reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dell Latitude D820 – konzervativní profesionál

11.10.2006, Josef Brož, recenze
Dell Latitude D820 – konzervativní profesionál
Společnost Dell představuje nového zástupce proslulé řady Latitude. Dvouprocesorový Dell Latitude D820 je postaven na platformě Intel Centrino Duo. Dostatečný výkon v multimediální oblasti zaručuje grafická karta NVIDIA Quadro NVS 110M a širokoúhlý 15,4“ displej.
Notebooky Dell nejsou mezi běžnými českými uživateli příliš rozšířené. S logem, které nosí jméno svého zakladatele Michaela Della, si proto častěji spojujeme serverová řešení pro velké podniky. Přesto Dell patří mezi jednoho z největších výrobců notebooků. Největších úspěchů však dosahuje především na amerických a asijských trzích. V našich zeměpisných šířkách se notebooky Dell objevují především v podnikové sféře, spolu se značkami HP a IBM (Lenovo).


Dell Latitude D820

Společnost Dell nabízí strukturovanou řadou produktů, kterou lze obecně shrnout do tří kategorií. Základní řadou jsou notebooky Inspirion, které jsou dodávány od nejlevnějších typů s procesory Celeron M až po výkonná řešení s dvoujádrovými procesory. Nejproslulejší jsou však notebooky řady Latitude. Pokrývají střední segment trhu a v nabídce se objevuje několik typů volitelných konfigurací (D420, D620 apod.). Řada Latitude je orientována na uživatele, kteří požadují maximální mobilitu při zachování vysokého výkonu. Poslední a především nejvyšší řadou jsou notebooky Precision - pracovní stanice, které poskytují maximální výkon pro CAD a 3D aplikace.Dell Latitude D820

Dell Latitude D820 je notebookem určeným pro profesionály. Tomu odpovídá nejen provedení, ale i výkon a mobilita. Nejvyšší zástupe řady Latitude je osazen dvoujádrovým procesorem Intel Core Duo T2300. Notebook je dále vybaven širokoúhlým 15,4“ displejem, který se vyznačuje vysokým rozlišením 1680 x 1050 pixelů. Ke standardnímu vybavení patří 60GB SATA pevný disk, 1024MB DDR2 paměti a grafická karta NVIDIA Quadro NVS 110M. Rozšiřitelnost přístroje umožňuje slot pro kartu Express Card, PC karta typu I/II PC Card a D-Bay port, překvapivě nechybí sériový konektor.Dell Latitude D820Ikona Odkaz na databázi
Procesor Mobile Intel Core Duo T2300 (2MB L2 cache)
Frekvence1,66 GHz (667 MHz FSB)
ČipsetMobile Intel Calistoga-G i945PM + ICH7-M
RAM 1024 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
HarddiskTOSHIBA MK6032GSX 60 GB, 5400RPM, SATA
Úhlopříčka displeje 15,4" WXGA-TFT širokoúhlý
Rozlišení displeje 1680 x 1050 pixelů
Grafická karta nVIDIA Quadro NVS 110M (256 MB)
Zvuková karta SigmaTel STAC9200 - ICH7-M - High Definition Audio
Mechanika TSSTcorp CDRW/DVD TSL462C
Reproduktoryduální reproduktory, 8 ohmů.
Výstup sluchátka/microf. sluchátka/mikrofon
Polohovací zařízení Touchpad + TrackPoint (Track Stick)
PS/2 ne
USB 4x USB 2.0, 1x D-Bay
Výstup na externí monitor D-Sub
S-Video výstup ( TV out)ne
Express Card / PCMCIAano 34/54
Firewire (IEEE 1394) ano
Čtečka karetIntegrovaná čtečka Smart Card
Bluetoothano (v2.0)
Infra portano
WiFiIntePRO/Wireless 3945ABG Network Connection
Modem ano
LAN Broadcom NetXtreme 57xx Gigabit Controller
Webcamne
Speciálná výbavavolitelně biometr. senzor
Typ baterie 9-článková Li-Ion 85 Wh
Deklarovaná výdrž baterie nezjištěna
Délka x šířka x výška Š: 36,1 cm x H: 26,1 cm x V: 3,53 cm
Hmotnost 2,8 kg
Operační systém Win XP Professional
SW a ostatní výbava

Dell Latitude D820 obsahuje pouze základní software výbavu. Součástí systému je pouze několik utilit a programů. Nejdůležitější aplikací je tzv. Dell QuickSet, který se stará o power management, nastavení displeje a síťové profily. Dále v systému najdete bezpečnostní aplikace společnosti Wave System (Embassy Security Center).


QuickSet

Pro práci s vypalovací mechanikou je nainstalován speciální vypalovací software. Místo oblíbeného Nera je však dodáván Roxio Creator. Součástí Windows XP Professional je software Norton Internet Security (antivir, atd.).


Wave System (Embassy Security Center)


Výrobci levnějších zařízení často dodávají ke svým produktům speciální výbavu. Většinou se jedná o doplňky v podobě externí myši, brašny apod. Popisovaný „hardware“ se v základní výbavě Dellu nenachází, ale lze jej objednat za speciální příplatek.


Roxio

Uživatel si naopak nemůže stěžovat na perfektní servis. S každým Latitude notebookem je poskytována služba Next Business Day. Jedná se o servisní zásah u zákazníka, s podmínkou, že oprava musí být ukončena do konce příštího pracovního dne. Tato služba je poskytována po tři roky, pochopitelně zcela zdarma. Výhody, které používají korporátní zákazníci, jsou tak dostupné i běžnému uživateli. Za příplatek lze přiobjednat i další speciální služby. Zajímavá je možnost pojištění přístroje proti náhodnému poškození tzv. Accidental Damage, případně pojištění proti odcizení v kombinaci s dalšími službami.
reklama