reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Canon i-Sensys LBP3370: laserový plnokrevník

7.4.2008, Zdeněk Eisenhammer, recenze
Canon i-Sensys LBP3370: laserový plnokrevník
Laserové tiskárny nejnižší třídy nestačí na nároky středně velkých pracovišť. Výrobci tak nabízí i modely střední třídy s vyšším výkonem i měsíční kapacitou a funkcemi, jež levné modely nemají. Dnešní recenze ukáže rozdíl mezi vstupním a středním segmentem.
Na disku dodaném k recenzované tiskárně se nacházely dva ovladače (pro jazyky PCL 5e/6 a UFR II) pro systémy Windows XP a novější, včetně 64bitových verzí. Jedná se zřejmě o ne zcela finální verze, jelikož tiskárnu označují jako předchozí model 3360. Fungovaly však bez problémů. Vzhledem k poměrně rozsáhlé struktuře ovladačů a jejich podobnosti jsem vybral pouze verzi pro jazyk UFR II. Prostředí ovladačů není bohužel lokalizované.

Na této stránce lze přidávat a volit profily nastavení ovladačeProstředí ovladačů je podobné modelům nižší třídy, např. již recenzované LBP3000Klepnutím na ikonu vpravo dole na obrázku stránky aktivujete automatický oboustranný tisk. Tato volba je poněkud nenápadná a zasloužila by si místo v hlavní části okna.


Nastavení kvality tisku neumožňuje přímo zvolit tiskové rozlišení - místo toho máte na výběr z několika předvoleb dle typu tištěných dokumentů, které můžete dále upravovat klepnutím na tlačítko Details (Podrobnosti) nebo zaškrtnutím políčka Manual Grayscale Settings (Ruční nastavení odstínů šedi) pro doladění jasu a kontrastu tisku (viz následující snímky obrazovky).
Pro využití v profesionálním prostředí jsou k dispozici i nastavení barevné korekce (zde tedy spíše černobílé) s možností úpravy hodnoty gamma.

Ovladače jsou přehledné, i když někdy se člověk musí zanořit trochu hlouběji do jejich struktury. Největší výtka však směřuje k absenci stavového okna, které by informovalo o aktuálním stavu tiskárny nebo množství zbývajícího toneru. Doufejme, že jde jen o nedostatek předprodejní verze ovladačů.
reklama