reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Asus MW221U - širokoúhlá dvaadvacítka na filmy

, , recenze
Asus MW221U - širokoúhlá dvaadvacítka na filmy
Nedávno firma Asus představila novou řadu LCD panelů a už tu máme recenzi jednoho zástupce. Je jím 22" TN panel s udávanou dobou odezvy 2ms, kontrastem 700:1 a pozorovacími úhly 170°/160°. Díky svým rozměrům je jako stvořen pro sledování filmů, avšak s kvalitou obrazu to není tak růžové.

Celkové hodnocení


V poslední době je to s LCD panely na našem serveru jak na houpačce. Byl tu kontroverzní Samsung 971P, pak perfektní Philips 200P7ES a teď zase jeden nepříliš povedený. Barvy jsou přepálené, odezva s občasným překmitem a co je hlavní, příšerně přeostřený obraz. Hledat pozitivní vlastnosti na tomto modelu je opravdu těžké. Snad design je pro většinu lidí velkým lákadlem, pak ještě HDCP ochrana, ale tím to asi končí. Ostatní parametry patří k podprůměru.


Velkým zklamáním je také podsvícení, které je především na stranách monitoru výrazně nehomogenní.
Pouze ve dvou kategoriích si monitor vysloužil lehce nadprůměrné hodnocení. První je barevné podání, které ale dle recenze dopadlo špatně. Metodika je však nastavena tak, že nižší hodnocení nelze udělit. Jen podotknu, že tento monitor jako jeden z mála dostal maximální postih za pastelové barvy. Lehce nadprůměrné jsou i pozorovací úhly, které jsou na technologii TN perfektní. A jaký budí panel dojem? Nepříliš dobrý, doporučil bych ho jen těm, kteří hledají monitor pouze na filmy.

Opět zde dávám odkaz na přehled výsledků námi testovaných LCD panelů. Do tohoto přehledu jsou zařazeny pouze monitory testované s novou metodikou pomocí osciloskopu.


Velikost vhodná na filmy
Přepálené barvy
HDCP ochrana
Přeostřený obraz!
Atraktivní vzhled
Ergonomie
Ikona Odkaz na databázi
Špatné podsvícení
Orientační cena: 11 000,- Kč bez DPH


Orientační vývoj ceny


Graf ceny produktu ASUS MW221U - LCD 22 poskytuje server Heureka.cz


Za zapůjčení LCD panelu Asus MW221U děkujeme firmě BGS LEVI CzechZa poskytnutí digitálního osciloskopu M523 děkujeme firmě ETC s.r.o.,
která se zabývá výrobou a zároveň i prodejem svých měřicích přístrojů.


reklama
reklama
reklama
reklama