www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Čtyři 0,5 kW zdroje pod zátěží

Čtyři 0,5 kW zdroje pod zátěží
, , recenze
V dnešní recenzi jsme podrobili důkladným testům čtveřici zdrojů od těchto výrobců: BeQuiet, Cooler Master, LC Power (zastoupen dvakrát). Celá čtverka se rozdělila na dvě dosti vzdálené skupiny, ovšem naostro je porovnat nelze, ale k tomu až v článku samotném.
K oblíbeným
reklama
Na závěr porovnáme jednotlivé zdroje dle toho, co předvedly.

Výrobce, typ
Poznámky
Cena s DPH
Be Quiet! DARK POWER 530W
Vynikající. Přijatelná hlučnost, možnost řízení ventilátorů, kvalitní provedení.
3430 Kč
Cooler Master iGreen 500W
Vyšší hlučnost pod zátěží, poměrně kvalitní provedení.
2960 Kč
LC Power Titan 6560T
Nekvalitní provedení, výkonově poddimenzovaný.
1737 Kč
LC Power LC6550GP
Nepravdivé údaje výrobce, není stavěn na deklarovaný výkon.
1208 Kč

Je vidět, že oba zdroje LC Power si vedly velmi špatně. Pohled na vnitřnosti prozrazuje, že výrobce ošidil i to, co nemohl. To vše je uloženo do líbivé skříňky a krabice obdařené údaji o vysoké účinnosti a příchodu nové éry. Naopak BeQuiet dokázal, že jeho kvality odpovídají ceně, funkce doběhu ventilátoru po vypnutí PC se často nevidí, ikdyž o účelnosti této "vychytávky" by se dalo polemizovat. Cooler Master si také rozhodně neudělal ostudu, ještě při poloviční zátěži byl přijatelně tichý, ovšem jakmile se ventilátor roztočil naplno, hlučnost rapidně stoupla, avšak společně s ní i průtok vzduchu zdrojem.

Jak jsem již psal v úvodu, čtveřice se rozdělila na dva tábory mezi nimiž je kromě velkého kvalitativního rozdílu i velký rozdíl cenový. Myslím, že tento test velmi dobře ukázal, že šetření na zdroji se jednou opravdu nemusí vyplatit (a dle Murphyho zákonů to přijde v nejméně vhodnou chvíli).


Za zapůjčení zdrojů BeQuiet!, Cooler Master a LC Power děkujeme firmě JSComputers


Za poskytnutí digitálního osciloskopu M523 děkujeme firmě ETC s.r.o.,
která se zabývá výrobou a zároveň i prodejem svých měřících přístrojů.

reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o procesory Intel Rocket Lake-S a nové Comet Lake-S Refresh.
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka105 komentářů
Překvapením Nvidia GTC 2021 bude i soutěž o GeForce RTX 3090 Překvapením Nvidia GTC 2021 bude i soutěž o GeForce RTX 3090
Zítra bude spuštěna virtuální konference GTC 2021 společnosti Nvidia z kuchyně Jensena Huanga. Ten slíbil i nějaká ta překvapení a jedním z nich budou i schované poklady v rámci prezentace včetně GeForce RTX 3090.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Prodeje PC překvapivě stoupají. I přes nedostatek komponentů Prodeje PC překvapivě stoupají. I přes nedostatek komponentů
Podle nejnovějších dat IDC zažil celosvětový trh s počítači výrazný meziroční růst. I přes pokračující nedostatek komponentů se mělo v 1. čtvrtletí 2021 prodat o polovinu více počítačů než vloni.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Časopis Playbox začne s prodejem fotek a dalších děl jako NFT Časopis Playbox začne s prodejem fotek a dalších děl jako NFT
K módě prodeje NFT se přidává další velký hráč. Bude jím časopis Playboy, který po 67 letech přešel do čistě digitální formy a nyní chce začít prodávat kolekci svých děl, na kterých se podíleli i známí umělci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí
Společnost Neuralink Elona Muska se snaží vyvinout rozhraní, které umožní přenášet signály z mozku do různých zařízení. Má pomoci např. paralyzovaným lidem znovu ovládat své končetiny. Prozatím ale umožňuje opicím hrát hru Pong.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře