reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AOpen AX4C Max II: základní deska pro ty nejnáročnější!

18.11.2003, Štěpán Mrázek, recenze
AOpen AX4C Max II: základní deska pro ty nejnáročnější!
Testovaná základní deska AOpen AX4C se honosí přízviskem Max II, což dle značení společnosti AOpen znamená maximální výbavu. Zajímá vás co všechno zahrnuje ono magické přízvisko? Odpověď na tuto otázku naleznete v dnešní recenzi.
Kapitoly článku:
Ještě než se pustíme do zevrubného popisu obou základní desky, tak si zopakujeme několik informací o samotné čipové sadě Intel 875P. Ta je v současné době tím nejvýkonnějším co Intel nabízí pro segment výkonných desktopů či pracovních stanic. Podporuje systémovou sběrnici 200 MHz (800 MHz QDR) a dále pak dvoukanálový paměťový řadič DDR400.


Obr. 1 - Čipová sada Intel 875P

Samozřejmostí jsou další "drobnosti" jako je grafická sběrnice AGP 8x, 8 portů USB či 6 kanálový zvukový čip AC'97. Novinkou je i této čipové sady také možnost doplnění o southbridge ICH5R, který podporuje i technologii RAID (bohužel však pouze RAID0). Podrobnější informace o této čipové sadě najdete v článku, který ji podrobně popisuje. Já vám alespoň nabídnu blokové schéma této čipové sady.Obr. 2 - Blokové schéma čipové sady Intel 875P
klikněte pro zvětšení

Samotná základní deska je vybavena množstvím přídavných řadičů, vstupů a výstupů a samozřejmě také mnoha přídavnými brackety. Na další stránce si projdeme všechny zajímavé části této desky. Další stránka pak prochází BIOS a technické specifikace (ty zabírají cca polovinu strany), na čtvrté stránce pak naleznete seznam dodávaného příslušenství a software a na stránce poslední jsou výsledky testů a závěrečné hodnocení.
reklama