www.svethardware.cz
>
>
>
>

720W zdroj v podání OCZ

720W zdroj v podání OCZ
, , recenze
Počínaje dnešním testem začíná docházet i na ty nejvýkonnější zdroje. Jedná se o Evostream 720W od výrobce OCZ, proslulého zejména kvalitními paměťovými moduly. Bude stejně kvalitní i tento zdroj? Na tuto otázku dostanete odpověď v dnešní recenzi.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama

Balení, příslušenství


Zdroj je balen v pevné kartónové krabici a navíc v pěnových vložkách, které jej zcela chrání před poškozením. Takto nějak by to mělo vypadat. Příslušenství je umístěno v menší krabičce odděleně. Naleznete v ní síťovou šňůru, návod k použití, upevňovací šroubky a nakonec modulární kabely, kterým se budeme věnovat v příslušné části testu.

Parametry


Zdroj poskytuje jmenovitý výkon 720 W, přičemž z 3,3 a 5V větve smí maximální odběr činit 160 W. Zdroj disponuje celkem čtyřmi 12V větvemi, každá z nich poskytuje proud až 16 A (192 W), celkový odběr ze všech 12V větví nesmí přesáhnout 50 A (600 W). Parametry ostatních větví naleznete v tabulce.


+3,3V
+5V
+12V1
+12V2
+12V3
+12V4
-12V
+5VSB
20A
30A
16A
16A
16A
16A
1,0A
3,5A

Zdroj je schopen pracovat v rozsahu síťového napětí 100 až 240V bez nutnosti přepínání a je vybaven aktivním PFC. O chlazení se stará 80mm modře podsvícený ventilátor.


Kabeláž


Zdroj je vybaven plně modulární kabeláží. Dá se odpojit i svazek Main Power konektoru. Kabelové svazky jsou zatažené v poměrně tuhé hadici zhotovené z UV citlivého materiálu (pod UV zářivkou svítí). Hadice v sobě nese i stínící opletení, to však není zapojené a i kdyby bylo, tak je na těchto kabelech zcela zbytečné. Main Power konektor je zde řešen jako dělený na 20 + 4 Piny, aby šel zapojit i do starších základních desek. Délka jeho kabelového svazku činí 45cm. Dále máme možnost využívat 4 + 4Pinový +12V Power konektor, délka jeho svazku činí 41cm. Zdroj dále poskytuje celkem dva PCIe napájecí konektory, každý na samostatném svazku o délce 45cm. K dispozici dále máme celkem čtyři Serial ATA napájecí konektory rozdělené mezi dva svazky o délce 62 cm. Zdroj také nabízí až šest Peripheral Power napájecích konektorů rozdělených mezi tři svazky o délce 60 cm. Jeden z těchto svazků je navíc zakončen obstarožním FDD napájecím konektorem, který využívají některé zvukové karty Creative a další zařízení.


Konektory
Délka
Počet kusů
Main Power (20 + 4pin)
45cm
1
+12V Power (4 + 4pin)
41cm
1
1x PCIe
45cm
2
2x SATA
62cm
2
2x Peripheral Power
60cm
3

Kabeláž tohoto zdroje je pro mě spíše zklamáním, kabely jsou tlusté a neforemné a navíc, vzhledem k výkonům je konektorů poněkud málo. Zákazník zajímající se o tento zdroj nejspíše bude chtít provozovat grafické karty i v režimech QuadSLI a Cross Fire. V tom případě mu ovšem nebudou stačit konektory a bude muset sáhnout po různých rozdvojkách přinášejících další přechodový odpor.Provedení, vzhled


Skříňka zdroje byla vyleštěna do zrcadlového lesku a svým vzhledem imituje kovový povrch. Při manipulaci je velmi náchylná na "upatlání". Zdroj je také o 3 cm delší než bývá běžné. Otvor ventilátoru je zde proveden velmi dobře, přesně kopíruje vykrojení jeho rámečku. Samotný ventilátor je vyroben z transparentního plastu a navíc prosvěcován modrými LED diodami. Provedení lopatek je vynikající, jsou prosté jakýchkoliv otřepů a ostrých hran. Ventilátor vyrobila firma Protechnic Electric a jedná se o typ MGT8012YB-R25. Umístěním konektorů pro kabely byla zakryta poměrně velká část zadní stěny, která by mohla sloužit pro větrání, což výrobce dohání perforacemi na bočnicích skříňky.
reklama
Nejnovější články
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala42 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
18.10.2019, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
18.10.2019, recenze, Jan Vítek8 komentářů