www.svethardware.cz
>
>
>

Dvojrecenze LCD EuroCase 2204: cenová bomba?

Dvojrecenze LCD EuroCase 2204: cenová bomba?
, , recenze
Na mušku se nám dostal jeden zajímavý model 22" LCD panelu. Hlavním lákadlem je cena, která nemá obdoby, a panel stal se tak prakticky nejlevnějším 22" LCD monitorem na našem trhu. Do parády jsme si vzali hned dva kousky které se liší pouze drobnou obměnou.
K oblíbeným
reklama
Podívejme se, jaký monitor má nově ve svém sortimentu česká firma Partis a.s., která se stala majitelem firmy Eurocase Technology s.r.o. Na první pohled je monitor EC 2204 hodně lesklý. Největší zásluhu na tom má skleněný kryt, který překrývá celou přední plochu. Vytváří tak dojem velmi jednolitého designu - zkrátka si nevšímáte tolik rámečku a vnímáte více obraz.

Na druhou stranu to, že je čelní plocha skleněná, přináší i některá úskalí. Prvním je velmi velká lesklost celého monitoru. Všechno se v něm odráží a pokud je monitor vypnut, tak se u něj klidně může vaše lepší polovička namalovat. Samozřejmě sklo je tvrdý materiál, a tak ho jen tak něco nepoškrábe. Nemusíte se tedy bát, že "pečlivá" uklízečka ve firmě utře monitor hadrem na podlahu a vzniknou tak škrábance.

Design jako takový se velmi podařil. Mám k němu však jednu výtku - stříbrné rohy. Kdyby růžky měly více technický design, tak rohy ničemu nevadí, ale tahle vlnka není zrovna ideální. Samozřejmě to je otázka vkusu, a tak se posuďte sami.


Základní pohled na monitor (pro zvětšení klikněte)

Trochu mě zarazilo polohování monitoru, přestože nabízí velký potenciál v náklonu vzad i vpřed. Bohužel, pokud si nedáte pozor a nakloníte monitor moc, tak klidně přepadne dopředu či opačně dozadu. Navíc kloub je neskutečně tuhý, a musíte zkrátka monitor vzít do obou rukou a pořádně zatlačit. Stačilo by v kloubu vytvořit nějaké aretační polohy, a bylo by po problému. Každopádně monitor obvykle ustavíte do jedné polohy a dál s ním až tak často nehýbete (já osobně tedy ano, ale mluvím o zkušenostech ostatních). Změřil jsem zhruba polohy, kdy je monitor ještě dostatečně stabilní. Jsou 35° vzad a 5° před, tedy taková lehce nadprůměrná klasika.


Náklon monitoru (pro zvětšení klikněte)

Pohled zepředu prozrazuje přesné postavení panelu a velikost rámečku. V dolní části naleznete ikonky a texty popisující tlačítka, která jsou ve spodním okraji.


Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)


Tlačítka na ovládání OSD menu

Zadní strana není prakticky ničím zajímavá. A přesto je zde něco, co je u ostatních monitorů jinak. Ano, chybí otvory pro VESA držák. Samozřejmě je VESA uchycení spíše bonus, nicméně proč zde není? Výrobce se nejspíše snažil ušetřit, kde se dalo, a upřímně to zde celkem i chápu. Uvidíme, jak na tom monitor bude obrazově. Na zadní straně jsou i reproduktory.


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

Pokud si někdo zvětšil předchozí obrázek, získal nejspíše dojem, že monitor obsahuje i DVI vstup. Bohužel jde pouze o nápis na plastu, ve skutečnosti můžete do monitoru přivést pouze analogový signál pomocí D-Sub konektoru.


Konektory


Dodávané příslušenství


  • D-Sub kabel
  • Audio kabel
  • Napájecí kabel
  • Instalační příručka (v češtině)

EuroCase 2204
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
22" (16:10)
Ideální odezva
2 ms (gtg)
Jas
300 cd/m2
Kontrast (dynamický/statický)
1000:1 (3000:1 Dynamický)
Výrobní technologie
TN
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
160°/160°
Počet barev
16,2 mil (6-bit)
Rozteč bodů
0,282 mm
Nativní rozlišení
1680 x 1050
Vestavěné reproduktory
ANO
USB HUB
NE
Vstupy
D-Sub
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
NE
Hmotnost
5,77 kg
Norma TCO
TCO N/A
Pivot
NE
Spotřeba
max 45 W
Různé variace tohoto modelu
-
Speciální vlastnostiIkona Odkaz na databázi
Orientační cena bez DPH: 4 200 Kč
reklama
Nejnovější články
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16 Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16
AMD vytvořilo svou technologii FidelityFX Super Resolution skutečně tak, aby mohla pracovat na co možná nejširším okruhu grafických čipů. Tomu odpovídá i to, že můžeme využít tzv. FP32 fallback, pokud není k dispozici nejvhodnější hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek