www.svethardware.cz
>
>
>
>

Cooler Master Real Power 550W

Cooler Master Real Power 550W
, , recenze
Předmětem dnešní recenze se stal zdroj Cooler Master Real Power RS-550-ACLY o výkonu 550W, v článku se jako obvykle dozvíte jak zdroj snáší maximální zátěž a další technické detaily ohledně vnitřní konstrukce. Pokud se tedy poohlížíte po novém, výkonnějším zdroji, čtěte dál.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Cooler Master Real Power 550W
  2. Vnitřní provedení
  3. Zátěžové testy, závěr
reklama

Balení a příslušenství


Zdroj je zabalen v pevné kartónové krabici, i přes to došlo k demolici krabice přepravou a bohužel to odnesl i wattmetr do 3,5 pozice. Příslušenství tvoří napájecí kabel, wattmetr do 3,5 pozice a šroubky k uchycení. Výrobce v tomto směru příliš nezazářil, když to vůbec nemusí být ku škodě věci, naopak pochválit musím za pytlíček silikagelu pohlcujícího vlhkost.


Parametry


Výrobce uvádí jmenovitý výkon 550 W. Odběr z 3,3 a 5V větve je omezen na 191 W.
Maximální odběry na jednotlivých větvích, viz. tabulka.

3,3V
5V
+12V1
+12V2
+12V3
-12V
+5VSB
20A
25A
12A
12A
6A
1A
2A

Zdroj je vybaven aktivním PFC a umožňuje rozsah vstupního napětí od 115 do 240 V. Vybaven je 12cm teplotně řízeným ventilátorem.
Provedení, vzhled


Skříňka je vyrobena z plechu tloušťky 0,8 mm, je použita černá pololesklá barva zviditelňující otisky prstů. Otvor ventilátoru byl vytvarován dle zaoblení rámečku, přesto do něj zasahuje, což způsobuje aerodynamický hluk. Ventilátor je přímo od Cooler Masteru, jeho lopatky jsou ostré ale bez otřepů. Ventilátor kryje drátěná mřížka černé barvy. Provedení větracích otvorů na zadní stěně zdroje je velice slušné, zabírají téměř celou plochu zadní stěny, mají vhodný tvar a malé rozestupy.


Kabeláž


Kabeláž tohoto zdroje musím pochválit, výrobce zde z velké části upustil od používání flexa a to je velmi dobře. Flexem je opatřen pouze kabelový svazek Main Power konektoru, ostatní svazky jsou pečlivě vyvázané stahovací páskou. Pro lepší přehlednost jsem upustil od slovního popisu kabelových svazků a zavedl tabulku obsahující všechny potřebné údaje.

Délka jednoho svazku
Osazené konektory(včetně počtu kusů)
Počet svazků
47 cm
24Pin Main Power
1
50 cm
+12V Power čtyřpinový
1
50 cm
+12V Power osmipinový
1
50 cm
PCIe napájecí konektor
2
78 cm
3x SATA napájecí konektor
1
76 cm
3x Peripheral Power konektor
2

Zdroj nám dále nabízí jeden konektor napájení disketové mechaniky a případně některých zvukových karet Creative X-FI. Kabeláž tohoto zdroje je zcela odpovídající výrobcem udávanému výkonu. Jistě se vám nestane, že by chyběly konektory.


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář