se objevil v nové verzi, která nyní už konečně podporuje i Radeony vybavené čipy Polaris, čili série RX 400 a RX 500. Pokud se tak někdo chce trošku povrtat v BIOSu svého staršího Radeonu, má možnost. 
K oblíbeným
reklama
Grafické karty s čipy Polaris jsou stále aktuální, ostatně v případě modelů RX 580 a RX 590 si s nimi můžeme stále velice dobře zahrát i náročné hry v rozlišení Full HD. Mělo tak cenu pro ně připravit novou verzi utility Red Bios Editor, která umožní ladit karty z mnoha aspektů. Ovšem je třeba upozornit, že to bude každý činit pouze a jen na vlastní nebezpečí a pokud neví, k čemu může taková věc sloužit, ať na ni raději zapomene. 
 
 
Velkou chybu můžeme udělat už jen tím, že si vybereme špatné GPU a pak se budeme snažit provádět změny. 
 
 
Nejužitečnější volby se z hlediska ladění výkonu ukrývají pod záložkou Clocks and Voltages, kde si můžeme vybrat nastavení napájecího napětí v závislosti na taktech. Právě i zde se můžeme velice snadno nechat unést a nastavit hodnoty, které v tom lepším případě způsobí nestabilitu. 
 
 
Neméně užitečná záložka PowerTuna and Fans nabídne úpravu limitů teplot a spotřeby včetně TDP. Stejně tak si můžeme nastavit chlazení včetně prahové hodnoty pro probuzení ventilátorů. 
 
 
Nakonec tu máme nastavení časování pamětí, kde je třeba si vybrat nejdříve správný typ a pak můžeme zkoušet editovat hexadecimální hodnoty. V nich se asi málokdo vyzná, ovšem pokud je chuť, lze vyzkoušet aplikovat nastavení z nižších taktů na vyšších taktech.
 
Díky možnosti ukládat nastavení je také možné se o ně podělit, takže pak stačí číhat, zda někdo zkušenější náhodou zrovna pro naši kartu nezveřejní vyladěné nastavení BIOSu. Ovšem ani to pochopitelně nemusí fungovat, a to zvláště v případě hodnot pro GPU. 
 
Takže pokud mátě chuť, můžete pokračovat směrem ke stažení utility sem: Igor's Lab


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek Linuxová distribuce Fedora 33 přináší několik zásadních novinek
Vývojáři tento týden vypustili do světa linuxovou distribuci Fedora ve verzi 33, která představuje jednu z největších aktualizací v historii systému. Nabízí souborový systém Btrfs jako výchozí a designové změny díky prostředí GNOME 3.38.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“? Windows 10 čeká v roce 2021 proměna UI. Co přinese projekt „Sun Valley“?
Microsoft pro příští rok chystá snad největší změny vzhledu Windows 10 od jeho vydání. Projekt s kódovým označením „Sun Valley“ údajně promění Průzkumníka souborů, nabídku Start i další součásti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik9 komentářů
Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači Opět se proslýchá, že Apple pracuje na vlastním vyhledávači
Už roky se spekuluje, že Apple chystá vlastní vyhledávač, který by narušil dominanci společnosti Google. Nyní se objevují další informace, které tyto dohady zesilují a Applebot by se snad mohl stát základem nového vyhledávače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars NASA Perseverance je v půli své cesty na Mars
NASA hlásí, že vesmírné plavidlo s roverem Perseverance na palubě už má za sebou půlku své cesty, která vede k Marsu. Už mu tak zbývá urazit "pouze" 235 milionů kilometrů, než vstoupí do atmosféry a půjde na přistání. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely RTX 3070 se chystají k prodeji, Gigabyte představuje své modely
Dnes vstoupí do prodeje grafická karta GeForce RTX 3070, což bude možná trošku zastíněno dozvuky včerejší prezentace nových Radeonů, ale to plným právem. Gigabyte již své modely představil, ovšem jak jsou na tom zásoby v obchodech? 
Včera, aktualita, Jan Vítek