reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus MX279H: Design se snoubí s IPS

11.12.2012, Pavel Kovač, recenze
Asus MX279H: Design se snoubí s IPS
Klasický výběr monitoru: Hezký, či kvalitní? Proč ne však obojí? Právě takový by mohl být monitor Asus MX279, který v atraktivním obalu nese IPS panel a velikost 27". Jaký je pod okem naší sondy?

Interpolace obrazu při nižším rozlišení (1280×800)


Nyní se podíváme na kvalitu interpolace. Ta je sice vzhledem k velikosti a rozlišení monitoru docela druhořadá, ale stále ji jistě někdo použije. V tomto případě bych téměř doporučil v ovladačích zapnout interpolaci přes grafickou kartu, která podává o něco lepší výsledky.


 - interpolace linek

- Klikněte pro zvětšení -


 - interpolace textu

- Klikněte pro zvětšení -


 - interpolace moaré efekt

- Klikněte pro zvětšení -


Interpolace patří k mírnému podprůměru. Linky jsou znatelně rozmazané a u testů moaré efetu se projevila flanelová struktura. Naopak text je docela slušný. Slušný ve smyslu dobře čitelný, protože všechna písmenka jsou stejně tlustá.


Regulace jasu


I při maximálním nastavení jasu podsvícení trošku bliká. PWM má při maximálním jasu hodně vysokou střídu. U 50% jasu je střída něco přes 55% a při minimálním kolem 15%. Frekvence blikání je 272 Hz což je docela slušné. Bohužel pořád je to blikání.


 - regulace podsvíceníSpotřeba


Pokud se zaměříme na samotnou spotřebu monitoru, tak se setkáme s lehce (ale opravdu jen lehce) nadprůměrnou hodnotou. Také světelný výkon je docela slušný.
Spotřeba při 120 cd/m2 je 19,5 W.


 - spotřeba


Dnes testovaný monitor má světelný výkon 1,514 lm/W.

reklama