www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

AMD Kaveri: Steamroller a GCN ukazuje drápky

AMD Kaveri: Steamroller a GCN ukazuje drápky
, , recenze
Dnes se již zaměříme na test nových APU generace Kaveri, které si AMD připravilo jako následovníka Llano, Trinity a poslední generace Richland. Kaveri jsou nadějné, protože nabídnou nová procesorová i grafická jádra a také pokročilejší výrobní proces.
K oblíbeným
reklama

Nastavení platformy


Co se týče nastavení platformy, pak procesory AMD pracovaly především na základní desce ASRock FM2A88X Extreme6+ s čipsetem A88X a pak tu bylo 8 GB paměti DDR3 certifikované pro systémy založené na platformě AMD (čili značka Radeon) ve dvou modulech, a tedy ve dvoukanálovém zapojení. Ty pracovaly s procesorem A8-6500T na 1866 MHz při časování 9-9-9-24 a s procesorem A8-7600 a A10-7850K na 2133 MHz při časování 9-11-9-27 v souladu se specifikacemi. Paměti pracovaly díky podpoře BIOSu naprosto stabilně i na 2400 MHz, což je vhodné nastavit především kvůli zajištění vyššího výkonu grafického jádra, pokud tedy máte v systému moduly, které to zvládnou.Syntetické testy - 3DMark a PCMark


Mezi úvodní testy tedy patří nové 3DMarky - verze 11 a pak nejmodernější pro tento rok, která se skládá ze tří hlavních testů Ice Storm, Cloud Gate a Fire Strike. Následně se podíváme také na moderní PCMark 8.1, který je možno nechat proběhnout normálně nebo s využitím GP akcelerace.

3DMark 11 je především o grafice, co se ukazuje na výsledcích, kde dle očekávání jasně vyhrál nejnovější Kaveri - A10-7850K.

V testech 3DMark 2013 však už Kaveri nebyly vždy nejlepší, a to z jednoho prostého důvodu. První dva testy se velmi spoléhají také na výpočty fyzických interakcí, což si vezme na starost procesor a ne grafika. Výkonný procesor je tedy u nich velké plus, což v prvním testu vyneslo na první místo starší A10-6790K, který nabídl vhodný mix výkonu CPU a GPU a rovněž Intel zde rozhodně nezaostával. Až v posledním testu jde spíše o grafický výkon.Výsledky PCMarku 8.1 hrají do karet firmě AMD, která zde dokázala porazit Intel, ovšem zde srovnáváme celkové systémy.

reklama
Nejnovější články
Digitimes: Intel se chystá na velké snižování cen svých procesorů Digitimes: Intel se chystá na velké snižování cen svých procesorů
Ještě horší než nízký zisk z prodeje procesorů může být ztráta pozice na trhu, která se jen těžko dobývá zpět, jak se v posledních letech mohlo na vlastní kůži přesvědčit AMD. Právě to by mohlo stát za rozhodnutím Intelu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zmatené testování: recenze Radeonu RX 5600 XT jsou tu Zmatené testování: recenze Radeonu RX 5600 XT jsou tu
Pokud by se AMD po vzoru NVIDIE zlevnit své karty Radeon RX 5600 XT, a to v jeho případě ještě dříve, než dorazí na trh, bylo by to jednoduché. Jenomže namísto toho se zvyšovaly takty a to už tak jednoduché není. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Apokalyptická Dying Light 2 nepřijde na jaře, ale výrazně později Apokalyptická Dying Light 2 nepřijde na jaře, ale výrazně později
Nedávno jsme se dozvěděli o tom, že CD Projekt Red bude potřebovat více času na dokončení hry Cyberpunk 2077 a nyní přichází podobná zpráva o Dying Light 2. V případě této hry může být zpoždění ještě výrazně delší. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black Noctua uvádí nízký černočerný CPU chladič NH-L9a-AM4 chromax.black
Rakouská Noctua si připravila nový nízkoprofilový chladič NH-L9a-AM4, který patří do rodiny chromax.black. Má tak celé své tělo i s ventilátorem černé a hodit se bude zvláště do HTPC a celkově nízkých či tenkých sestav.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Radiohead uvádí Public Library, veřejný archiv svého obsahu Radiohead uvádí Public Library, veřejný archiv svého obsahu
Zatímco spousta hudebních skupin si úzkostlivě chrání všechen svůj obsah, britští Radiohead ho už několikrát dali k dispozici všem zadarmo. Nyní spouští Radiohead Public Library, stránku obsahující i vzácný obsah.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář