www.svethardware.cz
>
>
>

AOC i2352Vh: levný a přesto dobrý?

AOC i2352Vh: levný a přesto dobrý?
, , recenze
Společnost AOC je známá svými monitory v nižší cenové relaci. V poslední době však dorazily e-IPS panely, které do oblasti LCD monitorů vdechly nový vítr. V dnešní recenzi se podíváme, jak si s tímto panelem poradilo právě AOC.
K oblíbeným
reklama

Slim design na vlnách LED podsvícení


Do redakce si našel cestu levný monitor AOC i2352Vh s úhlopříčkou 23", který poskytuje panel e-IPS, LED podsvícení a papírovou odezvu 5 ms. Designově je industriální a ničím neurazí. Naopak vás jistě zaujme velmi malá hloubka monitoru. Je to dáno LED podsvícením, které nevyžaduje tolik místa. Místo se ušetří i na zdroji, protože napájení LED není nic náročného. Tento monitor je první, který jsme otestovali vylepšenou testovací metodikou s pomocí zcela nové kolorimetrické sondy x-rite i1 Display Pro umožňující kromě přesnějších výsledků i pár nových měření.
Logo výrobce uprostřed monitoru
Základní pohled na monitor AOC i2352Vh (klikněte pro zvětšení)


Podstavec je oválný a hned při nasazování vás zaujme jeho hmotnost. Je totiž velmi lehký, až se zdá, že samotný panel ani neudrží. Při polohování je třeba podstavec přidržet.
Čelní pohled (klikněte pro zvětšení)


Protože jde o velmi levný panel, sáhlo AOC po tom nejjednodušším podstavci, který nemá žádný zdvih. Počítejte tedy s nutností si monitor něčím podložit, resp. postavit na poličku na stole.
Náklon monitoru (klikněte pro zvětšení)


Samotný náklon je také dost malý. Pouhé 3° vpřed a 19° vzad. Zde by mohl jistě panel trochu přidat, aniž by to výrazněji zatížilo rozpočet.
Ovládací prvky (klikněte pro zvětšení)


Ovládací prvky jsou umístěny na spodní hraně a jsou klasické mikrospínačové. Jen tlačítko pro zapínání je dotykové. Působí to trochu rozpolceně. Navíc dioda indikující stav působí na první pohled jako tlačítko.
Zadní strana monitoru (klikněte pro zvětšení)


Zadní strana je velmi strohá. Datové konektory umístěné v jednom bloku včetně sluchátkového konektoru a audio vstupu. Je škoda, že výrobce zvolil orientaci konektorů kolmo na panel. Tím docela znesnadnil montáž na tenký VESA držák. Kabely zkrátka budou překážet. Na opačné straně již naleznete napájení.


Dodávané příslušenství:
  • HDMI, D-Sub, audio propojovací kabel
  • Napájecí šňůra
  • Instalační příručka
  • Instalační CD (s manuály)

Balení monitoru je velmi kompaktní, avšak monitor je dobře chráněn polystyrénem.


AOC i2352Vh
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
23,5" (16:9)
Ideální odezva
5,0 ms (gtg)
Jas
250 cd/m2
Kontrast (dynamický)
neuvedeno (20 000 000:1)
Výrobní technologie
e-IPS
Povrchová úprava
Matná
Podsvícení
LED
Pozorovací úhly (horizontální / vertikální)
178° / 178°
Počet barev
16,7 mil
Barevná hloubka panelu
6bit + A-FRC
Rozteč bodů
0,265 mm
Nativní rozlišení
1920 x 1080
Vestavěné reproduktory
ANO
USB HUB
NE
Vstupy
DVI-D, VGA, HDMI
Výstup pro sluchátka
ANO
Možnost montáže na stěnu
VESA DDC2B/CI
Hmotnost
3,2 kg
Norma TCO
-
Pivot
NE
Spotřeba
40 W maximální
Různé variace tohoto modelu
-
Speciální vlastnosti
-

Na takto levný monitor je velmi příjemný fakt, že je osazen e-IPS panelem. Ostatní parametry jsou zcela standardní.
reklama
Nejnovější články
Xe-HPC s popisky: úžasná kombinace Foveros a EMIB Xe-HPC s popisky: úžasná kombinace Foveros a EMIB
Raja Koduri byl opět tajemný jako hrad v Karpatech a zveřejnil vedle fotografie nového dvoudlaždicového GPU Xe-HPC jen to, že bylo vytvořeno hned pomocí sedmi pokročilých křemíkových technologií. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI konečně uvedlo TBP karet GeForce ve svých noteboocích MSI konečně uvedlo TBP karet GeForce ve svých noteboocích
Výrobci počítačů jen neochotně začínají reagovat na výzvu firmy NVIDIA, aby začali uvádět alespoň hodnoty TBP karet GeForce RTX 3000 v noteboocích. I přes počáteční výmluvy je nyní zveřejnila společnost MSI. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
OSIRIS-REx se už chystá k odletu, ještě jednou se ale podívá na svůj asteroid OSIRIS-REx se už chystá k odletu, ještě jednou se ale podívá na svůj asteroid
NASA se může těšit, že jí sonda OSIRIS-REx přiveze mnohem více materiálu z asteroidu Bennu, než doufala. Nyní už se připravuje na zážeh, který sondu vyšle zase zpět k Zemi, ale nebude to hned. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Deset satelitů Starlink už má komunikační lasery, obíhají po polární dráze Deset satelitů Starlink už má komunikační lasery, obíhají po polární dráze
Nedávno jsme se dozvěděli, že raketa Falcon 9 dopravila do vesmíru celkem 143 satelitů, čili rekordní počet. Patřilo mezi ně také dalších deset satelitů systému Starlink, které ale v tomto výjimečném startu samy představovaly výjimečný náklad. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje? NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje?
Před týdnem se ukázalo, že ceny karet GeForce RTX 3000 Founders Edition nabízených v evropských obchodech šly nahoru nad původně stanovenou doporučenou cenu. Nyní to vypadá, že NVIDIA tyto karty rovnou přestává v Evropě nabízet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek