www.svethardware.cz
>
>
>
>

Corsair Flash Voyager GT

Corsair Flash Voyager GT
, , recenze
Minulý týden jsme publikovali test 26 flash disků s kapacitou 4 GB od 12 výrobců. V tu dobu přišel Corsair s novou verzí disku Flash Voyager GT, jež by měla dosahovat ještě vyššího výkonu. Proto dnes výsledky aktualizujeme i o Corsair Flash Voyager GT.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama
Megatest 4GB flash disků - 1. část, 2. část

Nebyl to však pouze Corsair Flash Voyager GT, který jsme si pro test vyžádali. Společně s ním přišel znovu také disk A-Data Oriental Elite PD3. Ten měl totiž v minulém testu podezřele slabý výkon v benchmarku h2benchw a při měření průměrné přístupové doby, která dosáhla hodnoty přes 60 ms (h2benchw, HD Tach), což je pro moderní flash disk nemístné. Oba disky tedy byly otestovány stejným způsobem jako oněch 26 předchozích.

Ohledně A-Data Oriental Elite PD3 nebudu nic protahovat a rovnou napíšu, že situace se bohužel nezměnila. Průměrná doba přístupu k datům byla opět 63 ms a i ostatní výsledky byly stejné jako v předchozím případě. Disk byl navíc zkoušen na dvou různých konfiguracích se základními deskami osazenými sadami ATi RD580 / ULI 1575 a nVidia nForce 4 Ultra a také jednom notebooku. Všude se ve zmíněných testech projevoval stejně slabě.

Nyní již ale k disku Corsair Flash Voyager GT. Od předchozí verze mu byl do názvu přidány ony dvě písmena GT a snad každého trkne, že se má jednat o lepší verzi.Model
Corsair Flash Voyager GT
Rychlost čtení - MB/s
34
Rychlost zápisu - MB/s
25
Rozměry
73 x 22 x 13
LED
modrá
Záruka
10 let
Cena
1555,- Kč s DPH

Lepší v tomto případě samozřejmě znamená rychlejší přenosové rychlosti a vůbec výkon. Slovy čísel to znamená, že se udávaná rychlost čtení a zápisu zvedla z 33 MB/s a 16 MB/s na 34 MB/s a 25 MB/s. Zvýšila se tedy především rychlost zápisu - u 4GB verze o rovných 9 MB/s a pokud je na tom pouze zlomek pravdy, jistě vám stojí za to zaplatit o cca 50 Kč navíc. To je totiž rozdíl mezí 4GB Voyager a Voyager GT.Voyager GT od předchozí verze poznáte již při prvním pohledu. Místo světle modrých okrajů jsou zde totiž jasně červené a také červená čapka na krytce USB konektoru. Stejně tak se pod průhledným plastem obalu skví černo-červený papírový podklad a písmena GT.V ostatních ohledech se tento Voyager od předchozího vůbec neliší, ani softwarovou, nebo hardwarovou výbavou. Avšak pro pořádek si vše zopakujeme. Disk využívá paměťové čipy SLC (Single Level Cell) NAND flash, které mu zajišťují dosažení tak vysokých přenosových rychlostí. PCB s elektronikou výrobce zabalil do gumového obalu. Podobný způsob využívá například výrobce A-Data a jeho gumové Jogry, nebo Canyon a disky Rubber Flash. Gumový obal má poskytnout větší odolnost disku proti vlhkosti a vodě, ale na druhou stranu je takový disk kvůli své ohebnosti náchylný na mechanické poškození přílišným namáháním a ohýbáním. Toto vše však ukáže až čas a také to, jak se majitel bude ke svému disku chovat.Na pravé straně Voyageru GT můžeme vidět rozměrné očko pro dodávané poutko a také oválný kousek vsazeného průsvitného plastu. Na něj výrobce umístil informaci o kapacitě a také při aktivitě disku skrz něj prosvítá modrá světelná dioda. Krytka konektoru drží jako u všech podobných výrobků - díky přilnavosti gumy. Ta se však může časem snadno vytratit a krytka se poté poroučí i při jemnějším zatřepání.O výbavě jsem se již zmiňoval, že je stejná jako předtím. Z té hmatatelné stránky se jedná o USB propojovací kabel a široké poutko a zbytek je reprezentován aplikací TrueCrypt. Její instalační soubory i s manuálem v PDF najdeme na samotném disku. Instalace je velmi rychlá a jednoduchá a samotný program mezi ostatními z jiných flash disků vynikal svými širokými možnostmi.Můžete si vybrat mezi několika různými šiframi, ty navíc různě kombinovat, abyste dosáhli vyšší bezpečnosti. Pro přehledné ukázání náročnosti těch kterých šifer na procesor vašeho počítače si můžete spustit i benchmark, jenž vám vše ukáže.Dále jsou k dispozici široká nastavení programu, správa jednotek, nastavování hesel, atd.

reklama
Nejnovější články
AMD Athlon 3000G za 1500 Kč je tu, jak si vede? AMD Athlon 3000G za 1500 Kč je tu, jak si vede?
Společnost AMD dnes vyslalo na trh už ohlášený Athlon 3000G, který nese oficiální cenovku 49 dolarů. U nás se tak zatím prodává za cca 1500 Kč s DPH, a jde tak o konkurenci pro ty nejlevnější paticové procesory. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Dream Chaser nabídne technologicky nejvyspělejší odpadkový koš Dream Chaser nabídne technologicky nejvyspělejší odpadkový koš
Sierra Nevada Corporation vyvíjí miniraketoplán Dream Chaser, který není určen pro posádku, nicméně jeho součástí je i modul Shooting Star. Ten byl hlavním tématem tiskové konference a ukázalo se, že může sloužit i jako odpadkový koš. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix má SSD se 128vrstvými paměťmi 4D NAND Flash, kdy budou na trhu? SK Hynix má SSD se 128vrstvými paměťmi 4D NAND Flash, kdy budou na trhu?
Společnost SK Hynix si začala vyrábět zatím ještě inženýrské vzorky produktů s 4D NAND Flash, které mají 128 vrstev buněk CTF a dohromady v těchto vrstvách nabízí kapacitu 1 Tb. Přijdou tak nová vysokokapacitní SSD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Detroit: Become Human přijde už v prosinci v PC verzi Detroit: Become Human přijde už v prosinci v PC verzi
V poslední době se nám trošku natrhl pytel s konzolovými hrami, které se nakonec dočkají své PC verze. Po Red Dead Redemption 2 nebo Death Stranding tu máme i další známý titul, tentokrát od Quantic Dream. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Monero hacknuto: oficiální stránka nabízela falešnou aplikaci Monero hacknuto: oficiální stránka nabízela falešnou aplikaci
Kryptoměna Monero je spojována zejména s nelegální těžbou pomocí skriptů pouštěných v prohlížeči, i když se dá použít i legitimně. Nyní byli hacknuti i samotní tvůrci. Jejich oficiální stránka nabízela podvrženou aplikaci skriptu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala