www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Kaveri: Steamroller a GCN ukazuje drápky

AMD Kaveri: Steamroller a GCN ukazuje drápky
, , recenze
Dnes se již zaměříme na test nových APU generace Kaveri, které si AMD připravilo jako následovníka Llano, Trinity a poslední generace Richland. Kaveri jsou nadějné, protože nabídnou nová procesorová i grafická jádra a také pokročilejší výrobní proces.
K oblíbeným
reklama

Nastavení platformy


Co se týče nastavení platformy, pak procesory AMD pracovaly především na základní desce ASRock FM2A88X Extreme6+ s čipsetem A88X a pak tu bylo 8 GB paměti DDR3 certifikované pro systémy založené na platformě AMD (čili značka Radeon) ve dvou modulech, a tedy ve dvoukanálovém zapojení. Ty pracovaly s procesorem A8-6500T na 1866 MHz při časování 9-9-9-24 a s procesorem A8-7600 a A10-7850K na 2133 MHz při časování 9-11-9-27 v souladu se specifikacemi. Paměti pracovaly díky podpoře BIOSu naprosto stabilně i na 2400 MHz, což je vhodné nastavit především kvůli zajištění vyššího výkonu grafického jádra, pokud tedy máte v systému moduly, které to zvládnou.Syntetické testy - 3DMark a PCMark


Mezi úvodní testy tedy patří nové 3DMarky - verze 11 a pak nejmodernější pro tento rok, která se skládá ze tří hlavních testů Ice Storm, Cloud Gate a Fire Strike. Následně se podíváme také na moderní PCMark 8.1, který je možno nechat proběhnout normálně nebo s využitím GP akcelerace.

3DMark 11 je především o grafice, co se ukazuje na výsledcích, kde dle očekávání jasně vyhrál nejnovější Kaveri - A10-7850K.

V testech 3DMark 2013 však už Kaveri nebyly vždy nejlepší, a to z jednoho prostého důvodu. První dva testy se velmi spoléhají také na výpočty fyzických interakcí, což si vezme na starost procesor a ne grafika. Výkonný procesor je tedy u nich velké plus, což v prvním testu vyneslo na první místo starší A10-6790K, který nabídl vhodný mix výkonu CPU a GPU a rovněž Intel zde rozhodně nezaostával. Až v posledním testu jde spíše o grafický výkon.Výsledky PCMarku 8.1 hrají do karet firmě AMD, která zde dokázala porazit Intel, ovšem zde srovnáváme celkové systémy.

reklama
Nejnovější články
2021: A SpaceX Odyssey: deepfake video s Elonem Muskem 2021: A SpaceX Odyssey: deepfake video s Elonem Muskem
Deepfake videomontáže jsou neustále propracovanější a lepší. Společně s hrozbou, kterou mohou představovat, skrývají také spoustu zábavy. Nedávno se na YouTube objevilo video od Ctrl Shift Face, kde si Elon Musk zahrál ve filmu 2001: Vesmírná odysea. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Ukázala se nová generace nafukovacích modulů pro vesmírné stanice Ukázala se nová generace nafukovacích modulů pro vesmírné stanice
Nákladové prostory raket jsou stísněné, a tak se zařízení vysílaná do vesmíru musí jim přizpůsobovat. Proto se řeší možnosti výstavby přímo na oběžné dráze anebo ve speciálních případech možnost nafouknutí modulů, což platí především pro stanice.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake-S: nová patice LGA 1200, sady 400 Series, ale kdy budou? Comet Lake-S: nová patice LGA 1200, sady 400 Series, ale kdy budou?
Procesory Comet Lake-S od Intelu, čili desktopové verze nových 14nm mobilních procesorů, očekáváme v příštím roce. Nyní se opět objevují informace o tom, že zapotřebí bude nová patice, a tak samozřejmě i nový čipset. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami
Apple je občas společností netušených problémů. Nová kreditní karta Apple Card se totiž může poškodit při naprosto typickém a očekávaném použití. Např. při nošení v kožené peněžence nebo džínách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi
Služba MoviePass nabízela svým zákazníkům jakousi debetní kartu pro placení za návštěvu kin. Jejich data včetně čísel kreditek a dat expirace ale nechal na internetu ve volně přístupné databázi bez hesla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala