www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Čtyři 0,5 kW zdroje pod zátěží

Čtyři 0,5 kW zdroje pod zátěží
, , recenze
V dnešní recenzi jsme podrobili důkladným testům čtveřici zdrojů od těchto výrobců: BeQuiet, Cooler Master, LC Power (zastoupen dvakrát). Celá čtverka se rozdělila na dvě dosti vzdálené skupiny, ovšem naostro je porovnat nelze, ale k tomu až v článku samotném.
K oblíbeným
reklama
Na závěr porovnáme jednotlivé zdroje dle toho, co předvedly.

Výrobce, typ
Poznámky
Cena s DPH
Be Quiet! DARK POWER 530W
Vynikající. Přijatelná hlučnost, možnost řízení ventilátorů, kvalitní provedení.
3430 Kč
Cooler Master iGreen 500W
Vyšší hlučnost pod zátěží, poměrně kvalitní provedení.
2960 Kč
LC Power Titan 6560T
Nekvalitní provedení, výkonově poddimenzovaný.
1737 Kč
LC Power LC6550GP
Nepravdivé údaje výrobce, není stavěn na deklarovaný výkon.
1208 Kč

Je vidět, že oba zdroje LC Power si vedly velmi špatně. Pohled na vnitřnosti prozrazuje, že výrobce ošidil i to, co nemohl. To vše je uloženo do líbivé skříňky a krabice obdařené údaji o vysoké účinnosti a příchodu nové éry. Naopak BeQuiet dokázal, že jeho kvality odpovídají ceně, funkce doběhu ventilátoru po vypnutí PC se často nevidí, ikdyž o účelnosti této "vychytávky" by se dalo polemizovat. Cooler Master si také rozhodně neudělal ostudu, ještě při poloviční zátěži byl přijatelně tichý, ovšem jakmile se ventilátor roztočil naplno, hlučnost rapidně stoupla, avšak společně s ní i průtok vzduchu zdrojem.

Jak jsem již psal v úvodu, čtveřice se rozdělila na dva tábory mezi nimiž je kromě velkého kvalitativního rozdílu i velký rozdíl cenový. Myslím, že tento test velmi dobře ukázal, že šetření na zdroji se jednou opravdu nemusí vyplatit (a dle Murphyho zákonů to přijde v nejméně vhodnou chvíli).


Za zapůjčení zdrojů BeQuiet!, Cooler Master a LC Power děkujeme firmě JSComputers


Za poskytnutí digitálního osciloskopu M523 děkujeme firmě ETC s.r.o.,
která se zabývá výrobou a zároveň i prodejem svých měřících přístrojů.

reklama
Nejnovější články
Gigabyte vyzradil chystané sady Intel Z490, H470, B460 a H410 Gigabyte vyzradil chystané sady Intel Z490, H470, B460 a H410
V příštím roce očekáváme 14nm procesory Intel Comet Lake-S, čili desktopové Core 10. generace, které pochopitelně přijdou na trh s novými čipovými sadami. Společnost Gigabyte nyní vyzradila, jaké to budou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Jezera na Titanu mohla být vytvořena podzemními explozemi Jezera na Titanu mohla být vytvořena podzemními explozemi
Spíše než postupnou erozí prý mohla být jezera na měsíci Titan vytvořena podstatně rychleji pomocí podzemních explozí. Mluví o tom nová studie, která si všímá toho, jak vznikají krasové jevy a co v tomto ohledu je a není možné.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Asus si připravil párek desek ROX X570 formátu Mini ITX a DTX Asus si připravil párek desek ROX X570 formátu Mini ITX a DTX
Společnost Asus se rozhodla přinést na trh příspěvek také pro zájemce o výkonné desky pro AMD, ovšem v malém provedení, respektive formátu Mini ITX a Mini DTX. A jde konkrétně o modely ROG Crosshair VIII Impact a ROG Strix X570-I Gaming.
13.9.2019, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Čínská Tsinghua už letos začne rychle stavět továrnu pro DRAM Čínská Tsinghua už letos začne rychle stavět továrnu pro DRAM
Už v roce 2021 má být dokončena továrna na výrobu pamětí DRAM, kterou letos začne v Číně stavět společnosti Tsinghua Unigroup. Výstavba tak proběhne velice rychle ve snaze Číny zajistit si sama pro sebe výrobu pamětí. 
13.9.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře