www.svethardware.cz
>
>
>

AOC i2352Vh: levný a přesto dobrý?

AOC i2352Vh: levný a přesto dobrý?
, , recenze
Společnost AOC je známá svými monitory v nižší cenové relaci. V poslední době však dorazily e-IPS panely, které do oblasti LCD monitorů vdechly nový vítr. V dnešní recenzi se podíváme, jak si s tímto panelem poradilo právě AOC.
K oblíbeným
reklama

Slim design na vlnách LED podsvícení


Do redakce si našel cestu levný monitor AOC i2352Vh s úhlopříčkou 23", který poskytuje panel e-IPS, LED podsvícení a papírovou odezvu 5 ms. Designově je industriální a ničím neurazí. Naopak vás jistě zaujme velmi malá hloubka monitoru. Je to dáno LED podsvícením, které nevyžaduje tolik místa. Místo se ušetří i na zdroji, protože napájení LED není nic náročného. Tento monitor je první, který jsme otestovali vylepšenou testovací metodikou s pomocí zcela nové kolorimetrické sondy x-rite i1 Display Pro umožňující kromě přesnějších výsledků i pár nových měření.
Logo výrobce uprostřed monitoru
Základní pohled na monitor AOC i2352Vh (klikněte pro zvětšení)


Podstavec je oválný a hned při nasazování vás zaujme jeho hmotnost. Je totiž velmi lehký, až se zdá, že samotný panel ani neudrží. Při polohování je třeba podstavec přidržet.
Čelní pohled (klikněte pro zvětšení)


Protože jde o velmi levný panel, sáhlo AOC po tom nejjednodušším podstavci, který nemá žádný zdvih. Počítejte tedy s nutností si monitor něčím podložit, resp. postavit na poličku na stole.
Náklon monitoru (klikněte pro zvětšení)


Samotný náklon je také dost malý. Pouhé 3° vpřed a 19° vzad. Zde by mohl jistě panel trochu přidat, aniž by to výrazněji zatížilo rozpočet.
Ovládací prvky (klikněte pro zvětšení)


Ovládací prvky jsou umístěny na spodní hraně a jsou klasické mikrospínačové. Jen tlačítko pro zapínání je dotykové. Působí to trochu rozpolceně. Navíc dioda indikující stav působí na první pohled jako tlačítko.
Zadní strana monitoru (klikněte pro zvětšení)


Zadní strana je velmi strohá. Datové konektory umístěné v jednom bloku včetně sluchátkového konektoru a audio vstupu. Je škoda, že výrobce zvolil orientaci konektorů kolmo na panel. Tím docela znesnadnil montáž na tenký VESA držák. Kabely zkrátka budou překážet. Na opačné straně již naleznete napájení.


Dodávané příslušenství:
  • HDMI, D-Sub, audio propojovací kabel
  • Napájecí šňůra
  • Instalační příručka
  • Instalační CD (s manuály)

Balení monitoru je velmi kompaktní, avšak monitor je dobře chráněn polystyrénem.


AOC i2352Vh
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
23,5" (16:9)
Ideální odezva
5,0 ms (gtg)
Jas
250 cd/m2
Kontrast (dynamický)
neuvedeno (20 000 000:1)
Výrobní technologie
e-IPS
Povrchová úprava
Matná
Podsvícení
LED
Pozorovací úhly (horizontální / vertikální)
178° / 178°
Počet barev
16,7 mil
Barevná hloubka panelu
6bit + A-FRC
Rozteč bodů
0,265 mm
Nativní rozlišení
1920 x 1080
Vestavěné reproduktory
ANO
USB HUB
NE
Vstupy
DVI-D, VGA, HDMI
Výstup pro sluchátka
ANO
Možnost montáže na stěnu
VESA DDC2B/CI
Hmotnost
3,2 kg
Norma TCO
-
Pivot
NE
Spotřeba
40 W maximální
Různé variace tohoto modelu
-
Speciální vlastnosti
-

Na takto levný monitor je velmi příjemný fakt, že je osazen e-IPS panelem. Ostatní parametry jsou zcela standardní.
reklama
Nejnovější články
Překvapením Nvidia GTC 2021 bude i soutěž o GeForce RTX 3090 Překvapením Nvidia GTC 2021 bude i soutěž o GeForce RTX 3090
Zítra bude spuštěna virtuální konference GTC 2021 společnosti Nvidia z kuchyně Jensena Huanga. Ten slíbil i nějaká ta překvapení a jedním z nich budou i schované poklady v rámci prezentace včetně GeForce RTX 3090.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Prodeje PC překvapivě stoupají. I přes nedostatek komponentů Prodeje PC překvapivě stoupají. I přes nedostatek komponentů
Podle nejnovějších dat IDC zažil celosvětový trh s počítači výrazný meziroční růst. I přes pokračující nedostatek komponentů se mělo v 1. čtvrtletí 2021 prodat o polovinu více počítačů než vloni.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Časopis Playbox začne s prodejem fotek a dalších děl jako NFT Časopis Playbox začne s prodejem fotek a dalších děl jako NFT
K módě prodeje NFT se přidává další velký hráč. Bude jím časopis Playboy, který po 67 letech přešel do čistě digitální formy a nyní chce začít prodávat kolekci svých děl, na kterých se podíleli i známí umělci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí
Společnost Neuralink Elona Muska se snaží vyvinout rozhraní, které umožní přenášet signály z mozku do různých zařízení. Má pomoci např. paralyzovaným lidem znovu ovládat své končetiny. Prozatím ale umožňuje opicím hrát hru Pong.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
9.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik