Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Cooler Master HAF 932: chlazení na druhou

8.1.2009, Jan Vítek, recenze
Cooler Master HAF 932: chlazení na druhou
Od Cooler Masteru došel nový model HAF 932. Tato počítačová skříň patří mezi ty větší z towerů a snaží se poskytnout co největší průtok vzduchu, což dokazuje přítomností třech 230mm ventilátorů a jednoho 140mm. Co ale nabízí dále, na to se podíváme v recenzi.

Závěrečné hodnocení


Počítačová skříň Cooler Master HAF 932 má zcela jistě co nabídnout, avšak samozřejmě ne všem. Oblíbí si ji především ti uživatelé, kteří potřebují mít herní skříň s mocným chlazením a s pohrdáním ji přehlédnou naopak ti, kterým "děravé" skříně bez dostatečné ochrany proti prachu a bez dobrých schopností pro tlumení hluku rozhodně neimponují. Ti se naopak mohou podívat hned vedle a zkusit model Cooler Master ATCS 840.
Ocenění TREFA získává počítačová skříň Cooler Master HAF 932
za výborné provedení, výkonné chlazení a řadu užitečných prvků. Logo ocenění je ke stažení zde.


CM HAF 932 nám však kromě mocného chlazení nabízí i řadu dalších kvalit a využitelných prvků. Základem každého dobrého modelu je však kvalitní provedení a pevná konstrukce, což tento model rozhodně splňuje. Co tu však máme dál? Jednak je to možnost vybrat si pozici zdroje, pak nainstalovat do horní pozice velký radiátor pro vodní chlazení, široká nabídka I/O portů v předním panelu, prostor pro odkládání drobných předmětů na vrchu skříně, kvalitně provedené rychloupínání komponent, otvor v trayi pro snadnou demontáž chladiče CPU, velmi dobré uzpůsobení pro správu kabeláže, či možnost osadit skříň dodávanými kolečky.

Drobná výtka jde k provedení spodní pozice napájecího zdroje, jež nedovoluje vybrat si jeho orientaci a zespodu příliš přidušuje jeho ventilátor. To je ale jediná nevýhoda, kterou jsem odhalil a navíc nesmíme zapomenout na to, že plech podporující zdroj zespodu lze odšroubovat. Otevřenost této skříně je věcí celkového designu a nemůže být pokládána za negativum. Možná by šlo namítnout něco proti tomu, že zde nejsou prachové filtry, ale děrované plechy leccos zachytí (zejména vepředu), ale filtry také omezují průtok vzduchu a především zde bylo nutné najít mezi výkonem a filtrováním vzduchu kompromis. Každopádně je jasné, že pozitiva této skříně jasně převažují, za což si tento model rozhodně zaslouží ocenění TREFA i s přihlédnutím k tomu, že ani cena není přemrštěná.


Kvalitní provedení a pevná konstrukce
Zdroj má vespod pouze jednu možnou orientaci
Výkonné chlazení
Ikona Odkaz na databázi
Možnosti konfigurace
Ikona Odkaz na databázi
Využitelné dodatečné prvky (viz text)
Ikona Odkaz na databázi
Adekvátní cena
Ikona Odkaz na databázi
Cena v době testování: 3300 Kč s DPHStále aktuální cena v českých obchodech


Graf ceny produktu Cooler Master HAF 932 poskytuje server Heureka.cz
Porovnat ceny >>


Za zapůjčení skříně Cooler Master HAF 932 děkujeme společnosti Cooler Master
---------------------------------- English translation of the conclusion ----------------------------------

Computer case Cooler Master HAF 932 is certainly able to offer a lot, but not to everybody. It will be popular among those users who need a gaming case with powerful cooling system. On the other hand, users who appreciate sound-dampening case with additional protection against dust will not like it at all. These users may look elsewhere and choose for example Cooler Master ATCS 840.

CM HAF 932 offers not only powerful cooling, but also other usable features. However, the basis of all good computer cases is firm and strong construction and quality desing, both of which HAF 932 meets. What is next? First, we may choose between two PSU positions, then there is a posibility to install a large water cooling radiator with three 120mm fans, wide choice of front I/O ports in the front panel, space in the upper panel for small items, well made fastening mechanisms for basic components, opening in the motherboard tray for easy CPU cooler installation, excellent capability for cable management or supplied wheels.

I have only a slight objection to the version of the bottom PSU position. We are not allowed to choose the orientation of our PSU and the chassis also chokes its fan. Still, this is the only valid disadvantage I was able to find and it also should be noted that the supporting metal sheet can be removed. The overall open construction of this chassis is another issue and it cannot be considered a problem. Maybe we could say that there are no dust filters, but the perforated metal plates will trap some dust (especially in the front) and more effective filtering system would also lower the fans' efficiency, so it was vital to find a compromise. It is also clear that positive aspects of this case predominate, so Cooler Master HAF 932 certainly deserves to be awarded with our TREFA prize.Vývoj ceny testovaného produktu: