AMILO Pi 1536 - levný DualCore

AMILO Pi 1536 - levný DualCore
, , recenze
AMILO Pi 1536 je nový dvouprocesorový notebook společnosti Fujitsu Siemens. Jeho srdcem je dvoujádrový procesor Intel Core Duo T2300 a čipová sada Intel 945PM. Výkon v oblasti multimedií zaručuje grafická karta ATI Radeon X1400 a širokoúhlý 15,4“ displej.
reklama
Testy pamětí

Další část je věnována testování paměťového subsystému. AMILO Pi 1536 je podobně jako jeho konkurent Asus A7J postaven na čipsetu Intel Calistoga i945PM. V základní sestavě je AMILO vybaven dvěma 512MB DDR2-533 paměťmi s časováním 4-4-4-12. Výkon paměťového subsystému by proto měl být ve srovnání s DDR2-667 paměťmi Asusu o něco menší. Testy však ukazují jen minimální rozdíly.


Testy – Pevný disk

Pevný disk je jednou z nejdůležitějších komponent, která se podílí či spíše ironicky řečeno podepisuje na výkonu celého systému. AMILO Pi 1536 byl vybaven 2,5“ pevným diskem s 5400 ot/min. Jedinou výjimkou byl LIFEBOOK P7120 s 1,8“ disk s 4200 ot./min.
Průměrná rychlost sekvenčního čtení disku Fujitsu MHV2080BH se pohybuje kolem 28,7 MB/s. Přístupová doba se pohybuje kolem 18 ms. Výkon disku lze považovat za velmi dobrý. Hladina hluku produkovaná pevným diskem je poměrně nízká.
reklama
Nejnovější články
Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk
Elon Musk se opět rozpovídal o tom, co chystá jeho automobilka Tesla. Podle něj by se už brzy měl objevit autopilot v takové podobě, že půjde o plně autonomní vozy. Dočkat se máme prý už v příštím roce.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery
Soukromí uživatelů je poslední dobou čím dál víc probírané téma a čím dál víc také narušováno. Singapore Airlines to teď schytaly za instalaci kamer mířících přímo na pasažéry každého cestujícího v letadle.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve na Steamu ruší video sekci Valve na Steamu ruší video sekci
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví
Výzkumníci firmy Google se zaměřili na podstatu exploitů Spectre a Meltdown, aby zodpověděli otázku, nakolik představují problém nejen pro Intel, ale i jiné společnosti ne nutně vyrábějící procesory x86. Co k tomu mohou říci?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino
Společnost Sphero rozjela na Kickstarteru kampaň, která se týká financování dálkově ovládaného autíčka, které bude kompatibilní s minipočítači Raspberry Pi, Arduino i BBC micro:bit. Zájem je obrovský a cílová částka padla během chvíle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek