www.svethardware.cz
>
>
>
>

Choiix Cruiser: malá, modrá, mobilní

Choiix Cruiser: malá, modrá, mobilní
, , recenze
Společnost Cooler Master začala pod značkou Choiix nabízet řadu počítačových periferií, mezi něž se nedávno zařadily i mobilní bezdrátové myšky Cruiser. Ty nabídnou miniaturní vysílač, skládací tělo a snad i něco navíc.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Choiix Cruiser: malá, modrá, mobilní
  2. Zkušenosti z provozu a závěr
reklama
Myši Choiix Cruiser mají také v názvu Blue Trace, což nápadně připomíná technologii Blue Track u myší Microsoft, na níž se Choiix evidentně snaží přiživit. Využívá totiž také modrou LED pro osvětlení povrchu, což má stejně jako u myší Microsoft zajistit dobré fungování i na skle, kovech, dlaždicích, kobercích, dřevu i mramoru.


- klikněte pro zvětšení -

Dále jsou myši vybaveny miniaturním USB vysílačem/přijímačem (transceiver), jnež velmi připomíná Nano od firmy Logitech, která lavinu s těmito miniaturními přijímači/vysílači před pár lety spustila. Ten je možné při přenášení schovat v těle myši, které si také můžeme trošku zvýšit.Do redakce dorazily na testy dvě verze, ovšem ty se liší pouze barvou. Jedná se o bílou a černou, ovšem v nabídce Choiix jsou také zelené, modré a červené myšky. Jejich specifikace jsou následující:

Model
Choiix Cruiser (C-WM02-KK / Black a WW / White)
Rozměry
98 x 57 x 32/36 mm (zasunutá/vysunutá)
Hmotnost
86 g (i se dvěma AAA bateriemi)
Senzor
modrá LED
Odezva
?
Rozlišení
1600 dpi
Tlačítka
dvě + kolečko
Rozhraní
bezdrátové 2,4 GHz, vysílač pro USB
Ergonomie
univerzální
Barva
černá / bílá / zelená / modrá / červená

Rozlišení myši Choiix Cruiser je neměnné, a to 1600 dpi, takže pokud jste vybaveni normální myší s nízkým rozlišením, asi vám bude po připojení nového hlodavce kurzor létat podstatně rychleji, což se dá ale snadno upravit v nastavení. Mezi tlačítka patří pouze dvě základní plus kolečko fungující jako třetí což se dnes dá označit za minimální výbavu.

Už od pohledu je znát, že Cruiser se bude hodit stejně tak pro praváky jako pro leváky, i když její design není zcela souměrný. Může za to rozdělení dvou hlavních tlačítek, ale to je jen kosmetická záležitost.Myš na sobě nese tedy pouze dvě hlavní tlačítka a kolečko. A zatímco hlavní tlačítka jsou zpracována dobře a kladou adekvátní odpor, stisk kolečka je velmi, velmi tuhý, jakož i jeho odpor při otáčení. Naštěstí je ale kolečko pogumované, takže se v prstech neprotáčí. Pogumovaný a příjemný na dotek je také celý horní povrch myši.Ovšem její boky jsou již z lesklého a hladkého plastu, což ale při používání nijak nevadí. Z bočního pohledu je také vidět rozdíl mezi vysunutým a zasnutým tělem myši, což lze ovládat posunutím závlačky, kterou najdeme vespod. A pokud je myš otevřená, objeví se v doposud skryté části otvor pro uschování USB vysílače, pro jehož vysunutí slouží jeho vlastní závlačka.


- klikněte pro zvětšení -

Ve spodní části myši můžeme jasně vidět dvě oddělené části, díky nimž se může myš zvětšit. V základně pak máme čtyři malé teflony, mezi spodními zmíněnou závlačku pro vysunutí horní části těla a pak to je tlačítko Connect pro navázání ztraceného spojení, hlavní vypínač, senzor s modrou LED a místo pro dvě baterie typu AAA.Tyto baterie dostaneme v balení, takže je můžeme ihned umístit a myš zapnout. Modrý senzor se ihned rozsvítí, ale při neaktivitě začne stále pomaleji poblikávat. Výrobce udává, že díky této funkci a možnosti myš před cestováním zcela vypnout, je možné dosáhnout životnosti 4 - 6 měsíců na jednu sadu baterií.

Celkově je zpracování Choiix Cruiser celkem dobré, i když bych zde osobně raději viděl větší teflony, pogumovaný povrch i na bocích a především lépe zpracované kolečko. U myši za takovouto cenu bychom mohli očekávat i boční tlačítka pro pohyb zpět / vpřed, ovšem ty by v tomto případě bylo do vysunovacího těla těžké umístit.


Příslušenství


Kromě dvou AAA baterií a nepotřebného manuálu dostaneme k myši miniaturní USB vysílač, který může zůstat v počítači neustále zapojený a také užitečnou menší a tenkou podložku se spodním přilnavým povrchem. Její přítomnost poněkud nekoreluje s tím, že Cruiser má fungovat na téměř jakémkoliv povrchu, ale co. Na druhou stranu by někoho asi víc potěšil ochranný váček.


reklama
Nejnovější články
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021 Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021
V poslední době se roztrhl, či možná zatím jen značně natrhl pytel s herními počítači či konzolemi, které jsou založeny na x86 hardwaru a využívají moderní mobilní platformy firem Intel a AMD. Co nabídne GPD WIN Max 2021?
Dnes, aktualita, Jan Vítek