Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dell UltraSharp U2312HM: pan pracant

24.11.2011, Jakub Doležal, recenze
Dell UltraSharp U2312HM: pan pracant
Když se řekne Dell, většina z vás si jistě představí notebook nebo server, avšak tento americký výrobce umí i monitory a zejména v profesionálních modelech mu to jde dobře. Jaký však bude U2312HM s e-IPS a cenou 6000 Kč?
Monitor Dell UltraSharp U2312HM je na tom velmi podobně jako již několikrát zmiňovaný Asus PA238Q. Do segmentu levných monitorů totiž přináší výbavu z výrazně dražších modelů. Bohužel ne všechna kola tohoto soukolí však do sebe zapadají a ve výsledku mám z tohoto modelu podobně rozpačité dojmy jako v minulé recenzi Asusu.

Oceňuji schopnosti panelu po stránce barev, a to již v továrním nastavení, v tomto směru jde o velký krok od TN panelů směrem k lepšímu. Stejně tak dobře jsou na tom i pozorovací úhly a není problém sledovat stejný obraz i z naprosto krajních poloh. K pohodlnému užívání připravil Dell i velmi promyšlený podstavec a monitor si díky tomu můžete nastavit prakticky jakkoliv chcete.

Zklamáním byla naměřená odezva i inputlag a v rámci obou testů se monitor zařadil na chvost startovního pole. Při běžné práci to nevadí, při hrách by již mohlo. Stejně tak nepotěší přítomnost pouze 6bit panelu a prosvítání diod v rozích sráží celé hodnocení ještě níže. Na rozdíl od Asusu nepřipravil Dell žádné speciální funkce a v balení chybí např. kabel pro DisplayPort. Pokárat výrobce musím také za minimálních 102 cd/m2.

Monitory od Asusu i Dellu podaly přibližně stejné výsledky. Volba jednoho či druhého tak bude spíše otázkou osobních preferencí a vztahu k dané značce. Dell jako již vždy sází na velmi slušný servis a rychlé opravy.


100% sRGB
Aktivní FRC
Tovární profil barev
Vysoká odezva, inputlag
Polohování
Interpolace
Pozorovací úhly
Nerovnoměrné podsvícení
Uchycení nohy k panelu
Vysoká minimální hodnota jasu
Cena
Ikona Odkaz na databázi
Cena v době testování: cca 6 000 Kč s DPHZa zapůjčení monitoru UltraSharp U2312HM děkujeme Dellu.Videa byla natočena kamerou HMX-S16, za zapůjčení děkujeme Samsungu.