Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus MM17T - levné 17" LCD

24.11.2005, Pavel Kovač, recenze
Asus MM17T - levné 17" LCD
Uvažujete o LCD panelu a nechcete investovat velké peníze? Jsou pro vás 19" a větší modely zbytečné? Pokud jsou vaše odpovědi "ano", tak neváhejte a začtěte se do dnešní recenze. Tento panel je určen především méně náročným uživatelům, avšak nepředbíhejme.
Kapitoly článku:

První pohled


Tento monitor vsadil na neotřelý design, který lehce připomíná starší audio techniku. Především ono vodorovné proužkování je dost typické pro dobu sedmdesátých let. Vzhledem k tomu, že se jedná o 17" panel, tak je rámeček výraznejší než u větších bratříčků, kde lépe zaniká.


Pohled na monitor (Pro zvětšení klikněte)

Jak je vidět z první fotografie, tak má panel nezvyklou dvoubarevnou kombinaci stříbrné a tmavě šedé. Volba je to vskutku zajímavá a věřím, že si své příznivce najde. Plasty jsou zpracovány kvalitně, ale samotný materiál není zrovna nějlepší. Povrch působí při bližším pohledu lacině.Pohled z levé strany (Pro zvětšení klikněte)

Podíváte-li se na panel z levé strany, tak zjistíte, že stojan je pouze naklápěcí a jakákoli jiná poloha je nepřípustná. Náklon sice dosahuje slušných -5° až +30°, ale jistě by se hodilo například nastavení výšky. Naklopení panelu se dá provést lehce jednou rukou, bohužel při jakémkoli dotyku se panel nepříjemně rozhoupe a čas do ustálení je zhruba 4s, což je opravdu nepříjemné.Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)

Přední pohled prozrazuje, že monitor obsahuje reproduktory. Právě reproduktory vidím u panelu celkem nerad, zbytečně zvětšují rámeček a jejich kvalita stejně nebývá nikterak závratná. Ani tento panel není výjimkou. Reproduktory sice pro poslech mluveného slova dostačují, ale na hudbu jsou naprosto nepřijatelné. Přesuňme se k tlačítkům, ty jsou provedeny kvalitně a jejich stisk je jistý. Jen je škoda, že tlačítka mají pouze prolisovaný nápis a symboly, takže jsou dost špatně čitelná i z bližší vzdálenosti.Pohled zezadu (Pro zvětšení klikněte)

Zadní strana obsahuje úchytku pro kabely, ta se stále častěji objevuje i u laciných modelů. Zde je sice úchyt přítomen, ale při prvním dotyku zjistíte, že on sám je rád, že v noze panelu drží. Když jsem zapojoval kabely, tak jsem jen čekal, kdy mi ona úchytka zůstane v ruce.Pohled na uchycené kabely (Pro zvětšení klikněte)

Na této fotografii jsou již kabely uchyceny a zapojeny. Je vidět, že úchytka i přes svou "vachrlatost" plní svou funkci.


Konektory (Pro zvětšení klikněte)

Příslušenství
  • Napájecí kabel
  • D-SUB kabel
  • Instalační příručka
  • CD s manuálem v PDF, ICM profilem a pivot softwarem
  • Audio kabel

Při pohledu na příslušenství očividně něco chybí. Je to DVI kabel.


Asus MM17T
Vlastnost
Hodnota
Uhlopříčka
17"
Ideální odezva
8 ms
Jas
400 cd/m^2
Kontrast
600:1
Výrobní technologie
TN
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
150°/130°
Počet barev
16,2mil (6-bit)
Rozteč bodů
0,264 mm
Nativní rozlišení
1280 x 1024
Vestavěné reproduktory
ANO
USB HUB
NE
Vstupy
DVI, D-SUB
Výstup pro sluchátka
ANO
Možnost montáže na stěnu
ANO
Hmotnost
4,25 kg
Norma TCO
TCO`99
Pivot
NE
Speciální vlastnosti
"Splendid" režimy obrazu
Orientační cena viz graf v poslední kapitole