www.svethardware.cz
>
>
>

Dvaadvacet palců od LG - L226WTQ-SF

Dvaadvacet palců od LG - L226WTQ-SF
, , recenze
Přišla nová metodika měření barev, a tak je třeba se podívat na to, jak si vede běžný TN monitor. Tentokrát padla volba na LG L226WTQ-SF, což je 22" model se slušnými parametry: odezva 2 ms, kontrast 5000:1 (DC), jas 300 cd/m2 a pozorovací úhly 170° v obou směrech.
K oblíbeným
reklama

Design LG trochu jinak


Firma LG si vždy potrpěla na design a snaží se stále vytvářet nové a nové návrhy. Dnešní monitor sice patří k těm konzervativnějším, ale přesto si zachoval některé typické LG prvky, jako je Lehce vystouplé tlačítko pro zapínání monitoru. Často LG toto tlačítko vyrábí jako dotykové, avšak u modelu L226WTQ je klasicky mikrospínačové. Rámeček kolem LCD panelu je velmi tenký (tedy hlavně na levé a pravé straně).


Základní pohled na monitor (pro zvětšení klikněte)

Obvykle nejsou 22" LCD monitory obdařeny nějakým extrémním náklonem, nebo zdvihem. Každopádně i to je pro pohodlnou práci velmi důležité. LG L226WTQ-PF se však spokojí pouze s lehkým náklonem vzad a prakticky nulovým náklonem vpřed. Zdvih ani pivot bohužel LG do tohoto modelu nezabudoval. Na druhou stranu nic vám nebrání použít VESA držák o rozteči 100 mm, ten však už něco stojí a pro takto levný monitor se asi ani nevyplatí. Je to však pouze na vás.


Náklon monitoru (pro zvětšení klikněte)

Z čelního pohledu je ihned jasné, že jde o širokoúhlý monitor s poměrem stran 16:10. Velikost 22" s 16:10 v dnešní době představuje neprodávanější segment trhu, protože ceny jsou velice příznivé a poměr cena/rozlišení/plocha je zkrátka nejlepší. Zpět ale k našemu testovanému monitoru. Rámeček je skutečně tenký a díky němu získává monitor celkem profesionální vzhled. Jen je škoda, že spodní okraj na tloušťce kvůli tlačítkům pro OSD menu trošku získal, ale dá se to překousnout.


Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)

Tlačítka umístil LG do levého okraje rámečku a jsou přístupná zespod. Musíte tak tlačítka "nahmatat" a položit si na ně aspon tři prsty, abyste menu byli vůbec schopni ovládat. To sice není úplně ideální řešení, ale zase není rušen design panelu. Zkrátka takový slušný kompromis.


Tlačítka na ovládání OSD menu

Na zadní straně naleznete již pouze klasické otvory pro VESA držák o rozteči 100 mm. Plasty jsou černé a hodně lesklé, takže se v nich velice dobře vidíte. Naštěstí na monitor koukáte z druhé strany, a tak to vlastně vůbec nevadí a pokud je monitor posazen v prostoru, je to i celkem zajímavý designerský prvek.


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

Data můžete do monitoru ládovat dvěma způsoby. První je klasický analogový D-Sub, druhí je modernější digitální DVI-D, který samozřejmě poskytuje daleko lepší kvalitu obrazu a další výhody.


Konektory


Dodávané příslušenství


  • D-Sub kabel
  • DVI-D kabel
  • Napájecí kabel
  • Instalační příručka

LG L226WTQ-SF
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
22" (16:10)
Ideální odezva
2 ms (gtg)
Jas
300 cd/m2
Kontrast
5000:1
Výrobní technologie
TN
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
170°/170°
Počet barev
16,2 mil (6-bit)
Rozteč bodů
0,282 mm
Nativní rozlišení
1680 x 1050
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
NE
Vstupy
D-Sub, DVI-D
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
ANO VESA 100 x 100 mm
Hmotnost
5,7 kg
Norma TCO
TCO 99
Pivot
ANO
Spotřeba
typ. 45 W
Různé variace tohoto modelu
SF (stříbrný), PF (černý)
Speciální vlastnostiIkona Odkaz na databázi
Orientační cena viz graf v poslední kapitole


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek