AMILO Pi 1536 - levný DualCore

AMILO Pi 1536 - levný DualCore
, , recenze
AMILO Pi 1536 je nový dvouprocesorový notebook společnosti Fujitsu Siemens. Jeho srdcem je dvoujádrový procesor Intel Core Duo T2300 a čipová sada Intel 945PM. Výkon v oblasti multimedií zaručuje grafická karta ATI Radeon X1400 a širokoúhlý 15,4“ displej.
reklama
Několik dní testování a používání nového AMILa ve mě zanechalo velmi dobrý dojem. Jedná se o poměrně vyvážený výrobek, který přináší vysoký výkon za velmi rozumnou cenu. AMILO tak lze směle označit za ideální multimediální notebook, který může směle konkurovat domácím počítačům. Vysoký výkon zaručuje především dvoujádrová platforma Intel Core Duo T2300.

K jeho přednostem notebooku dále patří kontrastní 15,4“ displej s podporou technologie CrystalView. Širokoúhlý displej je velmi vhodný pro pohodlné sledování filmů. Při běžné práci je AMILO poměrně tiché. Ke zvýšení hlučnosti dojde pouze při vysokorychlostním čtení a zápisu DVD disků. Použitá mechanika NEC DVD+-RW ND-6650A však určitou hlučnost vyvažuje svými skvělými parametry a především podporou dvouvrstvých médií.


Mezi slabší místa AMILa Pi 1536 patří nízká mobilita, hmotnost a výdrž na bateriích. Nedostatkem je i poměrně chudá výbava notebooku (brašna, myš atd.). Trochu zarážející je absence rozhraní Bluetooth, které považuji u notebooku této kategorie za standard.

Závěrem lze AMILO Pi 1536 doporučit uživatelům, kteří netouží po reprezentativním notebooku s omračujícím designem. Ale především po přístroji, který nabízí výkon, moderní technologie a multimedia. Cena notebooku se pohybuje kolem 35 000 Kč.


Výkon
Výdrž na bateriích
WiFi
Výbava
Širokoúhlý 15,4" displej
Rozlišení displeje
Cena
Bez Bluetooth
NEC DVD+-RW
Profily a power management
Orientační cena 35 000,- Kč včetně DPH, záruka 2 roky

Za zapůjčení modelu AMILO Pi 1536 děkujeme společnosti Fujitsu Siemens Computers
reklama
Nejnovější články
Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk
Elon Musk se opět rozpovídal o tom, co chystá jeho automobilka Tesla. Podle něj by se už brzy měl objevit autopilot v takové podobě, že půjde o plně autonomní vozy. Dočkat se máme prý už v příštím roce.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery
Soukromí uživatelů je poslední dobou čím dál víc probírané téma a čím dál víc také narušováno. Singapore Airlines to teď schytaly za instalaci kamer mířících přímo na pasažéry každého cestujícího v letadle.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve na Steamu ruší video sekci Valve na Steamu ruší video sekci
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví
Výzkumníci firmy Google se zaměřili na podstatu exploitů Spectre a Meltdown, aby zodpověděli otázku, nakolik představují problém nejen pro Intel, ale i jiné společnosti ne nutně vyrábějící procesory x86. Co k tomu mohou říci?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino
Společnost Sphero rozjela na Kickstarteru kampaň, která se týká financování dálkově ovládaného autíčka, které bude kompatibilní s minipočítači Raspberry Pi, Arduino i BBC micro:bit. Zájem je obrovský a cílová částka padla během chvíle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek