reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dvacítka s USB propojením - LG L206WU

1.4.2008, Pavel Kovač, recenze
Dvacítka s USB propojením - LG L206WU
Nedávno jsme recenzovali monitor, který šlo připojit přes USB. Jeho úhlopříčka však nebyla na dnešní dobu už moc lákavá, a tak se dnes podíváme na přitažlivější model. Je jím LG L206WU, 20" širokoúhlý monitor s rozlišením 1680×1050. Jak si povede v testech?

Kontroverzní design


Proč kontroverzní? Protože kombinace černé a bílé je vcelku zvláštní. Někomu se tento monitor líbí a někdo jej hned zavrhne. Tábory jsou však celkem vyrovnané. Zkrátka buď si tento monitor s jeho designem zamilujete, nebo jej nesnášíte. Osobně mám bílou barvu rád a jediné, čeho se bojím, je rychlé znečištění bílé barvy a možného zežloutnutí vlivem UV záření.


Základní pohled na monitor (pro zvětšení klikněte)

A jak jste na tom vy? Líbí se vám monitor? Pokud ano, tak se můžeme podívat na ergonomii. U těchto 20, 21 a 22" širokoúhlých monitorů obvykle nebývá zrovna nejlepší. LG však udělal výjimku a osadil panel klasickou nohou, která umožňuje pivot, zdvih o 140 mm a náklon -5° až +20°. Sice náklon zad není až tak velký, ale myslím že 90 % uživatelům bude dostačovat.


Náklon monitoru (pro zvětšení klikněte)

Na čelní straně si můžete všimnout rozmístění tlačítek a velmi tenkého rámečku. Rámeček je sice v dolní části trošku tlustší, ale není to tak hrozné. Přední strana je klasická ve stylu LG. "Kapička" s modrým světýlkem v pravém dolním rohu je zkrátka přesně to, co od LG očekáváte. Tlačítka pro ovládání OSD menu jsou umístěna na opačném konci spodní hrany. Opět jsou umístěna zespodu, jak je u LG zvykem, a pro ovládání to chce trošku cviku. Na druhou stranu neruší hladký čelní design.


Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)


Pivot (Pro zvětšení kliněte)

Stisk tlačítek je trošku tužší, ale stále velmi přesný. Možná by si zasloužilo tlačítko pro "Menu" hmatové oddělení, ale to už je opravdu jen drobnost. Obvykle totiž stejně nastavíte jednou a poté již do OSD menu tolik nechodíte.


Tlačítka na ovládání OSD menu

Zadní strana poskytuje vcelku běžný pohled. Jen ta barva je lehce nezvyklá. Na noze je umístěno očko pro uchycení kabelů, které poskytuje vcelku slušný komfort.


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

Pokud se podíváme na obrazové vstupy, tak zde neuvidíme na první pohled nic neobvyklého. D-Sub, DVI-D a USB Hub. Ovšem USB slouží zároveň i jako obrazový vstup a to už neobvyklé je. Opět si něco o USB propojení řekneme v dalších kapitlách.


Konektory


Dodávané příslušenství

  • DVI-D kabel
  • D-Sub
  • USB kabel
  • Napájecí kabel
  • Instalační příručka

LG L206WU
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
20" (16:10)
Ideální odezva
2 ms (gtg)
Jas
300 cd/m2
Kontrast (dynamický)
NA:1 (5000:1)
Výrobní technologie
TN
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
170°/170°
Počet barev
16,2 mil (6-bit)
Rozteč bodů
0,258 mm
Nativní rozlišení
1680 x 1050
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
ANO
Vstupy
DVI-I, D-Sub, USB
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
ANO VESA 100x100 mm
Hmotnost
5,8 kg
Norma TCO
TCO 03
Pivot
ANO
Spotřeba
typ 45 W
Různé variace tohoto modelu
-
Speciální vlastnosti
USB propojení


Zprávy Google - zde můžete nastavit sledování magazínu Svět hardware.
reklama
reklama