reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Chieftec WH-01B pro vaše servery

, , recenze
Chieftec WH-01B pro vaše servery
Společnost Chieftec má v nabídce pěknou řádku skříní. Mezi ně patří i serverové verze, které kladou důraz především na prostorný tray základní desky a možnosti instalace mnoha pevných disků a mechanik. Jednu takovou zde máme a zblízka se na ni podíváme.
Chieftec WH-01B pro vaše servery
Oproti atraktivnímu obalu předchozího Chieftec GX-01B byl tento Chieftec zabalen spíše spartánsky s ohledem na poskytnutí dostatečného množství informací o tom, co se skrývá uvnitř a s jakými parametry se zde setkáme. Skříň byla uvnitř chráněna igelitovým vakem a pěnovými bloky, takže došla naprosto v pořádku a bez škrábance. Její horní stěna je navíc ještě opatřena přilnavou fólií.


Skříňka samotná si nezadá s jinými modely Chieftec a nabízí stejně kvalitní materiály. Zde je to hlavně 1mm SECC plech a tuhý plast předního čela. Chieftec si zde nemusí hrát na kdovíjakou uživatelskou příjemnost, protože tento model byl vyroben pro servery a podle toho jej také budeme posuzovat. Takové skříně však bývají jednoduše a účelně zpracovány, takže se mohou hodit i jako výchozí bod pro více či méně rozsáhlé funkční úpravy – casemodding a uzpůsobení si sestavy podle vlastních požadavků. O jejích možnostech v tomto ohledu se však dozvíte až postupně.


- klikněte pro zvětšení -

Modelové označení
WH-01B-B-OP
Rozměry
530 x 205 x 460 (H x Š x V)
Kompatibilita
Micro ATX, ATX, Extended ATX (SSI CEB1.01)
Hmotnost
11 kg
Materiál
1mm SECC, plastové čelo
Šachty
8x interní 3,5" / 5,25"
1x externí 3,5"
Přední I/O
2x USB 2.0, FireWire, audio
Chlazení
1x zadní 120 x 38mm
2x přední 92 x 25mm (volitelné)
Rozšiřující sloty
7x

Nejdříve se podíváme na přední panel, jenž by v soutěži designu asi nevyhrál, ale to je nám v tomto případě zcela jedno. Jde v podstatě o jednoduchý rám, v horní polovině rozdělený přepážkou. Vzniklá okna byla vyplněna průchozími plastovými lamelami, takže zdálky předek skříně připomíná valchu (můžete si na něj i zahrát). Tyto lamely se svažují směrem dolů.V přepážce pak najdeme nalevo kulatý PC zámek (klíče byly přilepeny v sáčku zevnitř dvířek) a na druhé straně loga firmy také plastová sklíčka, skrz něž prosvítají dvě LED – stříbrná indikující práci pevných disků a modrá stav počítače.Dvířka otevřeme z levé strany, kde je přidržují dvě plastové packy. Panty jsou poměrně tuhé, takže dvířka snadno drží na svém místě a to i v maximálním úhlu cca 170°. Pak se nám již otevře pohled na nabízené možnosti z hlediska podporovaných zařízení. Máme zde celkem osm pozic pro 5,25“ mechaniky a jiná zařízení, které jsou však všechny vybaveny redukcí na interní 3,5“ pozice pro pevné disky. V tomto ohledu se vám tedy meze téměř nekladou. Nakonec zde máme i jednu externí 3,5“ pozici, která v dnešní době bohatě stačí.


- klikněte pro zvětšení -

Nad touto pozicí si můžete všimnou zleva ukotvení zámku panelu, konektoru pro mikrofon, konektoru sluchátek, dvou USB 2.0 a jednoho IEEE1394 FireWire konektoru. Nakonec zde nechybí již zmíněné LED a pod nimi tlačítka Power a Reset. K takovému uspořádání u serverové skříně nemám výhrady a ani bych se nepozastavil nad tím, kdyby zde audio konektory chyběly.


- klikněte pro zvětšení -


Přesuneme se k levé části skříně, kde najdeme ony dvě plastové packy přidržující přední panel. Bočnice je podlouhlá, což asi nejlépe ukazuje, že tato skříň nebude jako ostatní middletowery Chieftecu vybavena extra místem kolem zdroje. Na druhou stranu se však můžeme těšit na extra místo u základní desky. Plochu pevné a nekroutící se bočnice již narušuje pouze klasický chieftecovský zámek, díky němuž je její otevření dílem okamžiku, takže zde můžeme na šroubky zapomenout. Do zámku pak pasuje jiná sada klíčků a ty najdeme uvnitř skříně v papírové krabičce s příslušenstvím.


- klikněte pro zvětšení -

Pravá bočnice pak k pokoukání nabídne především pozice pro dva 92mm ventilátory (nejsou součástí dodávky). Ty byly umístěny do pozice, kde se předpokládá přítomnost pevných disků a chrání je rošty složené z šestihranných otvorů.


- klikněte pro zvětšení -

Zadní stěna skříně nepřekvapí zhola ničím. Máme zde 7 pozic pro rozšiřující karty, rošt za 120mm ventilátorem s tenkými přepážkami, neosazený otvor pro štítek I/O portů základní desky a samozřejmě i pozici pro napájecí zdroj. Před pořízením této fotografie jsem rozevřel i stabilizační nohy skříně, aby bylo vidět, jak s nimi vypadá. Vzhledem k nijak přemrštěné výšce bych je ale za nutnost nepovažoval; skříň je dostatečně stabilní i bez nich.reklama
reklama
reklama