AMILO Pi 1536 - levný DualCore

AMILO Pi 1536 - levný DualCore
, , recenze
AMILO Pi 1536 je nový dvouprocesorový notebook společnosti Fujitsu Siemens. Jeho srdcem je dvoujádrový procesor Intel Core Duo T2300 a čipová sada Intel 945PM. Výkon v oblasti multimedií zaručuje grafická karta ATI Radeon X1400 a širokoúhlý 15,4“ displej.
reklama
Několik dní testování a používání nového AMILa ve mě zanechalo velmi dobrý dojem. Jedná se o poměrně vyvážený výrobek, který přináší vysoký výkon za velmi rozumnou cenu. AMILO tak lze směle označit za ideální multimediální notebook, který může směle konkurovat domácím počítačům. Vysoký výkon zaručuje především dvoujádrová platforma Intel Core Duo T2300.

K jeho přednostem notebooku dále patří kontrastní 15,4“ displej s podporou technologie CrystalView. Širokoúhlý displej je velmi vhodný pro pohodlné sledování filmů. Při běžné práci je AMILO poměrně tiché. Ke zvýšení hlučnosti dojde pouze při vysokorychlostním čtení a zápisu DVD disků. Použitá mechanika NEC DVD+-RW ND-6650A však určitou hlučnost vyvažuje svými skvělými parametry a především podporou dvouvrstvých médií.


Mezi slabší místa AMILa Pi 1536 patří nízká mobilita, hmotnost a výdrž na bateriích. Nedostatkem je i poměrně chudá výbava notebooku (brašna, myš atd.). Trochu zarážející je absence rozhraní Bluetooth, které považuji u notebooku této kategorie za standard.

Závěrem lze AMILO Pi 1536 doporučit uživatelům, kteří netouží po reprezentativním notebooku s omračujícím designem. Ale především po přístroji, který nabízí výkon, moderní technologie a multimedia. Cena notebooku se pohybuje kolem 35 000 Kč.


Výkon
Výdrž na bateriích
WiFi
Výbava
Širokoúhlý 15,4" displej
Rozlišení displeje
Cena
Bez Bluetooth
NEC DVD+-RW
Profily a power management
Orientační cena 35 000,- Kč včetně DPH, záruka 2 roky

Za zapůjčení modelu AMILO Pi 1536 děkujeme společnosti Fujitsu Siemens Computers
reklama
Nejnovější články
3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice 3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice
Technologie 3D tisku začne být asi brzy posuzována i ze zdravotního hlediska. Další studie totiž ukázala, že jsou při 3D tisku uvolňovány nebezpečné nanočástice, což trápí např. i přímovstřikové motory v autech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter
AMD nedávno představilo své procesory EPYC s kódovým označením Rome, ale my se nyní můžeme z Říma přesunout do Milána a přibrat na cestu následovníka Volty od firmy NVIDIA. Tato kombinace bude tvořit Perlmutter pro DOE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí
SpaceX se svými raketami Falcon 9 nemá zcela "čistý rejstřík" ovšem v poslední době si není na co stěžovat. Na cestě je také certifikace pro vynášení astronautů na Mezinárodní vesmírnou stanici, ale SpaceX nyní získala jinou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci
Microsoft se konečně odhodlal opět vypustit na trh Windows 10 October 2018 Update (verze 1809), který původně přišel už před měsícem, ale rychle zase musel být stažen kvůli závažné chybě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
V Malém Magellanově oblaku rychle dochází vodík, hrozí jeho zánik V Malém Magellanově oblaku rychle dochází vodík, hrozí jeho zánik
Malý Magellanův oblak se měl v minulosti srazit s Velkým Magellanovým oblakem a tato trpasličí galaxie má dle nejnovějších pozorování nyní rapidně přicházet o vodík, a to větším tempem, než by měla být jeho spotřeba díky hvězdotvorbě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek