www.svethardware.cz
>
>
>

Dvaadvacet palců od LG - L226WTQ-SF

Dvaadvacet palců od LG - L226WTQ-SF
, , recenze
Přišla nová metodika měření barev, a tak je třeba se podívat na to, jak si vede běžný TN monitor. Tentokrát padla volba na LG L226WTQ-SF, což je 22" model se slušnými parametry: odezva 2 ms, kontrast 5000:1 (DC), jas 300 cd/m2 a pozorovací úhly 170° v obou směrech.
reklama

Design LG trochu jinak


Firma LG si vždy potrpěla na design a snaží se stále vytvářet nové a nové návrhy. Dnešní monitor sice patří k těm konzervativnějším, ale přesto si zachoval některé typické LG prvky, jako je Lehce vystouplé tlačítko pro zapínání monitoru. Často LG toto tlačítko vyrábí jako dotykové, avšak u modelu L226WTQ je klasicky mikrospínačové. Rámeček kolem LCD panelu je velmi tenký (tedy hlavně na levé a pravé straně).


Základní pohled na monitor (pro zvětšení klikněte)

Obvykle nejsou 22" LCD monitory obdařeny nějakým extrémním náklonem, nebo zdvihem. Každopádně i to je pro pohodlnou práci velmi důležité. LG L226WTQ-PF se však spokojí pouze s lehkým náklonem vzad a prakticky nulovým náklonem vpřed. Zdvih ani pivot bohužel LG do tohoto modelu nezabudoval. Na druhou stranu nic vám nebrání použít VESA držák o rozteči 100 mm, ten však už něco stojí a pro takto levný monitor se asi ani nevyplatí. Je to však pouze na vás.


Náklon monitoru (pro zvětšení klikněte)

Z čelního pohledu je ihned jasné, že jde o širokoúhlý monitor s poměrem stran 16:10. Velikost 22" s 16:10 v dnešní době představuje neprodávanější segment trhu, protože ceny jsou velice příznivé a poměr cena/rozlišení/plocha je zkrátka nejlepší. Zpět ale k našemu testovanému monitoru. Rámeček je skutečně tenký a díky němu získává monitor celkem profesionální vzhled. Jen je škoda, že spodní okraj na tloušťce kvůli tlačítkům pro OSD menu trošku získal, ale dá se to překousnout.


Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)

Tlačítka umístil LG do levého okraje rámečku a jsou přístupná zespod. Musíte tak tlačítka "nahmatat" a položit si na ně aspon tři prsty, abyste menu byli vůbec schopni ovládat. To sice není úplně ideální řešení, ale zase není rušen design panelu. Zkrátka takový slušný kompromis.


Tlačítka na ovládání OSD menu

Na zadní straně naleznete již pouze klasické otvory pro VESA držák o rozteči 100 mm. Plasty jsou černé a hodně lesklé, takže se v nich velice dobře vidíte. Naštěstí na monitor koukáte z druhé strany, a tak to vlastně vůbec nevadí a pokud je monitor posazen v prostoru, je to i celkem zajímavý designerský prvek.


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

Data můžete do monitoru ládovat dvěma způsoby. První je klasický analogový D-Sub, druhí je modernější digitální DVI-D, který samozřejmě poskytuje daleko lepší kvalitu obrazu a další výhody.


Konektory


Dodávané příslušenství


  • D-Sub kabel
  • DVI-D kabel
  • Napájecí kabel
  • Instalační příručka

LG L226WTQ-SF
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
22" (16:10)
Ideální odezva
2 ms (gtg)
Jas
300 cd/m2
Kontrast
5000:1
Výrobní technologie
TN
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
170°/170°
Počet barev
16,2 mil (6-bit)
Rozteč bodů
0,282 mm
Nativní rozlišení
1680 x 1050
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
NE
Vstupy
D-Sub, DVI-D
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
ANO VESA 100 x 100 mm
Hmotnost
5,7 kg
Norma TCO
TCO 99
Pivot
ANO
Spotřeba
typ. 45 W
Různé variace tohoto modelu
SF (stříbrný), PF (černý)
Speciální vlastnostiIkona Odkaz na databázi
Orientační cena viz graf v poslední kapitole


reklama
Nejnovější články
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD
Výrobce pamětí G.Skill představil nové paměťové moduly Trident Z RGB DDR4-3466 ideální pro platformu AMD X399. Nabídne tedy vysokou frekvenci, RGB osvětlení a balení se čtyřmi moduly pro 4kanálové zapojení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen
Na CES 2019 se také objevil zajímavý počítač od firmy ECS, a sice model SF110-A320. Ten se řadí mezi PC formátu UCFF, čili ultra-compact form-factor a jako takový se bude hodit třeba na místo HTPC vybaveného APU Ryzen
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety
Doba permu byla dle vědců studujících dopady asteroidů v minulosti mnohem klidnější než pozdější doba. Jak na to přišli? Jednoduše tím, že se podívali na povrch Měsíce, který tím odhaluje svou historii. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek