Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

EIZO EV2436WFS: trefa do černého

8.1.2013, Pavel Kovač, recenze
EIZO EV2436WFS: trefa do černého
EIZO přišlo na náš trh s novou řadou monitorů EcoView (EV). Dnes recenzovaný EV2436WFS-BK ukázal, jak mohou být i levná EIZA na velmi vysoké úrovni. Dokáže však bojovat s konkurencí, která je dnes opravdu velká? Vše se dočtete v recenzi.

Jednoduše krásný


Těsně před koncem minulého roku do redakce zavítal monitor EIZO EV2436WFS-BK. Sice nestihl být otestován ještě v roce 2012, ale zase si uděláme pěkný skok do roku 2013. EIZO totiž přišlo s opravdu zajímavým kouskem. Posuďte sami. 24" s IPS obrazovkou o 16:10 (1920×1200) a slušnou odezvou 6 ms. Navíc nová EIZA používají kombinaci pulzní a lineární regulace jasu podsvícení. Tudíž již žádné blikání! No máme se nač těšit. - základní pohled

Základní pohled na monitor (klikněte pro zvětšení)


Ale nejprve se podíváme na design a tovární zpracování. To je zcela v souladu s "EIZO standardem", tedy jde o velmi kvalitní plasty, co do sebe doléhají jak mají, kvalitní stojan s funkcí pivot a relativně strohý design. Onen strohý design je však zcela účelný a neruší při práci. Také modrá diodka lze v OSD menu vypnout. Velikost rámečku odpovídá dnešnímu průměru. EIZO samozřejmě nepřistoupil na hru levných výrobců s "nulovým rámečkem" a klasický rámeček ponechává. Ten také výrazně zvyšuje pevnost celého monitoru. Některé "bezrámečkové" monitory se téměř rozpadají po vybalení z krabice.


 - pohled zepředu

Čelní pohled (klikněte pro zvětšení)


Náklon monitoru je také velmi slušný, vychází totiž z klasické FlexStand II nohy. Ta je dodávána k většině EIZO monitorů a zkrátka je takovým standardem. Náklon vzad 25° a 5° vpřed je velmi slušný.


 - náklon

Náklon monitoru


Tlačítka jsou umístěna na spodní hraně a jsou ve tmě téměř neviditelná. To je asi jejich jediné negativum. Mají totiž dobrý a stejnoměrný stisk. Bohužel ale popisky jsou opravdu špatně viditelné. Nenapoví ani OSD menu, jak to u některých monitorů je zvykem.


 - tlačítka

Ovládací prvky


Stojan Flex Stand II má velmi dobrý zdvih. Monitor lze posadit spodní hranou až na samotný podstavec. Spodní hrana tedy od desky stolu leží pouze 2 cm. Samotný zdvih je 16 cm.


 - zdvih

Zdvih je na takto velký monitor docela slušný


 - pohled zezadu

Zadní strana monitoru (klikněte pro zvětšení)


EIZO EV2436WFS-BK se zcela oprostil od HDMI vstupu a nahradil jej DisplayPortem. Naštěstí zde nechybí ani klasický DVI vstup a také USB 2.0 Hub. Ten u monitorů vidíme opravdu rádi, protože připojený flash disk ze strany monitoru je více než pohodlný.


 - konektory

Konektory


Dodávané příslušenství:
  • DisplayPort kabel, DVI kabel
  • Napájecí šňůra
  • Instalační příručka
  • Instalační CD (s manuály)

V balení najdete obvyklou várku kabelů a CD, na kterém je software pro ovládání monitoru přes počítač. Bohužel ICC profil zde nehledejte (tedy alespoň na dodaném CD, které je v případě zapůjčených monitorů trošku nestandardní). Dle stránek EIZO na CD profil má být, což je ostatně zvykem u většiny EIZO monitorů.


EIZO EV2436WFS-BK
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
24" (16:10)
Ideální odezva
6 ms (gtg)
Jas
300 cd/m2
Kontrast (dynamický)
1000:1
Výrobní technologie
IPS
Povrchová úprava
Matná
Podsvícení
W-LED
Pozorovací úhly (horizontální / vertikální)
178° / 178°
Počet barev
16,7 mil
Barevná hloubka panelu
8 bitů
Rozteč bodů
0,270 mm
Nativní rozlišení
1920×1200
Vestavěné reproduktory
Ano
USB HUB
Ano 4x USB 2.0
Vstupy
DVI, DisplayPort, D-Sub
Výstup pro sluchátka
Ano
Možnost montáže na stěnu
VESA 100×100mm
Hmotnost
6,7 kg
Norma TCO
TCO 6.0
Pivot
Ano
Spotřeba
max 60 W
Rozměry
550×370až530×250 mm
Různé variace tohoto modelu
Černý a světle šedý
Speciální vlastnosti
Ne