www.svethardware.cz
>
>
>
>

720W zdroj v podání OCZ

720W zdroj v podání OCZ
, , recenze
Počínaje dnešním testem začíná docházet i na ty nejvýkonnější zdroje. Jedná se o Evostream 720W od výrobce OCZ, proslulého zejména kvalitními paměťovými moduly. Bude stejně kvalitní i tento zdroj? Na tuto otázku dostanete odpověď v dnešní recenzi.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama

Balení, příslušenství


Zdroj je balen v pevné kartónové krabici a navíc v pěnových vložkách, které jej zcela chrání před poškozením. Takto nějak by to mělo vypadat. Příslušenství je umístěno v menší krabičce odděleně. Naleznete v ní síťovou šňůru, návod k použití, upevňovací šroubky a nakonec modulární kabely, kterým se budeme věnovat v příslušné části testu.

Parametry


Zdroj poskytuje jmenovitý výkon 720 W, přičemž z 3,3 a 5V větve smí maximální odběr činit 160 W. Zdroj disponuje celkem čtyřmi 12V větvemi, každá z nich poskytuje proud až 16 A (192 W), celkový odběr ze všech 12V větví nesmí přesáhnout 50 A (600 W). Parametry ostatních větví naleznete v tabulce.


+3,3V
+5V
+12V1
+12V2
+12V3
+12V4
-12V
+5VSB
20A
30A
16A
16A
16A
16A
1,0A
3,5A

Zdroj je schopen pracovat v rozsahu síťového napětí 100 až 240V bez nutnosti přepínání a je vybaven aktivním PFC. O chlazení se stará 80mm modře podsvícený ventilátor.


Kabeláž


Zdroj je vybaven plně modulární kabeláží. Dá se odpojit i svazek Main Power konektoru. Kabelové svazky jsou zatažené v poměrně tuhé hadici zhotovené z UV citlivého materiálu (pod UV zářivkou svítí). Hadice v sobě nese i stínící opletení, to však není zapojené a i kdyby bylo, tak je na těchto kabelech zcela zbytečné. Main Power konektor je zde řešen jako dělený na 20 + 4 Piny, aby šel zapojit i do starších základních desek. Délka jeho kabelového svazku činí 45cm. Dále máme možnost využívat 4 + 4Pinový +12V Power konektor, délka jeho svazku činí 41cm. Zdroj dále poskytuje celkem dva PCIe napájecí konektory, každý na samostatném svazku o délce 45cm. K dispozici dále máme celkem čtyři Serial ATA napájecí konektory rozdělené mezi dva svazky o délce 62 cm. Zdroj také nabízí až šest Peripheral Power napájecích konektorů rozdělených mezi tři svazky o délce 60 cm. Jeden z těchto svazků je navíc zakončen obstarožním FDD napájecím konektorem, který využívají některé zvukové karty Creative a další zařízení.


Konektory
Délka
Počet kusů
Main Power (20 + 4pin)
45cm
1
+12V Power (4 + 4pin)
41cm
1
1x PCIe
45cm
2
2x SATA
62cm
2
2x Peripheral Power
60cm
3

Kabeláž tohoto zdroje je pro mě spíše zklamáním, kabely jsou tlusté a neforemné a navíc, vzhledem k výkonům je konektorů poněkud málo. Zákazník zajímající se o tento zdroj nejspíše bude chtít provozovat grafické karty i v režimech QuadSLI a Cross Fire. V tom případě mu ovšem nebudou stačit konektory a bude muset sáhnout po různých rozdvojkách přinášejících další přechodový odpor.Provedení, vzhled


Skříňka zdroje byla vyleštěna do zrcadlového lesku a svým vzhledem imituje kovový povrch. Při manipulaci je velmi náchylná na "upatlání". Zdroj je také o 3 cm delší než bývá běžné. Otvor ventilátoru je zde proveden velmi dobře, přesně kopíruje vykrojení jeho rámečku. Samotný ventilátor je vyroben z transparentního plastu a navíc prosvěcován modrými LED diodami. Provedení lopatek je vynikající, jsou prosté jakýchkoliv otřepů a ostrých hran. Ventilátor vyrobila firma Protechnic Electric a jedná se o typ MGT8012YB-R25. Umístěním konektorů pro kabely byla zakryta poměrně velká část zadní stěny, která by mohla sloužit pro větrání, což výrobce dohání perforacemi na bočnicích skříňky.
reklama
Nejnovější články
Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém Xbox Game Bar pro Windows 10 nyní ukáže, které aplikace zpomalují systém
Microsoft dnes vydal nový widget pro Xbox Game Bar, který zobrazuje procesy využívající CPU, GPU a RAM. Uživatel může snadno ukončit ostatní aplikace bez opouštění hry. Další funkce potom prozradí, zda je počítač připraven na DirectX 12 Ultimate.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google přichází se službou VPN v balíku Google One Google přichází se službou VPN v balíku Google One
Společnost Google přichází s novou službou pro své zákazníky. V rámci nejvyšší verze svého balíčku Google One zpřístupňuje uživatelům službu VPN pro zařízení s Androidem. Služba ale nebude dostupná všude.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže Finanční výsledky Applu: daří se, ale iPhony a Čína dělají potíže
Společnost Apple zveřejnila své finanční výsledky. Nebyly sice zrovna špatné, ale bylo zde několik závažných propadů. Vrásky na čele způsobila především Čína, ale moc radosti nebylo ani z prodejů iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem Spotify má 320 milionů aktivních uživatelů, o 29 % více než před rokem
Streamovací služba Spotify může částečně slavit. Počet posluchačů se mezi ročně opět výrazně zvýšil, a to o 29 % na nynějších 320 milionů lidí. Bohužel ohledně ziskovosti to už není tak moc slavné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede? Intel Rocket Lake na Z590 proti Comet Lake, jak si vede?
Na světlo světa se dostaly testy nového osmijádrového procesoru generace Intel Rocket Lake-S, takže my si můžeme výsledky už srovnat s tím, co předvádí aktuální generace Comet Lake-S. Vypadá to na výrazné zvýšení výkonu na takt? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář