www.svethardware.cz
>
>
>

Dvaadvacet palců od LG - L226WTQ-SF

Dvaadvacet palců od LG - L226WTQ-SF
, , recenze
Přišla nová metodika měření barev, a tak je třeba se podívat na to, jak si vede běžný TN monitor. Tentokrát padla volba na LG L226WTQ-SF, což je 22" model se slušnými parametry: odezva 2 ms, kontrast 5000:1 (DC), jas 300 cd/m2 a pozorovací úhly 170° v obou směrech.
K oblíbeným
reklama

Design LG trochu jinak


Firma LG si vždy potrpěla na design a snaží se stále vytvářet nové a nové návrhy. Dnešní monitor sice patří k těm konzervativnějším, ale přesto si zachoval některé typické LG prvky, jako je Lehce vystouplé tlačítko pro zapínání monitoru. Často LG toto tlačítko vyrábí jako dotykové, avšak u modelu L226WTQ je klasicky mikrospínačové. Rámeček kolem LCD panelu je velmi tenký (tedy hlavně na levé a pravé straně).


Základní pohled na monitor (pro zvětšení klikněte)

Obvykle nejsou 22" LCD monitory obdařeny nějakým extrémním náklonem, nebo zdvihem. Každopádně i to je pro pohodlnou práci velmi důležité. LG L226WTQ-PF se však spokojí pouze s lehkým náklonem vzad a prakticky nulovým náklonem vpřed. Zdvih ani pivot bohužel LG do tohoto modelu nezabudoval. Na druhou stranu nic vám nebrání použít VESA držák o rozteči 100 mm, ten však už něco stojí a pro takto levný monitor se asi ani nevyplatí. Je to však pouze na vás.


Náklon monitoru (pro zvětšení klikněte)

Z čelního pohledu je ihned jasné, že jde o širokoúhlý monitor s poměrem stran 16:10. Velikost 22" s 16:10 v dnešní době představuje neprodávanější segment trhu, protože ceny jsou velice příznivé a poměr cena/rozlišení/plocha je zkrátka nejlepší. Zpět ale k našemu testovanému monitoru. Rámeček je skutečně tenký a díky němu získává monitor celkem profesionální vzhled. Jen je škoda, že spodní okraj na tloušťce kvůli tlačítkům pro OSD menu trošku získal, ale dá se to překousnout.


Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)

Tlačítka umístil LG do levého okraje rámečku a jsou přístupná zespod. Musíte tak tlačítka "nahmatat" a položit si na ně aspon tři prsty, abyste menu byli vůbec schopni ovládat. To sice není úplně ideální řešení, ale zase není rušen design panelu. Zkrátka takový slušný kompromis.


Tlačítka na ovládání OSD menu

Na zadní straně naleznete již pouze klasické otvory pro VESA držák o rozteči 100 mm. Plasty jsou černé a hodně lesklé, takže se v nich velice dobře vidíte. Naštěstí na monitor koukáte z druhé strany, a tak to vlastně vůbec nevadí a pokud je monitor posazen v prostoru, je to i celkem zajímavý designerský prvek.


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

Data můžete do monitoru ládovat dvěma způsoby. První je klasický analogový D-Sub, druhí je modernější digitální DVI-D, který samozřejmě poskytuje daleko lepší kvalitu obrazu a další výhody.


Konektory


Dodávané příslušenství


  • D-Sub kabel
  • DVI-D kabel
  • Napájecí kabel
  • Instalační příručka

LG L226WTQ-SF
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
22" (16:10)
Ideální odezva
2 ms (gtg)
Jas
300 cd/m2
Kontrast
5000:1
Výrobní technologie
TN
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
170°/170°
Počet barev
16,2 mil (6-bit)
Rozteč bodů
0,282 mm
Nativní rozlišení
1680 x 1050
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
NE
Vstupy
D-Sub, DVI-D
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
ANO VESA 100 x 100 mm
Hmotnost
5,7 kg
Norma TCO
TCO 99
Pivot
ANO
Spotřeba
typ. 45 W
Různé variace tohoto modelu
SF (stříbrný), PF (černý)
Speciální vlastnostiIkona Odkaz na databázi
Orientační cena viz graf v poslední kapitole


reklama
Nejnovější články
Google Play snižuje provize: předplatné na 15 %, e-knihy půjdou na 10 % Google Play snižuje provize: předplatné na 15 %, e-knihy půjdou na 10 %
Bitvy o provize pokračují a společnost Google se rozhodla snížit je ve svém obchodě s aplikacemi Google Play. Předplatná budou vždy za 15 %, tedy i v prvním roce. Levnější mají být i elektronické knihy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou
Automobilka NIO chce rozšířit funkčnost svých stanic pro výměnu akumulátorů svých elektromobilů. Nově budou instalovány solární panely a síť se tak současně stane i decentralizovanou solární elektrárnou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvedl vodní chladiče Elite AIO s 2,1" LCD na vodní pumpě Corsair uvedl vodní chladiče Elite AIO s 2,1" LCD na vodní pumpě
Corsair představil očekávanou novinku v podobě vodních chladičů Elite AIO LCD, které dostaly netradiční funkci. Jejich pumpa totiž obsahuje 2,1" displej, který je schopen zobrazit teploty, otáčky i různé obrázky.
22.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
AMD si připravilo speciální Radeon RX 6900 XT Halo Infinite AMD si připravilo speciální Radeon RX 6900 XT Halo Infinite
Společnost AMD navázala spolupráci s vývojáři titulu Halo Infinite, z nějž vzešla také nová verze grafické karty Radeon RX 6900 XT. Jde tak o něco podobného jako Nvidia GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition. 
22.10.2021, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft s AMD vyřešil problémy s výkonem Ryzenů pod Windows 11 Microsoft s AMD vyřešil problémy s výkonem Ryzenů pod Windows 11
Procesory Ryzen firmy AMD by na Windows 11 měly už konečně fungovat bez výkonnostního handicapu, neboť k dispozici je již jednak záplata pro samotné Windows 11 a stejně tak nový Chipset Driver Software od AMD. 
22.10.2021, aktualita, Jan Vítek4 komentáře