reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

3RSystem HT-1100: domácí kino na dosah

23.5.2006, Jan Vítek, recenze
3RSystem HT-1100: domácí kino na dosah
Nabídka skříní pro domácí kina se začíná velmi rozrůstat, tudíž jistě nebude na škodu, když si dnes jednu takovou představíme. Jedná se o ulitu, ve které se pohodlně schová i Full ATX deska, ATX zdroj, tudíž se zdá, že se při výběru komponent nemusíme nijak omezovat. Přesto M-Station HT-1100 kvůli svým rozměrům skrývá jistá úskalí, na které se mrkneme pěkně zblízka.
Zkratka HTPC znamená Home Theatre PC, tedy PC, jež slouží coby domácí kino. Skříň M-Station je vybavena systémem iMon, aby tak dostála své primární funkci a umožnila pohodlné přehrávání audia a videa s pomocí dálkového ovládání. Možná si budete pamatovat recenzi o skříni Zalman TNN500 AF; ta je vybavena stejným systémem, pouze dálkový ovladač se liší svým designem. Díky možnosti instalace klasických ATX komponent je ale také zcela jasné, že do skříně můžeme namontovat i ty nejmodernější součásti a HTPC tak využít i místo konzole.


3RSystem M-Station HT-1100 přichází v obalu velmi podobnému těm, do kterých balí svá Silentia firma Arctic Cooling. Obal se tedy otevírá otevřením z boku, tudíž skříň nemusíme vytahovat hluboko z útrob a celá operace je tak o dost pohodlnější. Dodatečnou ochranu již pak zajišťují klasické polystyrénové výplně a igelitový vak. Již od pohledu skříň zaujme svým povedeným a čistým designem. Existují dvě verze - stříbrná a černá. Obě jsou vyrobeny čistě z broušeného hliníku o tloušťce 1mm a to jim dává celkovou hmotnost 6kg.


Specifikace 3RSystem M-Station HT-1100:

Rozměry
430 * 133 (147) * 450 (š * v * h)
Pozice
1x externí 5,25", 2x interní 3,5"
Kompatibilita
ATX, Micro-ATX
Hmotnost
6,0kg
Rozšiřující sloty
7x
Chlazení
1x 60mm intake (dvě pozice), 1x 80mm outtake (dvě pozice)
I/O Porty
2x USB 2.0, 1x IEEE1394 FireWire, Mikrofon, Sluchátka
Čtečka karet
CF, MD, SMC, SD, MMC, MS


Přední strana skříně je logicky rozdělena na tři části. Nejzajímavější je ta horní, na níž najdeme převážnou většinu viditelných prvků, tedy, zleva doprava, tlačítka Power a Reset, stavové LED, informační textový displej a pozici pro 5,25“ mechaniky.


Střední část tvoří pouze téměř prázdný přechod k dolním krytým portům a čtečkám a obsahuje pouze titěrné tlačítko pro otevírání dvířek mechaniky. Dolní prvky chrání vyklápěcí dvířka, která se táhnou přes celé čelo a jsou zajištěna pouze silou připevněných magnetů, takže není problém je pohodlně otevřít. Odhalíte tak I/O konektory na levé straně a univerzální čtečku paměťových karet na straně pravé. Máme tu tedy možnost připojení sluchátek, mikrofonu, dvou USB zařízení, jednoho FireWire zařízení a nespočtu záznamových médií – karty CompactFlash, Secure Digital, Memory Stick Pro/Duo, Microdrive, MultiMedia Card a SmartMedia Card.

Boční strany M-Stationu jsou samozřejmě holé, protože se počítá s jeho umístěním mezi ostatní spotřební elektronikou, kde navíc nebývá po stranách ani kousek místa, takže i jednoduché průduchy by byly zbytečné.Zajímavá je zadní strana, která nám již naznačí, jak je vnitřek uspořádán. Překvapení se ovšem nekoná. Na tak malém prostoru výrobce snad ani jiné uspořádání vymyslet nemůže, takže zde jasně vidíme, že interiér bude velmi podobný normálním desktopům, snad až na umístění zdroje. Ten by se zde totiž nevešel ani na šířku a ani na výšku, takže místo něj vidíme jen pozici pro 80mm ventilátor, pod nímž je napájecí konektor pro eurokabel. Další pozice jsou nad štítkem základní desky, a to pro dva 60mm ventilátory.


Jediné průduchy, jimiž (samozřejmě kromě pozic pro ventilátory) může proudit vzduch dovnitř, jsou umístěny ve dnu skříně. Již vám můžu prozradit, že jsou určeny pro chlazení zdroje a koše s pevným diskem, což ostatně uvidíme na následující stránce.

reklama