Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Duel: Pentium G620 vs. Core i7-2600K v nových hrách

20.12.2011, Petr Štefek, recenze
Duel: Pentium G620 vs. Core i7-2600K v nových hrách
V dnešním testu se podíváme, jak si vede nejlevnější procesor Intelu pro LGA1155 proti nejdražšímu Core i7. V hledáčku budeme mít poslední herní pecky. Vyplatí se tučný příplatek za nejdražší procesory?

Intel Pentium G620 – zhodnocení


Výsledky testů pro nás nebyly žádným překvapením, ale také jasně ukazují, kdy je vhodné do opravdu rychlého procesoru do herního počítače investovat. Levný procesor Intel Pentium G620 na frekvenci 2,6 GHz ukázal, že pro levný herní počítač bude stačit. Jeho nízká frekvence je v některých titulech znát sníženým FPS, což ovšem není kritické. Samozřejmě z našich grafů je znát, že pokud vlastníte velmi výkonnou kartu, tak se dvoujádrovým procesorem na nízké frekvenci ošizujete o značnou část výkonu.

GeForce GTX 580 nebo Radeon HD 6970 si zaslouží pro své využití výkonné 4jádro, takže je zde vhodné zakoupit jeden z procesorů řady Core i5 nebo Core i7 pro opravdové nadšence. V současné době vychází jako procesor s nejlepších poměrem cena výkon pro hry stále Intel Core i5-2500K, který lze přetaktovat do závratných výšin. Největší výhoda dražšího procesoru je kromě jiného také otevřený násobič pro snadné přetaktování.Je pravděpodobné, že k levnému procesoru typu Pentia G620 si většina z uživatelů nekoupí základní desku v ceně několika těchto procesorů, a proto jsme v rámci testu také zvolili levnou základní desku s čipsetem Intel H61. Dvě jádra Sandy Bridge jsou dostatečná pro většinu současných her, ale např. u Battlefieldu 3 se v případě Radeonu HD 6850 dostalo FPS pod hranici akceptovatelnosti. Podobná situace panuje také u hry Battleforge.

Příplatek téměř 10 000 Kč na levné kombo Pentia G620 a základní desky s čipsetem Intel H61 je tu z hlediska poměru ceny ku výkonu jen těžko ospravedlnitelný, neboť druhá sestava nám nenabídne několikanásobně vyšší výkon. V případě dražší sestavy se musíme spokojit s tím, že zde připlácíme za podstatně vyšší výkon ve spojení s výkonnými grafickými kartami, který se až na Call of Duty: Modern Warfare projevil u všech testovaných titulů.


Nízká cena
Pouze dual-core
Slušný výkon
Nižší pracovní frekvence
Ikona Odkaz na databázi
Slabé přetaktování
Cena v době testování: cca 1400 Kč s DPH