AMILO Pi 1536 - levný DualCore

AMILO Pi 1536 - levný DualCore
, , recenze
AMILO Pi 1536 je nový dvouprocesorový notebook společnosti Fujitsu Siemens. Jeho srdcem je dvoujádrový procesor Intel Core Duo T2300 a čipová sada Intel 945PM. Výkon v oblasti multimedií zaručuje grafická karta ATI Radeon X1400 a širokoúhlý 15,4“ displej.
reklama
Několik dní testování a používání nového AMILa ve mě zanechalo velmi dobrý dojem. Jedná se o poměrně vyvážený výrobek, který přináší vysoký výkon za velmi rozumnou cenu. AMILO tak lze směle označit za ideální multimediální notebook, který může směle konkurovat domácím počítačům. Vysoký výkon zaručuje především dvoujádrová platforma Intel Core Duo T2300.

K jeho přednostem notebooku dále patří kontrastní 15,4“ displej s podporou technologie CrystalView. Širokoúhlý displej je velmi vhodný pro pohodlné sledování filmů. Při běžné práci je AMILO poměrně tiché. Ke zvýšení hlučnosti dojde pouze při vysokorychlostním čtení a zápisu DVD disků. Použitá mechanika NEC DVD+-RW ND-6650A však určitou hlučnost vyvažuje svými skvělými parametry a především podporou dvouvrstvých médií.


Mezi slabší místa AMILa Pi 1536 patří nízká mobilita, hmotnost a výdrž na bateriích. Nedostatkem je i poměrně chudá výbava notebooku (brašna, myš atd.). Trochu zarážející je absence rozhraní Bluetooth, které považuji u notebooku této kategorie za standard.

Závěrem lze AMILO Pi 1536 doporučit uživatelům, kteří netouží po reprezentativním notebooku s omračujícím designem. Ale především po přístroji, který nabízí výkon, moderní technologie a multimedia. Cena notebooku se pohybuje kolem 35 000 Kč.


Výkon
Výdrž na bateriích
WiFi
Výbava
Širokoúhlý 15,4" displej
Rozlišení displeje
Cena
Bez Bluetooth
NEC DVD+-RW
Profily a power management
Orientační cena 35 000,- Kč včetně DPH, záruka 2 roky

Za zapůjčení modelu AMILO Pi 1536 děkujeme společnosti Fujitsu Siemens Computers
reklama
Nejnovější články
Apple iCloud pro Čínu běží na čínských kontrolovaných serverech Apple iCloud pro Čínu běží na čínských kontrolovaných serverech
Čínská vláda je posedlá kontrolou svých obyvatel a Applu dala nepříjemné ultimatum, které jde proti firemní politice. Ta ctila soukromí svých uživatelů, nicméně Čína vyžadovala, aby měla kontrolu nad daty čínských uživatelů v iCloudu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Příští Ryzeny by mohly mít až 16 jader Příští Ryzeny by mohly mít až 16 jader
Dle serveru WCCFTech by AMD mohlo začít ještě víc tlačit na pilu. Obecně se očekává, že se počet jader v procesorech Ryzen v rámci další generace zvýší. Otázka je, o kolik a nyní se mluví až o 16 jádrech pro nová desktopová CPU.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
I nové GeForce se budou podílet na výrazném růstu tržeb TSMC I nové GeForce se budou podílet na výrazném růstu tržeb TSMC
Společnost TSMC se těší na opětovný růst tržeb, které jí mimo jiné zajistí také výroba nové generace grafických čipů GeForce. Poslední období přitom pro TSMC nepatřilo mezi nejlepší, takže nyní se chce firma zahojit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
World of Warcraft si už nemusíme kupovat, stačí předplatné World of Warcraft si už nemusíme kupovat, stačí předplatné
World of Warcraft postihla jedna významná změna, která se dotkne peněženek hráčů, a to v pozitivním slova smyslu. Nebude už nutné si kupovat přímo hru a její expanze, takže nám postačí si pořídit jen předplatné.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CHKO Brdy úspěšně chrání policejní dron CHKO Brdy úspěšně chrání policejní dron
Drony nejsou vždy určeny jen k zábavě, ale najdou využití i u záchranných složek. Policie CŘ je např. používá k ochraně CHKO Brdy, kde pomáhá hledat nelegální tábořiště. Dle zkušeností se ji to daří.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů