reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Boj o PCIe: Radeon X850XT PE vs. GeForce 6800 Ultra

, , recenze
Boj o PCIe: Radeon X850XT PE vs. GeForce 6800 Ultra
Od ATi Technologies nám v lednu přišel nejsilnější zástupce portfolia této kanadské společnosti, Radeon X850 XT PE. Tato bestie je první dvouslotovou grafickou kartou ATi a je určena pro novou sběrnici PCI Express. Neváhali jsme a postavili proti nejsilnějšímu Radeonu kartu GeForce 6800 Ultra. Jak souboj dopadl?
Boj o PCIe: Radeon X850XT PE vs. GeForce 6800 Ultra
Na této poslední stránce s herními testy se podíváme na zbylé hry postavené na rozhraní OpenGL. Patří k nim válečná hra Call of Duty, multiplayerová nadstavba RTCW Wolfenstein: Enemy Territory (Quake III engine) a chorvatská střílečka Serious Sam: The Second Encounter.

Call of Duty


Graf 30 - Call of Duty (mp_dawnville) - 4xFSAA, 8xAF

Pořadí je zde prakticky stejné jako u Dooma 3, což jen potvrzuje schopnosti GeForce 6800 Ultra v OpenGL. Až na GeForce 6800 v 1600x1200 se všechny karty dostaly přes 100 fps.

Wolfenstein: Enemy Territory


Graf 31 - Wolfenstein: Enemy Territory (radar) - bez FSAA, AF

Ve hře Wolfenstein, kterou jsme testovali na časovém demu z mapy radar, dopadly obě vlajkové lodě prakticky stejně, něco málo na ně pak ztrácí Radeon X800XT a poslední je jako obvykle GeForce 6800.

Serious Sam: The Second Encounter


Graf 32 - Serious Sam SE (The Grand Cathedral) - 4xFSAA, 8xAF

Poslední hra v našem testu nedopadla nijak výrazně odlišně od ostatních, takže jen připomenu, že v OpenGL se nVidii prostě daří.
reklama
reklama
reklama