www.svethardware.cz
>
>
>

AOC i2352Vh: levný a přesto dobrý?

AOC i2352Vh: levný a přesto dobrý?
, , recenze
Společnost AOC je známá svými monitory v nižší cenové relaci. V poslední době však dorazily e-IPS panely, které do oblasti LCD monitorů vdechly nový vítr. V dnešní recenzi se podíváme, jak si s tímto panelem poradilo právě AOC.
K oblíbeným
reklama

Slim design na vlnách LED podsvícení


Do redakce si našel cestu levný monitor AOC i2352Vh s úhlopříčkou 23", který poskytuje panel e-IPS, LED podsvícení a papírovou odezvu 5 ms. Designově je industriální a ničím neurazí. Naopak vás jistě zaujme velmi malá hloubka monitoru. Je to dáno LED podsvícením, které nevyžaduje tolik místa. Místo se ušetří i na zdroji, protože napájení LED není nic náročného. Tento monitor je první, který jsme otestovali vylepšenou testovací metodikou s pomocí zcela nové kolorimetrické sondy x-rite i1 Display Pro umožňující kromě přesnějších výsledků i pár nových měření.
Logo výrobce uprostřed monitoru
Základní pohled na monitor AOC i2352Vh (klikněte pro zvětšení)


Podstavec je oválný a hned při nasazování vás zaujme jeho hmotnost. Je totiž velmi lehký, až se zdá, že samotný panel ani neudrží. Při polohování je třeba podstavec přidržet.
Čelní pohled (klikněte pro zvětšení)


Protože jde o velmi levný panel, sáhlo AOC po tom nejjednodušším podstavci, který nemá žádný zdvih. Počítejte tedy s nutností si monitor něčím podložit, resp. postavit na poličku na stole.
Náklon monitoru (klikněte pro zvětšení)


Samotný náklon je také dost malý. Pouhé 3° vpřed a 19° vzad. Zde by mohl jistě panel trochu přidat, aniž by to výrazněji zatížilo rozpočet.
Ovládací prvky (klikněte pro zvětšení)


Ovládací prvky jsou umístěny na spodní hraně a jsou klasické mikrospínačové. Jen tlačítko pro zapínání je dotykové. Působí to trochu rozpolceně. Navíc dioda indikující stav působí na první pohled jako tlačítko.
Zadní strana monitoru (klikněte pro zvětšení)


Zadní strana je velmi strohá. Datové konektory umístěné v jednom bloku včetně sluchátkového konektoru a audio vstupu. Je škoda, že výrobce zvolil orientaci konektorů kolmo na panel. Tím docela znesnadnil montáž na tenký VESA držák. Kabely zkrátka budou překážet. Na opačné straně již naleznete napájení.


Dodávané příslušenství:
  • HDMI, D-Sub, audio propojovací kabel
  • Napájecí šňůra
  • Instalační příručka
  • Instalační CD (s manuály)

Balení monitoru je velmi kompaktní, avšak monitor je dobře chráněn polystyrénem.


AOC i2352Vh
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
23,5" (16:9)
Ideální odezva
5,0 ms (gtg)
Jas
250 cd/m2
Kontrast (dynamický)
neuvedeno (20 000 000:1)
Výrobní technologie
e-IPS
Povrchová úprava
Matná
Podsvícení
LED
Pozorovací úhly (horizontální / vertikální)
178° / 178°
Počet barev
16,7 mil
Barevná hloubka panelu
6bit + A-FRC
Rozteč bodů
0,265 mm
Nativní rozlišení
1920 x 1080
Vestavěné reproduktory
ANO
USB HUB
NE
Vstupy
DVI-D, VGA, HDMI
Výstup pro sluchátka
ANO
Možnost montáže na stěnu
VESA DDC2B/CI
Hmotnost
3,2 kg
Norma TCO
-
Pivot
NE
Spotřeba
40 W maximální
Různé variace tohoto modelu
-
Speciální vlastnosti
-

Na takto levný monitor je velmi příjemný fakt, že je osazen e-IPS panelem. Ostatní parametry jsou zcela standardní.
reklama
Nejnovější články
Na obzoru jsou další GPU Navi 14, přijdou s nimi ještě nějaké karty? Na obzoru jsou další GPU Navi 14, přijdou s nimi ještě nějaké karty?
AMD nás před týdnem svým představením nových Radeonů založených na slabší verzi Navi zrovna moc nepotěšilo. V podstatě představilo jen jednu desktopovou kartu a jednu mobilní a my se nedozvěděli ani podrobnosti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čipset AMD B550A spatřen: PCIe 3.0 a pouze pro OEM Čipset AMD B550A spatřen: PCIe 3.0 a pouze pro OEM
AMD v poslední době najelo na OEM vlnu. V srpnu byly představeny grafické karty Radeon RX 600, což jsou opět Polaris a nedávno jsme se dozvěděli o dvou nových OEM procesorech Ryzen, z nichž je jeden navíc pouze pro Čínu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Alfatest Microsoft Flight Simulatoru začne už tento měsíc Alfatest Microsoft Flight Simulatoru začne už tento měsíc
Microsoft Flight Simulator byl naposledy vypuštěn na trh ve verzi X, která nastoupila už v roce 2006 a později nastoupila jeho Steam verze, která je sice podstatně mladší, ale technicky jen o málo vyspělejší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft na své nové klávesnice přidal funkce pro Office a smajlíky Microsoft na své nové klávesnice přidal funkce pro Office a smajlíky
Už je to pěkná řádka let, co se řešila role Microsoftu při vývoji počítačových klávesnic. Tato firma přitom jejich funkčnost výrazně ovlivnila, i když tu byly i jiné faktory. Nyní Microsoft navazuje na svou starou roli. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Inno3D zmínila GeForce RTX 2080 Ti Super Inno3D zmínila GeForce RTX 2080 Ti Super
Společnost Inno3D na svých stránkách několikrát zmínila grafickou kartu GeForce RTX 2080 Ti Super, na niž zatím čekáme marně. Nyní se to týká prodejní akce na podporu GeForce RTX a GTX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře