www.svethardware.cz
>
>
>
>

Chieftec Scorpion: sklo middletoweru ukrývá displej

Chieftec Scorpion: sklo middletoweru ukrývá displej
, , recenze
Chieftec vyslal na trh skříň Scorpion, dle jejíhož názvu nemůže být pochyb o tom, že jde o herní model. Zaujmout nás má jednak cenou a pak také bočním panelem z temperovaného skla nebo i funkčním displejem schovaným pod svým čelem.
K oblíbeným
reklama
Chieftec GL-01B-OP "Scorpion" se nám snaží nabídnout moderní prvky herních skříní za přívětivou cenu a částečně se mu to daří. Jde především o podsvícené ventilátory a nasazení opravdového skla namísto plexiskla, přičemž tu máme také jednu specialitku, a sice multifunkční displej skrytý pod předním sklem. 
 
- klikněte pro zvětšení -
  
Scorpion staví především na 0,6mm plechu SECC a z hlediska kompatibility s komponentami je moderní skříní, která vyhrazuje místo především kartám či vodnímu chlazení na úkor pozic úložných zařízení. Místa je tu tak akorát, aby se dovnitř tak tak vešla ATX deska, ovšem za trayem by mohl být větší prostor pro kabeláž. Boční sklo by také mohlo být více integrované do designu skříně, aby nevyčnívalo tak moc do prostoru. 
 
Hlavní specialitka, a sice vestavěný displej, má sice funkce jako hodiny, sledování času, po který byl počítač zapnutý, nebo alarm, ale zvládne obsloužit pouze 2 ventilátory, z nichž umí pouze jeden v případě potřeby zapnout a také má pouze jedno teplotní čidlo. Do jisté míry tak jde o promarněnou příležitost. Užitečnější by byl panel s plně grafickým displejem, který by byl schopen ovládat otáčky alespoň 3 ventilátorů a sledovat teplotu na více senzorech. Na druhou stranu, cena skříně je 1700 Kč a my můžeme být rádi alespoň za ony 3 ventilátory v základním balení a dva skleněné panely. 
 
English translation of the conclusion
Chieftec GL-01B-OP "Scorpion" has the properties of modern gaming cases while offering a reasonable price and it manages to do it quite well. There are three red LED fans, front and left panel made of real glass instead of acrylic and also one small specialty - multifunctional front LED display hidden beneath the front panel. 
 
Scorpion was built especially from 0.6mm SECC steel and it is definitely a modern case with respect to compatibility with computer components, which means that there is lots of space for long cards and watercooling radiators, but only few drive and SSD bays. Generally, there is just enough of space for ATX boards, but still, between the tray and right panel there could be more space for cablemanagement. Also the left glass panel sticks out of the case a bit too much. 
 
The main specialty, meaning the LED panel, offers various functions such as clock, uptime counter or alarm, but on the other hand it handles just two fans and it only knows how to turn one of them on or off based on the temperature sensor readings. A rasterised display with more cooling functions could be more useful if it was able to directly control the RPMs of at least three fans and watch temperatures on more than one sensors. On the other hand, the price of the case is just 1700 CZK and it is not by any means common that such cases offer three fans and two glass panels.

 

Plusy


+ Levná skříň
+ Tři ventilátory v základním balení
+ Boční i čelní tónované sklo
+ Vestavěný LCD panel

 

Minusy


- Pouze 0,6mm plech
- Omezená funkčnost LCD panelu
- Boční sklo příliš vyčnívá mimo skříň
 
 
Za zapůjčení skříně GL-01B-OP "Scorpion" děkujeme Digitoru.

 
 
Cena v době testování: cca 1700 Kč s DPHVývoj ceny testovaného produktu:
Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše 2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše
Astronomové hlásí zajímavý objev, který může být pro leckoho podivný. Jedná se totiž o první známý asteroid, jehož oběžná dráha ani v jednom bodě nesahá za dráhu Venuše. Proč takových neznáme víc?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde
Nemilá zpráva pro natěšené zákazníky přichází od vývojářského studia CD Projekt Red, které ohlásilo, že očekávaný titul Cyberpunk 2077 nepřijde na trh na jaře, jak bylo původně slíbeno, ale o několik měsíců později. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář