AMILO Pi 1536 - levný DualCore

AMILO Pi 1536 - levný DualCore
, , recenze
AMILO Pi 1536 je nový dvouprocesorový notebook společnosti Fujitsu Siemens. Jeho srdcem je dvoujádrový procesor Intel Core Duo T2300 a čipová sada Intel 945PM. Výkon v oblasti multimedií zaručuje grafická karta ATI Radeon X1400 a širokoúhlý 15,4“ displej.
reklama
Testy pamětí

Další část je věnována testování paměťového subsystému. AMILO Pi 1536 je podobně jako jeho konkurent Asus A7J postaven na čipsetu Intel Calistoga i945PM. V základní sestavě je AMILO vybaven dvěma 512MB DDR2-533 paměťmi s časováním 4-4-4-12. Výkon paměťového subsystému by proto měl být ve srovnání s DDR2-667 paměťmi Asusu o něco menší. Testy však ukazují jen minimální rozdíly.


Testy – Pevný disk

Pevný disk je jednou z nejdůležitějších komponent, která se podílí či spíše ironicky řečeno podepisuje na výkonu celého systému. AMILO Pi 1536 byl vybaven 2,5“ pevným diskem s 5400 ot/min. Jedinou výjimkou byl LIFEBOOK P7120 s 1,8“ disk s 4200 ot./min.
Průměrná rychlost sekvenčního čtení disku Fujitsu MHV2080BH se pohybuje kolem 28,7 MB/s. Přístupová doba se pohybuje kolem 18 ms. Výkon disku lze považovat za velmi dobrý. Hladina hluku produkovaná pevným diskem je poměrně nízká.
reklama
Nejnovější články
Apple iCloud pro Čínu běží na čínských kontrolovaných serverech Apple iCloud pro Čínu běží na čínských kontrolovaných serverech
Čínská vláda je posedlá kontrolou svých obyvatel a Applu dala nepříjemné ultimatum, které jde proti firemní politice. Ta ctila soukromí svých uživatelů, nicméně Čína vyžadovala, aby měla kontrolu nad daty čínských uživatelů v iCloudu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Příští Ryzeny by mohly mít až 16 jader Příští Ryzeny by mohly mít až 16 jader
Dle serveru WCCFTech by AMD mohlo začít ještě víc tlačit na pilu. Obecně se očekává, že se počet jader v procesorech Ryzen v rámci další generace zvýší. Otázka je, o kolik a nyní se mluví až o 16 jádrech pro nová desktopová CPU.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
I nové GeForce se budou podílet na výrazném růstu tržeb TSMC I nové GeForce se budou podílet na výrazném růstu tržeb TSMC
Společnost TSMC se těší na opětovný růst tržeb, které jí mimo jiné zajistí také výroba nové generace grafických čipů GeForce. Poslední období přitom pro TSMC nepatřilo mezi nejlepší, takže nyní se chce firma zahojit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
World of Warcraft si už nemusíme kupovat, stačí předplatné World of Warcraft si už nemusíme kupovat, stačí předplatné
World of Warcraft postihla jedna významná změna, která se dotkne peněženek hráčů, a to v pozitivním slova smyslu. Nebude už nutné si kupovat přímo hru a její expanze, takže nám postačí si pořídit jen předplatné.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CHKO Brdy úspěšně chrání policejní dron CHKO Brdy úspěšně chrání policejní dron
Drony nejsou vždy určeny jen k zábavě, ale najdou využití i u záchranných složek. Policie CŘ je např. používá k ochraně CHKO Brdy, kde pomáhá hledat nelegální tábořiště. Dle zkušeností se ji to daří.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů