reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

CM Silencio 652S: nejlepší svého druhu

21.3.2014, Jan Vítek, recenze
CM Silencio 652S: nejlepší svého druhu
Řada počítačových skříní Silencio zaměřených na tichý provoz počítače se rozrostla o model Silencio 652, který si nyní představíme v recenzi. Jedná se o model, který patří ve své řadě nejvýše, takže můžeme očekávat odpovídající kvalitu.
Silencio 652S je to nejlepší, co nám Cooler Master dokáže v rámci této řady nabídnout. Jde v prvé řadě o tichou skříň, která však díky své výbavě umí v případě potřeby zajistit i výkonné chlazení, neboť má celkem osm pozic pro 120mm až 200mm ventilátory. Zprvu nepotřebné pozice jsou však kryty plastovými panely, stejně jako jsou přední ventilátory kryty dvířky. Výrobce nezapomněl ani na materiál pro tlumení hluku, a to především těžké fólie pro usazení bočnic.
Ocenění TREFA získává počítačová skříň Cooler Master Silencio 652S
za kvalitní zpracování, tiché i výkonné chlazení a možnosti úprav. Logo ocenění je ke stažení zde.


Zpracování této skříně je na vysoké úrovni, její tělo je i bez bočnic pevné a stabilní, s instalací komponent a správou kabeláže byste neměli mít žádný problém, ale bude dobré při ní přemýšlet dopředu o tom, kam usadit potřebné SSD či disky. Silencio 652S totiž nabízí více možností k jejich instalaci, což může nakonec ovlivnit i kvalitu chlazení.

Máme tu tedy moderní skříň, jejíž majitel si může snadno zajistit chlazení přizpůsobené vlastním potřebám, k čemuž pomohou i dodávané kvalitní ventilátory, na něž se podíváme podrobněji příště. Možná bychom tak měli mluvit o jakémsi crossoveru mezi tzv. tichými a herními modely. Jisté je, že Silencio 652S má své kvality, za něž si zaslouží své ocenění, a tím bude TREFA.


Skříň je vhodná pro:

  • Sestavy zaměřené na tichý provoz
  • Výkonné sestavy
  • Sestavy s vodním chlazením

 

Plusy


+ Pevné a dobře zpracované tělo
+ Tiché i výkonné chlazení
+ Možnost úpravy interiéru a výběru pozic pro SSD a HDD
 
 

Minusy


-
 

Cena v době testování: cca 2.900 Kč s DPH
 
 
Za zapůjčení skříně Cooler Master Silencio 652S děkujeme ABACUSu.----------------------------------- English translation of the conclusion -----------------------------------

Silencio 652S is the best case of its family that Cooler Master offers so far. It is a silent case above all, but it is also able to provide very potent cooling system consisting of eight positions for 120mm to 200mm fans. The additional ones are covered using simple plastic panels, while the front fans which are already installed are covered in the usual way - using front door. Cooler Master also did not forget to add noise dampening materials, especially heavy foils covering the insides of both side panels.

The case is very well made and strong even without its side panels. There is also lots of space for powerful and large components, cablemanagement is no problem at all, but still one should think ahead about placing the necessary SSDs or hard drives. That is to say that Silencio 652S offers various positions for these two types of components, which may have in consequence a significant impact on the cooling performance.

In essence, Silencio 652S is a modern case which may be tuned to suit different cooling conditions. Cooler Master chose to provide new type of fans of high quality, but these will be thoroughly examined next time. Maybe we should call it a crossover between so called silent and gaming cases, but one thing is clear. It is a very good case that deserves our TREFA prize.
Jak hodnotíte skříň Cooler Master Silencio 652S?
V anketě šlo hlasovat od 21.3.2014 do 30.3.2015. Počet hlasujících: 12
Výborná75 %
Průměrná17 %
Špatná8 %
reklama