www.svethardware.cz
>
>
>
>

Cooler Master Real Power 550W

Cooler Master Real Power 550W
, , recenze
Předmětem dnešní recenze se stal zdroj Cooler Master Real Power RS-550-ACLY o výkonu 550W, v článku se jako obvykle dozvíte jak zdroj snáší maximální zátěž a další technické detaily ohledně vnitřní konstrukce. Pokud se tedy poohlížíte po novém, výkonnějším zdroji, čtěte dál.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Cooler Master Real Power 550W
  2. Vnitřní provedení
  3. Zátěžové testy, závěr
reklama

Balení a příslušenství


Zdroj je zabalen v pevné kartónové krabici, i přes to došlo k demolici krabice přepravou a bohužel to odnesl i wattmetr do 3,5 pozice. Příslušenství tvoří napájecí kabel, wattmetr do 3,5 pozice a šroubky k uchycení. Výrobce v tomto směru příliš nezazářil, když to vůbec nemusí být ku škodě věci, naopak pochválit musím za pytlíček silikagelu pohlcujícího vlhkost.


Parametry


Výrobce uvádí jmenovitý výkon 550 W. Odběr z 3,3 a 5V větve je omezen na 191 W.
Maximální odběry na jednotlivých větvích, viz. tabulka.

3,3V
5V
+12V1
+12V2
+12V3
-12V
+5VSB
20A
25A
12A
12A
6A
1A
2A

Zdroj je vybaven aktivním PFC a umožňuje rozsah vstupního napětí od 115 do 240 V. Vybaven je 12cm teplotně řízeným ventilátorem.
Provedení, vzhled


Skříňka je vyrobena z plechu tloušťky 0,8 mm, je použita černá pololesklá barva zviditelňující otisky prstů. Otvor ventilátoru byl vytvarován dle zaoblení rámečku, přesto do něj zasahuje, což způsobuje aerodynamický hluk. Ventilátor je přímo od Cooler Masteru, jeho lopatky jsou ostré ale bez otřepů. Ventilátor kryje drátěná mřížka černé barvy. Provedení větracích otvorů na zadní stěně zdroje je velice slušné, zabírají téměř celou plochu zadní stěny, mají vhodný tvar a malé rozestupy.


Kabeláž


Kabeláž tohoto zdroje musím pochválit, výrobce zde z velké části upustil od používání flexa a to je velmi dobře. Flexem je opatřen pouze kabelový svazek Main Power konektoru, ostatní svazky jsou pečlivě vyvázané stahovací páskou. Pro lepší přehlednost jsem upustil od slovního popisu kabelových svazků a zavedl tabulku obsahující všechny potřebné údaje.

Délka jednoho svazku
Osazené konektory(včetně počtu kusů)
Počet svazků
47 cm
24Pin Main Power
1
50 cm
+12V Power čtyřpinový
1
50 cm
+12V Power osmipinový
1
50 cm
PCIe napájecí konektor
2
78 cm
3x SATA napájecí konektor
1
76 cm
3x Peripheral Power konektor
2

Zdroj nám dále nabízí jeden konektor napájení disketové mechaniky a případně některých zvukových karet Creative X-FI. Kabeláž tohoto zdroje je zcela odpovídající výrobcem udávanému výkonu. Jistě se vám nestane, že by chyběly konektory.


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek