reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

CM Storm Recon a Skorpion: sehraná dvojka

23.10.2012, Jan Vítek, recenze
CM Storm Recon a Skorpion: sehraná dvojka
Společnost Cooler Master si pro letošní podzim připravila pod značkou CM Storm nové periferie. Mezi ty patří i herní myš Recon, k níž si jako příslušenství můžeme pořídit Skorpiona v podobě držáku jejího kabelu, aby nám nepřekážel.
Kapitoly článku:
  1. CM Storm Recon a Skorpion: sehraná dvojka
  2. CM Storm Skorpion
  3. Instalace a software
  4. Zkušenosti z provozu a závěr
Nový model myši CM Storm Recon byl společností Cooler Master představen teprve minulý měsíc a představuje střední třídu herních myší pro praváky i leváky. Z toho vyplývá, že nabídne osově souměrné tělo, což platí i pro její tlačítka. My si ji dnes vyzkoušíme společně se zařízením, jehož jediným účelem je přidržovat kabel ve vzduchu, aby se nám při hraní nezasekával a nezadrhával třeba o kraje podložky. Uvidíme, zda Skorpion má vůbec nějaký smysl a praktické využití, nebo jde pouze o další pokus jak vytáhnout další peníze z kapes za nepotřebné zboží.Od myši Recon tedy nemůžeme očekávat ty nejlepší vlastnosti, jaké myši dnes nabídnou. Ty zůstávají vyhrazeny pro modely jako nedávno testovaný CM Storm Sentinel Advance II.

CM Storm Recon i Skorpion přichází v klasickém balení, tedy papírové krabici schovaná za dvířky a ochrannou plastovou fólii. Zařízení si tedy i v obchodě můžeme podrobněji prohlédnout a v případě myši i přes fólii zhruba zjistit její velikost a na obalu si přečíst, jaké možnosti a vlastnosti nám nabídne. Jde o následující:

Model
CM Storm Recon - SGM-4001-KLLW1
Rozměry
64,4 x 116,4 x 42 mm
Hmotnost
140 g (bez kabelu)
Senzor
Avago 3090 optický senzor
až 150 IPS (3,8 m/s)
Odezva
až 1000 Hz (1 ms)
Rozlišení
800 - 4000 dpi
Tlačítka
8 tlačítek + kolečko (spínače Omron)
paměť pro 5 profilů, 36 maker
Rozhraní
USB 2.0
1,8m kabel
Ergonomie
pro praváky i leváky
Barva
černá a šedá

CM Storm Recon patří spíše mezi menší modely, díky čemuž nevyplní dlaň zcela a k tomu přispěje i její zakulacená zadní část. Použitý optický senzor Avago 3090 nenabídne nejvyšší možné rozlišení, ale tato honba za co nejvyšší hodnotou dpi je stejně už takřka nesmyslná a dle mého názoru nám 4000 dpi bohatě postačí. Nejvyšší možná rychlost pohybu, kdy se senzor ještě dokáže orientovat, je pak 3,8 m/s, což je již stejné jako u zmíněného Sentinel Advance II, který je vybaven senzorem Avago ADNS-9800 s maximální hodnotou dpi 8200.

Co se týče tlačítek, těch máme na myši celkem osm nepočítaje kolečko a všechna by měla být vybavena kvalitními japonskými spínači Omron. Očekávat tedy můžeme jejich dlouhou životnost. Jinak se nezapomnělo ani na jednoduché podsvícení a možnost přiřazování maker.


Zpracování myši


Recon má na dnešní dobu klasické zpracování, takže kombinuje černé a metalízově šedé plasty, přičemž vrchní část má přilnavý pogumovaný povrch, který je v případě černého plastu o něco měkčí než u postranních šedých částí. Spodek myši pogumovaný povrch nemá, protože tam by to nemělo žádný smysl. Myši pak dominuje široké kolečko zaražené hluboko mezi dvě hlavní tlačítka, mezi nimiž nechává výraznou brázdu. Kolečko, vrchní dvě tlačítka a logo CM Storm na hřbetě jsou pak podsvícené pomocí LED, a to dle profilu - vypnuto, červeně, zeleně a modře. Pak si ale budeme moci vybrat i z více barev (navíc pro kolečko, tlačítka a logo zvlášť) pro celkem pět profilů.

Tělo je, jak již bylo řečeno, spíše menší a s jeho zpracováním můžeme být bez výhrad spokojeni. Je kompaktní, velmi pevné, jednotlivé části dobře lícují a použité teflony jsou tlusté, takže by měly snést i dlouhé opotřebovávání. Co se týče tlačítek, pak zrovna u našeho kusu jsem ucítil, že pravé hlavní tlačítko klade o trochu, ovšem znatelně vyšší odpor než to levé, což bylo zpočátku trošku nepříjemné, ale po chvíli si na to člověk zvykne a na rozdíly zapomene.

S kolečkem se díky jeho velkému a pogumovanému povrchu otáčí snadno a jistě. Otáčení je jinak spíše těžkopádné s výrazným krokováním, díky čemuž s ním ale při stisku jen těžko nechtěně pootočíme. Jako celek je tedy kolečko zpracované dobře. Spokojeni můžeme být i s vrchními tlačítky, protože ta jednak lze snadno nahmatat díky jejich tvaru a při stisku mají také dobrou hmatovou odezvu.

Co se týče bočních tlačítek, pak ta asi trošku doplatila na univerzálnost myši. Tlačítka pro palec by totiž měla mít tužší stisk, protože palec je neohrabaný, ale zato silný. Nicméně v tomto případě je stisk spíše lehký, to asi aby mohl pravák využít i tlačítka na pravém boku myši a naopak (ta bude muset mačkat malíčkem). Na levé straně se ale může snadno stát, že namísto předního tlačítka stisknete obě.

Nakonec si myš obrátíme na záda a podíváme se jí na teflonové nožky. Ty jsou celkem tři - jedna velká vepředu a dvě malé vzadu (mezi nimi je jen kryt šroubku). Teflony jsou tvrdé a hladké, takže dobře kloužou po podložce. Oko optického senzoru s červenou LED je pak umístěno přímo uprostřed v souladu s celkovým designem myši Recon.


Příslušenství


Co se týče příslušenství, pak v případě myši CM Storm Recon i držáku Skorpion dostaneme jediné - malý a stručný manuál. Jinak tu není vůbec nic.


 
reklama