Bitva o mainstream: 8 grafik do 7000 Kč

Bitva o mainstream: 8 grafik do 7000 Kč
, , , recenze
Po delší odmlce, kdy se na SHW mnoho recenzí grafických karet neobjevovalo, Vám přinášíme jedno velké srovnání mainstreamových grafických karet. Celkem jsme testovali osm různých čipů (jeden od dvou výrobců) - Radeony X800GTO, X850XT, X1600Pro a X1600XT proti GeForce 6600GT, 6800XT, 6800GS a 7600GT. A kdo vyšel vítězně?
K oblíbeným
reklama
Velmi jednoznačné jsou výsledky ve hře Call of Duty 2, u které jsem chvíli váhal, zda-li ji vůbec zveřejňovat. Nejen, že mapa D-Day ze serveru TechPowerUp! je velmi náročná a i rychlejší karty dosahují slabých výsledků, ale právě kvůli onomu náskoku GeForce hrozí v tomto testu nařčení z nadržování. Ale věřte, že je vše měřeno svědomitě.

Zatímco v nastavení bez FSAA se ještě Radeony s GeForce promíchávají a jasný je jen náskok GeForce 7600GT a ztráta pomalých karet ATi, po zapnutí FSAA a AF se stává z testu sólo pro kalifornskou společnost. Výsledky snad ani nepotřebují další komentář.

Další novinkou v našem testu je Serious Sam 2, kterého jsme testovali s vypnutým i zapnutým HDR. Když tato technika není aktivní, dočkáváme se pořadí podobného jako u předchozích grafů s GeForce 7600GT na špici a Radeonem X1600Pro a GeForce 6800XT na chvostu. Velmi dobře zde dopadá GeForce 6600GT, která je snad opravdu nesmrtelná.V testech se zapnutým HDR nenajdete z důvodu absence hardwarové podpory karty Radeon X800GTO a X850XT, takže se musíte smířit se zbylými modely. Jak vidíte v grafech, zapnutím HDR se náskok GeForce 7600GT zvýšil až přes 70% oproti Radeonu X1600XT, ale hratelnost je zde omezena již jen na pár vyvolených karet.
reklama
Nejnovější články
Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí
Společnost Neuralink Elona Muska se snaží vyvinout rozhraní, které umožní přenášet signály z mozku do různých zařízení. Má pomoci např. paralyzovaným lidem znovu ovládat své končetiny. Prozatím ale umožňuje opicím hrát hru Pong.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
9.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link nabídne levné 2,5GbE a 10GbE přepínače TP-Link nabídne levné 2,5GbE a 10GbE přepínače
Chtělo by se říci spíše "relativně levné", neboť přepínač či switch může být pro někoho zboží, za něž je ochoten utratit nanejvýš pár stovek. Rychlý Ethernet ale není levný, i když 130 dolarů za 2,5GbE switch už není tak moc. 
9.4.2021, aktualita, Jan Vítek
Informace o půl miliardě účtů z LinkedIn jsou na prodej Informace o půl miliardě účtů z LinkedIn jsou na prodej
Facebook není v této době jediný, koho se týká další velký únik dat. Shodou okolností jde opět o cca půl miliardy uživatelských účtů, jejichž data jsou nyní k dispozici. Někdo se tak nyní snaží obohatit jejich prodejem. 
9.4.2021, aktualita, Jan Vítek
Intel použil MacBook Pro ve své nové reklamě na mobilní CPU Intel použil MacBook Pro ve své nové reklamě na mobilní CPU
Nedávno by se nad tím nikdo nepozastavil, ale nyní působí reklama Intelu na mobilní procesory Core, v níž se ukazuje MacBook Pro, poněkud komicky. A to zvláště ve světle nové reklamní kampaně Intelu. 
9.4.2021, aktualita, Jan Vítek2 komentáře