www.svethardware.cz
>
>
>
>

Creative Recon3D Omega a Tactic3D Wrath v testu

Creative Recon3D Omega a Tactic3D Wrath v testu
, , recenze
V dnešním testu se podíváme na dvojici bezdrátových headsetů od společnosti Creative, které jsou určené hráčům. Nejedná se věru o levné kousky, a tak budeme podrobně zkoumat především kvalitu obou produktů.
K oblíbeným
reklama
V dnešním článku se podíváme na dvojici headsetů, které jsou primárně určeny hráčům, ale využití najdou i při poslechu hudby nebo „skajpování“. Sluchátka s mikrofonem jsou již mnoho let u počítače téměř nepostradatelná při hraní online her nebo při zmíněném internetovém telefonování. Jako u všech sluchátek se lze i u headsetů zbavit otravného kabelu a užít si svobody s bezdrátovými modely.

Bezdrátové technologie ale v naprosté většině případů kromě „svobody“ přinášejí i vyšší hmotnost a sníženou kvalitu reprodukce (proto u high-endových modelů sluchátek nenajdete bezdrátová sluchátka – až na několik málo nezaplatitelných výjimek). Využití headsetů neleží v oblasti high-endového audia, a tak se tento neduh částečně smazává, neboť pro běžnou reprodukci jsou zcela dostačující. Samozřejmě i mezi bezdrátovými headsety jsou dramatické rozdíly, ať už vezmeme kvalitu mikrofonu, samotné provedení, které nejde ruku v ruce s hmotností, nebo také ergonomii provedení.

Creative není ani zdaleka jedinou firmou, která nabízí headsety a z běžné konkurence můžeme jmenovat např. Logitech nebo Sennheiser. Společnost tak bojuje s konkurencí především přidanou hodnotou v podobě přidané zvukové karty, která činí z dnes testovaných headsetů v podstatě sluchátkový USB reprodukční systém. V počítači tak už není třeba mít instalovánu zvukovou kartu, ta je zde přítomna v podobě USB zařízení.

V případě našeho testu se kromě jiného budeme soustředit kromě kvality mikrofonu/reproduktorů na provozní vlastnosti těchto produktů, kde mám na mysli především hmotnost a pohodlí, s jakým se daný headset po delší dobu užívá. Drátové modely jsou zdánlivě omezeny délkou svého kabelu, ale díky napájení z výstupy zvukové karty nebo sluchátkového zesilovače je jejich celková hmotnost podstatně nižší než v případě bezdrátových modelů. Ty nesou kromě rámu, náušníků, reproduktorů a dalších drobností také přijímač bezdrátového signálu a hlavně poměrně těžké akumulátory i další nezbytnou elektroniku.

Když někdo uvažuje o dražším headsetu, tak si příliš nemusí dělat starosti s VOIP, protože zde je použitelné frekvenční pásmo podstatně užší než je běžné např. u MP3/CD. Pokud tedy uvažujete o dražším headsetu, určitě tak čiňte s ohledem na hry nebo případný poslech hudby.


reklama
Nejnovější články
Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy
Neutronové hvězdy jsou samy o sobě jedny z nejzajímavějších objektů našeho vesmíru. Měly blízko k tomu, aby se staly černou dírou, ale namísto toho jsou z nich neuvěřitelně husté koule. Nyní nám jde o vznik jedné takové z velice vzácného objektu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000 MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000
Základní desky s čipovými sadami X570 a potažmo i s jinými pro Ryzen 3000 by se měly odhalit až tehdy, když AMD zavelí. Nicméně společnost MSI už ukázala své nové desky, a to pěkně podrobně ve videu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevil se další test údajného CPU Ryzen 3000, bude i 5 GHz? Objevil se další test údajného CPU Ryzen 3000, bude i 5 GHz?
Už za pouhé čtyři dny nám Lisa Su představí nové 7nm procesory Ryzen 3000 a doufejme také karty s GPU Navi. Nové procesory tak už musí někde být testovány a lze očekávat, že nejnovější informace už mohou mít reálný podklad.
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa
Administrativa Donalda Trumpa nařídila ukončení spolupráce americkým firmám s čínskou společností Huawei kvůli obchodní válce a obavám z různých forem špionáže. Spolupráci tak ukončilo dokonce i britské ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů