www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Čtyři 0,5 kW zdroje pod zátěží

Čtyři 0,5 kW zdroje pod zátěží
, , recenze
V dnešní recenzi jsme podrobili důkladným testům čtveřici zdrojů od těchto výrobců: BeQuiet, Cooler Master, LC Power (zastoupen dvakrát). Celá čtverka se rozdělila na dvě dosti vzdálené skupiny, ovšem naostro je porovnat nelze, ale k tomu až v článku samotném.
K oblíbeným
reklama
Na závěr porovnáme jednotlivé zdroje dle toho, co předvedly.

Výrobce, typ
Poznámky
Cena s DPH
Be Quiet! DARK POWER 530W
Vynikající. Přijatelná hlučnost, možnost řízení ventilátorů, kvalitní provedení.
3430 Kč
Cooler Master iGreen 500W
Vyšší hlučnost pod zátěží, poměrně kvalitní provedení.
2960 Kč
LC Power Titan 6560T
Nekvalitní provedení, výkonově poddimenzovaný.
1737 Kč
LC Power LC6550GP
Nepravdivé údaje výrobce, není stavěn na deklarovaný výkon.
1208 Kč

Je vidět, že oba zdroje LC Power si vedly velmi špatně. Pohled na vnitřnosti prozrazuje, že výrobce ošidil i to, co nemohl. To vše je uloženo do líbivé skříňky a krabice obdařené údaji o vysoké účinnosti a příchodu nové éry. Naopak BeQuiet dokázal, že jeho kvality odpovídají ceně, funkce doběhu ventilátoru po vypnutí PC se často nevidí, ikdyž o účelnosti této "vychytávky" by se dalo polemizovat. Cooler Master si také rozhodně neudělal ostudu, ještě při poloviční zátěži byl přijatelně tichý, ovšem jakmile se ventilátor roztočil naplno, hlučnost rapidně stoupla, avšak společně s ní i průtok vzduchu zdrojem.

Jak jsem již psal v úvodu, čtveřice se rozdělila na dva tábory mezi nimiž je kromě velkého kvalitativního rozdílu i velký rozdíl cenový. Myslím, že tento test velmi dobře ukázal, že šetření na zdroji se jednou opravdu nemusí vyplatit (a dle Murphyho zákonů to přijde v nejméně vhodnou chvíli).


Za zapůjčení zdrojů BeQuiet!, Cooler Master a LC Power děkujeme firmě JSComputers


Za poskytnutí digitálního osciloskopu M523 děkujeme firmě ETC s.r.o.,
která se zabývá výrobou a zároveň i prodejem svých měřících přístrojů.

reklama
Nejnovější články
Intel Horse Ridge: čip pro zkrocení kvantového počítače Intel Horse Ridge: čip pro zkrocení kvantového počítače
Intel Horse Ridge už známe jako čip, který je určen pro řízení qubitů, čili základních jednotek, z nichž se skládají kvantové počítače. Intel nám nyní prozradil o tomto hardwaru více, a to na International Solid-State Circuits Conference (ISSCC).
Včera, aktualita, Jan Vítek
Poloprůhledné solární panely s technologií Quantum Dot dosáhly 16,6% účinnosti Poloprůhledné solární panely s technologií Quantum Dot dosáhly 16,6% účinnosti
Vědcům z University of Queensland se podařilo navýšit účinnost poloprůhledných solárních panelů s technologií Quantum Dot o 24 %. Otevírají tak postupně cestu k solárním oknům a jiným aplikacím pro generování čistější elektřiny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Asus RTX 2060: dvě nové karty pro Mini-ITX, ovšem se dvěma ventilátory Asus RTX 2060: dvě nové karty pro Mini-ITX, ovšem se dvěma ventilátory
Asus se přihlásil se dvěma novými grafickými kartami s čipem RTX 2060, které lze označit za modely vhodné pro SFF (Small Form Factor), čili malé sestavy založené většinou na deskách Mini-ITX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Google rozjel Stadii na telefonech Samsung, Asus a Razer Google rozjel Stadii na telefonech Samsung, Asus a Razer
Společnost Google si připravila rozšíření služby Stadia o nové telefony, na nichž si budeme moci nechat streamovat podporované hry. Jedná se o vybrané modely společností Samsung, Asus a Razer. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
US Navy si objednala superpočítač s CPU EPYC, GPU Volta a 590 TB RAM US Navy si objednala superpočítač s CPU EPYC, GPU Volta a 590 TB RAM
Společnost AMD se dostala do hledáčku mnoha zákazníků, kteří mají zájem o stavbu nového superpočítače. Nejnověji je to Americké námořnictvo, které si objednalo nový systém založený na platformě Shasta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek