www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus MW221U - širokoúhlá dvaadvacítka na filmy

Asus MW221U - širokoúhlá dvaadvacítka na filmy
, , recenze
Nedávno firma Asus představila novou řadu LCD panelů a už tu máme recenzi jednoho zástupce. Je jím 22" TN panel s udávanou dobou odezvy 2ms, kontrastem 700:1 a pozorovacími úhly 170°/160°. Díky svým rozměrům je jako stvořen pro sledování filmů, avšak s kvalitou obrazu to není tak růžové.reklama

Celkové hodnocení


V poslední době je to s LCD panely na našem serveru jak na houpačce. Byl tu kontroverzní Samsung 971P, pak perfektní Philips 200P7ES a teď zase jeden nepříliš povedený. Barvy jsou přepálené, odezva s občasným překmitem a co je hlavní, příšerně přeostřený obraz. Hledat pozitivní vlastnosti na tomto modelu je opravdu těžké. Snad design je pro většinu lidí velkým lákadlem, pak ještě HDCP ochrana, ale tím to asi končí. Ostatní parametry patří k podprůměru.


Velkým zklamáním je také podsvícení, které je především na stranách monitoru výrazně nehomogenní.
Pouze ve dvou kategoriích si monitor vysloužil lehce nadprůměrné hodnocení. První je barevné podání, které ale dle recenze dopadlo špatně. Metodika je však nastavena tak, že nižší hodnocení nelze udělit. Jen podotknu, že tento monitor jako jeden z mála dostal maximální postih za pastelové barvy. Lehce nadprůměrné jsou i pozorovací úhly, které jsou na technologii TN perfektní. A jaký budí panel dojem? Nepříliš dobrý, doporučil bych ho jen těm, kteří hledají monitor pouze na filmy.

Opět zde dávám odkaz na přehled výsledků námi testovaných LCD panelů. Do tohoto přehledu jsou zařazeny pouze monitory testované s novou metodikou pomocí osciloskopu.


Velikost vhodná na filmy
Přepálené barvy
HDCP ochrana
Přeostřený obraz!
Atraktivní vzhled
Ergonomie
Ikona Odkaz na databázi
Špatné podsvícení
Orientační cena: 11 000,- Kč bez DPH


Orientační vývoj ceny


Graf ceny produktu ASUS MW221U - LCD 22 poskytuje server Heureka.cz


Za zapůjčení LCD panelu Asus MW221U děkujeme firmě BGS LEVI CzechZa poskytnutí digitálního osciloskopu M523 děkujeme firmě ETC s.r.o.,
která se zabývá výrobou a zároveň i prodejem svých měřicích přístrojů.


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí svou první mechanickou klávesnici s voděodolností Razer uvádí svou první mechanickou klávesnici s voděodolností
Razer představil novou verzi své mechanické herní klávesnice Razer BlackWidow Ultimate, která je vylepšena o odolnost proti polití vodou. Dokonce to potvrzuje certifikace IP54. Co dalšího novinka nabízí?
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Intel představil 5G modem a LTE verzi s rychlostí 1,6 Gbps Intel představil 5G modem a LTE verzi s rychlostí 1,6 Gbps
Bezdrátové sítě se stále zrychlují a Intel je jeden z předních výrobců bezdrátových modemů. V nabídce se objevil nový LTE model Intel XMM 7560 s rychlostí až 1,6 Gbps a představil také novou 5G verzi Intel XMM 8060.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Kopie egyptské hrobky vzniká i díky 3D tisku Kopie egyptské hrobky vzniká i díky 3D tisku
Staré památky nezůstanou nedotčené zubem času ani vandaly. Ani egyptská hrobka Sethiho I. nebyla ušetřena. Aby ale zůstala uchována ve své původní podobě, tým ze společnosti Factum Foundation vytváří s pomocí 3D tisku její kopii. 
17.11.2017, aktualita, Kateřina Hoferková
Studie odhaluje, že hráči MOBA mají vyšší IQ než hráči stříleček Studie odhaluje, že hráči MOBA mají vyšší IQ než hráči stříleček
Studiím tohoto ražení se obvykle moc nevěnujeme, ale když už máme závěr pracovního týdne před prodlouženým víkendem, nadneseme trošku odlehčené téma. Výzkumníci z Univerzity v Yorku se věnovali srovnání IQ hráčů MOBA a FPS. Co zjistili? 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek16 komentářů
IBM věří, že měděné spoje vydrží až do konce technologie CMOS IBM věří, že měděné spoje vydrží až do konce technologie CMOS
IBM samotné přišlo s využitím mědi pro propojení prvků v čipech vyráběných technologií CMOS už před dvaceti lety. Uvažovalo se přitom o tom, že měď v těchto čipech bude nahrazena grafenem, ale dle IBM to nenastane. 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek1 komentář