RBE: editor BIOSu nyní i pro Radeony Polaris

RBE: editor BIOSu nyní i pro Radeony Polaris
, , aktualita
Red BIOS Editor se objevil v nové verzi, která nyní už konečně podporuje i Radeony vybavené čipy Polaris, čili série RX 400 a RX 500. Pokud se tak někdo chce trošku povrtat v BIOSu svého staršího Radeonu, má možnost. 
K oblíbeným
reklama
Grafické karty s čipy Polaris jsou stále aktuální, ostatně v případě modelů RX 580 a RX 590 si s nimi můžeme stále velice dobře zahrát i náročné hry v rozlišení Full HD. Mělo tak cenu pro ně připravit novou verzi utility Red Bios Editor, která umožní ladit karty z mnoha aspektů. Ovšem je třeba upozornit, že to bude každý činit pouze a jen na vlastní nebezpečí a pokud neví, k čemu může taková věc sloužit, ať na ni raději zapomene. 
 
 
Velkou chybu můžeme udělat už jen tím, že si vybereme špatné GPU a pak se budeme snažit provádět změny. 
 
 
Nejužitečnější volby se z hlediska ladění výkonu ukrývají pod záložkou Clocks and Voltages, kde si můžeme vybrat nastavení napájecího napětí v závislosti na taktech. Právě i zde se můžeme velice snadno nechat unést a nastavit hodnoty, které v tom lepším případě způsobí nestabilitu. 
 
 
Neméně užitečná záložka PowerTuna and Fans nabídne úpravu limitů teplot a spotřeby včetně TDP. Stejně tak si můžeme nastavit chlazení včetně prahové hodnoty pro probuzení ventilátorů. 
 
 
Nakonec tu máme nastavení časování pamětí, kde je třeba si vybrat nejdříve správný typ a pak můžeme zkoušet editovat hexadecimální hodnoty. V nich se asi málokdo vyzná, ovšem pokud je chuť, lze vyzkoušet aplikovat nastavení z nižších taktů na vyšších taktech.
 
Díky možnosti ukládat nastavení je také možné se o ně podělit, takže pak stačí číhat, zda někdo zkušenější náhodou zrovna pro naši kartu nezveřejní vyladěné nastavení BIOSu. Ovšem ani to pochopitelně nemusí fungovat, a to zvláště v případě hodnot pro GPU. 
 
Takže pokud mátě chuť, můžete pokračovat směrem ke stažení utility sem: Igor's Lab


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000 CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000
Člen komunity serveru ComputerBase vytvořil utilitu, která je určena pro ladění procesorů AMD Ryzen, pro které AMD připravilo funkci Curve Optimizer. Jde tak v důsledku o ladění výkonu, ale i spotřeby procesorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
"Tom Cruise" v deepfake videu: nyní již nepoznáme, že to není originál "Tom Cruise" v deepfake videu: nyní již nepoznáme, že to není originál
Bylo zřejmé, že je pouze otázka času, než se někomu povede vytvořit deepfake video, v němž bude počítačem vykreslený člověk k nerozeznání od originálu. Nové s "Tomem Cruisem" už je přesně takové a přináší naléhavé otázky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Core i7-11700K už byl otestován na Anandtechu, jak je na tom? Core i7-11700K už byl otestován na Anandtechu, jak je na tom?
Server Anandtech dokázal získat jeden z procesorů Core i7-11700K v jeho finální prodejní verzi, což není nic podivného vzhledem k tomu, že tyto procesory už byly v Německu v prodeji. Provést tak mohl už podrobný test.
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů