reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Belinea 101537 - kdo je kdo?!

, , recenze
Belinea 101537 - kdo je kdo?!
Původem německá společnost Belinea je poměrě mladou evropskou firmou zabývající se již od počátku svého založení výrobou zobrazovacích jednotek pro osobní počítače. Za třináct let své existence prodala více než pět milionů monitorů což je na firmu působící převážně v Evropě slušný počet.
Belinea 101537 - kdo je kdo?!
Kapitoly článku:
  1. Belinea 101537 - kdo je kdo?!
  2. Ovládání, obraz a zhodnocení
Původem německá společnost Belinea je poměrě mladou evropskou firmou zabývající se již od počátku svého založení výrobou zobrazovacích jednotek pro osobní počítače. Za třináct let své existence prodala více než pět milionů monitorů, což je na firmu působící převážně v Evropě slušný počet.

V našich končinách není Belinea už dlouho neznámým pojmem. Její produkty si za dobu působení u nás již stihly získat své místo na trhu a na jeden z nich se právě dnes podíváme.


První pohledTi z vás, kteří četli včerejší recenzi LG 566LM jsou možná trochu zaskočeni. Říkáte si, vždyť je to kopie! Ano, už na první pohled je zřejmá viditelná shodnost „karosérie“ obou monitorů, Belinea se pouze liší jednotnou stříbrnou barvou a tvarem tlačítek. Kdo je pravým otcem původního návrhu monitoru se nám zatím zjistit nepodařilo, ale všechny indicie naznačují, že je to právě Belinea, kdo tomuto produktu vdechl život (ačkoli některé specifikace, které u svého monitoru uvádí, jsou malinko horší než u sourozence od LG).


Obr. 1 – Přední pohledObr. 2 – Boční pohledObr. 3 – Zadní pohled

Konektorová část je samozřejmě také totožná.


Obr. 4 – Vstupy Belinea 101537

Pro snadnější porovnání s LG ještě obrázky obou monitorů vedle sebe, o totožnosti zde není sporu:
Obr. 5 – Porovnání s LG 566LM

Technické specifikace


Výbava
Obr. 6 – Obsah balení dodávaného s monitorem

Doprovodné vybavení monitoru je dosti skromné, dokonce skromnější než u konkurenčního LG. Kromě napájecího kabelu, audio šňůry a manuálu nic více nedostaneme. Manuál je ve formátu knížečky velikosti A4. Ve třech jazycích (angličtina, němčina, francouzština) popisuje hardwarovou instalaci monitoru a jeho ovládání. Plusem jsou poměrně podrobné informace o technických specifikacích.

Protože je tato Belinea konstrukčně prakticky totožná s LG 566LM, v jejích zvukových možnostech tomu není samožřejmě jiank. Reproduktorky jsou dostačující pro ozvučení systémových událostí a zde také jejich možnosti končí.
reklama
reklama
reklama