www.svethardware.cz
>
>
>
>

720W zdroj v podání OCZ

720W zdroj v podání OCZ
, , recenze
Počínaje dnešním testem začíná docházet i na ty nejvýkonnější zdroje. Jedná se o Evostream 720W od výrobce OCZ, proslulého zejména kvalitními paměťovými moduly. Bude stejně kvalitní i tento zdroj? Na tuto otázku dostanete odpověď v dnešní recenzi.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama

Balení, příslušenství


Zdroj je balen v pevné kartónové krabici a navíc v pěnových vložkách, které jej zcela chrání před poškozením. Takto nějak by to mělo vypadat. Příslušenství je umístěno v menší krabičce odděleně. Naleznete v ní síťovou šňůru, návod k použití, upevňovací šroubky a nakonec modulární kabely, kterým se budeme věnovat v příslušné části testu.

Parametry


Zdroj poskytuje jmenovitý výkon 720 W, přičemž z 3,3 a 5V větve smí maximální odběr činit 160 W. Zdroj disponuje celkem čtyřmi 12V větvemi, každá z nich poskytuje proud až 16 A (192 W), celkový odběr ze všech 12V větví nesmí přesáhnout 50 A (600 W). Parametry ostatních větví naleznete v tabulce.


+3,3V
+5V
+12V1
+12V2
+12V3
+12V4
-12V
+5VSB
20A
30A
16A
16A
16A
16A
1,0A
3,5A

Zdroj je schopen pracovat v rozsahu síťového napětí 100 až 240V bez nutnosti přepínání a je vybaven aktivním PFC. O chlazení se stará 80mm modře podsvícený ventilátor.


Kabeláž


Zdroj je vybaven plně modulární kabeláží. Dá se odpojit i svazek Main Power konektoru. Kabelové svazky jsou zatažené v poměrně tuhé hadici zhotovené z UV citlivého materiálu (pod UV zářivkou svítí). Hadice v sobě nese i stínící opletení, to však není zapojené a i kdyby bylo, tak je na těchto kabelech zcela zbytečné. Main Power konektor je zde řešen jako dělený na 20 + 4 Piny, aby šel zapojit i do starších základních desek. Délka jeho kabelového svazku činí 45cm. Dále máme možnost využívat 4 + 4Pinový +12V Power konektor, délka jeho svazku činí 41cm. Zdroj dále poskytuje celkem dva PCIe napájecí konektory, každý na samostatném svazku o délce 45cm. K dispozici dále máme celkem čtyři Serial ATA napájecí konektory rozdělené mezi dva svazky o délce 62 cm. Zdroj také nabízí až šest Peripheral Power napájecích konektorů rozdělených mezi tři svazky o délce 60 cm. Jeden z těchto svazků je navíc zakončen obstarožním FDD napájecím konektorem, který využívají některé zvukové karty Creative a další zařízení.


Konektory
Délka
Počet kusů
Main Power (20 + 4pin)
45cm
1
+12V Power (4 + 4pin)
41cm
1
1x PCIe
45cm
2
2x SATA
62cm
2
2x Peripheral Power
60cm
3

Kabeláž tohoto zdroje je pro mě spíše zklamáním, kabely jsou tlusté a neforemné a navíc, vzhledem k výkonům je konektorů poněkud málo. Zákazník zajímající se o tento zdroj nejspíše bude chtít provozovat grafické karty i v režimech QuadSLI a Cross Fire. V tom případě mu ovšem nebudou stačit konektory a bude muset sáhnout po různých rozdvojkách přinášejících další přechodový odpor.Provedení, vzhled


Skříňka zdroje byla vyleštěna do zrcadlového lesku a svým vzhledem imituje kovový povrch. Při manipulaci je velmi náchylná na "upatlání". Zdroj je také o 3 cm delší než bývá běžné. Otvor ventilátoru je zde proveden velmi dobře, přesně kopíruje vykrojení jeho rámečku. Samotný ventilátor je vyroben z transparentního plastu a navíc prosvěcován modrými LED diodami. Provedení lopatek je vynikající, jsou prosté jakýchkoliv otřepů a ostrých hran. Ventilátor vyrobila firma Protechnic Electric a jedná se o typ MGT8012YB-R25. Umístěním konektorů pro kabely byla zakryta poměrně velká část zadní stěny, která by mohla sloužit pro větrání, což výrobce dohání perforacemi na bočnicích skříňky.
reklama
Nejnovější články
Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny
Čínská firma Welian prodává robotického psa vybaveného senzory a umělou inteligencí. Ačkoliv se zatím jedná hlavně o hračku, v budoucnu by mohl pomoci při navigování nevidomých. Novinka, která příjemně překvapí svou cenu, zamířila k prvním zákazníkům.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86 Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86
Nvidia přichází s novým procesorem a chce konkurovat platformě x86 se serverovými procesory na bázi ARMu. Její nové CPU Grace má nabídnout až 10× větší výkon v HPC a výpočtech AI proti řešení DGX s procesory x86.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro
I na český trh se v tichosti dostala trojice novinek od Corsairu: kompaktní herní mechanika bez numerického bloku a dvě lehké herní myši, které jsou dostupné s podsvícením RGB i bez něj. Jaké jsou parametry a ceny?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován
Vypadá to, že vypuštění nových APU Ryzen 5000 pro desktopy už na sebe nenechá dlouho čekat, a tak se brzy dozvíme, zda ta budou k dispozici i pro volný prodej v maloobchodě. Mezitím tu máme model Ryzen 7 5700G.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce
Společnost Aaeon specializující se na malé desky pro komerční systémy si připravila speciální model s paticí LGA 1200, který je tak určen pro desktopové procesory Intel Comet Lake. Co taková 3,5" deska nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek