www.svethardware.cz
>
>
>
>

Cooler Master Real Power 550W

Cooler Master Real Power 550W
, , recenze
Předmětem dnešní recenze se stal zdroj Cooler Master Real Power RS-550-ACLY o výkonu 550W, v článku se jako obvykle dozvíte jak zdroj snáší maximální zátěž a další technické detaily ohledně vnitřní konstrukce. Pokud se tedy poohlížíte po novém, výkonnějším zdroji, čtěte dál.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Cooler Master Real Power 550W
  2. Vnitřní provedení
  3. Zátěžové testy, závěr
reklama

Balení a příslušenství


Zdroj je zabalen v pevné kartónové krabici, i přes to došlo k demolici krabice přepravou a bohužel to odnesl i wattmetr do 3,5 pozice. Příslušenství tvoří napájecí kabel, wattmetr do 3,5 pozice a šroubky k uchycení. Výrobce v tomto směru příliš nezazářil, když to vůbec nemusí být ku škodě věci, naopak pochválit musím za pytlíček silikagelu pohlcujícího vlhkost.


Parametry


Výrobce uvádí jmenovitý výkon 550 W. Odběr z 3,3 a 5V větve je omezen na 191 W.
Maximální odběry na jednotlivých větvích, viz. tabulka.

3,3V
5V
+12V1
+12V2
+12V3
-12V
+5VSB
20A
25A
12A
12A
6A
1A
2A

Zdroj je vybaven aktivním PFC a umožňuje rozsah vstupního napětí od 115 do 240 V. Vybaven je 12cm teplotně řízeným ventilátorem.
Provedení, vzhled


Skříňka je vyrobena z plechu tloušťky 0,8 mm, je použita černá pololesklá barva zviditelňující otisky prstů. Otvor ventilátoru byl vytvarován dle zaoblení rámečku, přesto do něj zasahuje, což způsobuje aerodynamický hluk. Ventilátor je přímo od Cooler Masteru, jeho lopatky jsou ostré ale bez otřepů. Ventilátor kryje drátěná mřížka černé barvy. Provedení větracích otvorů na zadní stěně zdroje je velice slušné, zabírají téměř celou plochu zadní stěny, mají vhodný tvar a malé rozestupy.


Kabeláž


Kabeláž tohoto zdroje musím pochválit, výrobce zde z velké části upustil od používání flexa a to je velmi dobře. Flexem je opatřen pouze kabelový svazek Main Power konektoru, ostatní svazky jsou pečlivě vyvázané stahovací páskou. Pro lepší přehlednost jsem upustil od slovního popisu kabelových svazků a zavedl tabulku obsahující všechny potřebné údaje.

Délka jednoho svazku
Osazené konektory(včetně počtu kusů)
Počet svazků
47 cm
24Pin Main Power
1
50 cm
+12V Power čtyřpinový
1
50 cm
+12V Power osmipinový
1
50 cm
PCIe napájecí konektor
2
78 cm
3x SATA napájecí konektor
1
76 cm
3x Peripheral Power konektor
2

Zdroj nám dále nabízí jeden konektor napájení disketové mechaniky a případně některých zvukových karet Creative X-FI. Kabeláž tohoto zdroje je zcela odpovídající výrobcem udávanému výkonu. Jistě se vám nestane, že by chyběly konektory.


reklama
Nejnovější články
Intel jedná s automotive o dodávkách čipů, výroba by mohla začít letos Intel jedná s automotive o dodávkách čipů, výroba by mohla začít letos
Intel nepatří mezi firmy, které nabízí své výrobní kapacity především ostatním, ovšem to by se mohlo v budoucnu trošku změnit. Vypovídají o tom záměry nového výkonného ředitele i aktuální vyjednávání s automotive. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny
Čínská firma Welian prodává robotického psa vybaveného senzory a umělou inteligencí. Ačkoliv se zatím jedná hlavně o hračku, v budoucnu by mohl pomoci při navigování nevidomých. Novinka, která příjemně překvapí svou cenu, zamířila k prvním zákazníkům.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86 Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86
Nvidia přichází s novým procesorem a chce konkurovat platformě x86 se serverovými procesory na bázi ARMu. Její nové CPU Grace má nabídnout až 10× větší výkon v HPC a výpočtech AI proti řešení DGX s procesory x86.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro
I na český trh se v tichosti dostala trojice novinek od Corsairu: kompaktní herní mechanika bez numerického bloku a dvě lehké herní myši, které jsou dostupné s podsvícením RGB i bez něj. Jaké jsou parametry a ceny?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován
Vypadá to, že vypuštění nových APU Ryzen 5000 pro desktopy už na sebe nenechá dlouho čekat, a tak se brzy dozvíme, zda ta budou k dispozici i pro volný prodej v maloobchodě. Mezitím tu máme model Ryzen 7 5700G.
Včera, aktualita, Jan Vítek