AMILO Pi 1536 - levný DualCore

AMILO Pi 1536 - levný DualCore
, , recenze
AMILO Pi 1536 je nový dvouprocesorový notebook společnosti Fujitsu Siemens. Jeho srdcem je dvoujádrový procesor Intel Core Duo T2300 a čipová sada Intel 945PM. Výkon v oblasti multimedií zaručuje grafická karta ATI Radeon X1400 a širokoúhlý 15,4“ displej.
reklama
Několik dní testování a používání nového AMILa ve mě zanechalo velmi dobrý dojem. Jedná se o poměrně vyvážený výrobek, který přináší vysoký výkon za velmi rozumnou cenu. AMILO tak lze směle označit za ideální multimediální notebook, který může směle konkurovat domácím počítačům. Vysoký výkon zaručuje především dvoujádrová platforma Intel Core Duo T2300.

K jeho přednostem notebooku dále patří kontrastní 15,4“ displej s podporou technologie CrystalView. Širokoúhlý displej je velmi vhodný pro pohodlné sledování filmů. Při běžné práci je AMILO poměrně tiché. Ke zvýšení hlučnosti dojde pouze při vysokorychlostním čtení a zápisu DVD disků. Použitá mechanika NEC DVD+-RW ND-6650A však určitou hlučnost vyvažuje svými skvělými parametry a především podporou dvouvrstvých médií.


Mezi slabší místa AMILa Pi 1536 patří nízká mobilita, hmotnost a výdrž na bateriích. Nedostatkem je i poměrně chudá výbava notebooku (brašna, myš atd.). Trochu zarážející je absence rozhraní Bluetooth, které považuji u notebooku této kategorie za standard.

Závěrem lze AMILO Pi 1536 doporučit uživatelům, kteří netouží po reprezentativním notebooku s omračujícím designem. Ale především po přístroji, který nabízí výkon, moderní technologie a multimedia. Cena notebooku se pohybuje kolem 35 000 Kč.


Výkon
Výdrž na bateriích
WiFi
Výbava
Širokoúhlý 15,4" displej
Rozlišení displeje
Cena
Bez Bluetooth
NEC DVD+-RW
Profily a power management
Orientační cena 35 000,- Kč včetně DPH, záruka 2 roky

Za zapůjčení modelu AMILO Pi 1536 děkujeme společnosti Fujitsu Siemens Computers
reklama
Nejnovější články
Bing se zlepšuje, řeší matematické rovnice, má i OCR Bing se zlepšuje, řeší matematické rovnice, má i OCR
Vyhledávač Microsoft Bing u nás není příliš populární, nicméně dostal pár vylepšení, které by jeho popularitu mohly o něco zvýšit. Je to např. systém pro řešení matematických rovnic nebo vylepšené vyhledávání podle obrázku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cooler Master CK550: bez nesmyslů a kompromisů? Cooler Master CK550: bez nesmyslů a kompromisů?
Žádné nesmysly ani kompromisy, pod tímto heslem Cooler Master nabízí svou novou podsvícenou klávesnici CK550 a my můžeme vytušit, že se tak snaží poukazovat na jednoduchou a kvalitní mechanickou klávesnici.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Vyhledávač Googlu pro Čínu sváže dotazy s telefonními čísly Vyhledávač Googlu pro Čínu sváže dotazy s telefonními čísly
Šušká se, že Google vytváří speciální aplikaci vyhledávače pro Čínu, která bude cenzurovaná a neumožní vyhledávat např. dotazy k lidským právům. Navíc ale všechny dotazy prováže s telefonním číslem jeho autora.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Recenze GeForce RTX 2080 a 2080 Ti jsou tu Recenze GeForce RTX 2080 a 2080 Ti jsou tu
NVIDIA konečně umožnila vypustit do světa recenze svých nových karet GeForce RTX 2080 a 2080 Ti, a to oproti staršímu plánu pěkně společně. Můžeme se tak už podívat na to, zda tyto karty konečně stojí za to koupit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Firefox Reality je browser pro AR a VR, zatím toho moc neumí Firefox Reality je browser pro AR a VR, zatím toho moc neumí
Podobně tomu, jak pomalu se rozjíždí celý trh s virtuální, smíšenou a rozšířenou realitou na PC se rozjíždí i webový prohlížeč Firefox Reality. Zatím mají stát celé roky vývoje a zkoumání toho, co jako uživatelé chceme. Co tedy?
Včera, aktualita, Jan Vítek