www.svethardware.cz
>
>
>

EIZO EV2436WFS: trefa do černého

EIZO EV2436WFS: trefa do černého
, , recenze
EIZO přišlo na náš trh s novou řadou monitorů EcoView (EV). Dnes recenzovaný EV2436WFS-BK ukázal, jak mohou být i levná EIZA na velmi vysoké úrovni. Dokáže však bojovat s konkurencí, která je dnes opravdu velká? Vše se dočtete v recenzi.
K oblíbeným
reklama

Jednoduše krásný


Těsně před koncem minulého roku do redakce zavítal monitor EIZO EV2436WFS-BK. Sice nestihl být otestován ještě v roce 2012, ale zase si uděláme pěkný skok do roku 2013. EIZO totiž přišlo s opravdu zajímavým kouskem. Posuďte sami. 24" s IPS obrazovkou o 16:10 (1920×1200) a slušnou odezvou 6 ms. Navíc nová EIZA používají kombinaci pulzní a lineární regulace jasu podsvícení. Tudíž již žádné blikání! No máme se nač těšit. - základní pohled

Základní pohled na monitor (klikněte pro zvětšení)


Ale nejprve se podíváme na design a tovární zpracování. To je zcela v souladu s "EIZO standardem", tedy jde o velmi kvalitní plasty, co do sebe doléhají jak mají, kvalitní stojan s funkcí pivot a relativně strohý design. Onen strohý design je však zcela účelný a neruší při práci. Také modrá diodka lze v OSD menu vypnout. Velikost rámečku odpovídá dnešnímu průměru. EIZO samozřejmě nepřistoupil na hru levných výrobců s "nulovým rámečkem" a klasický rámeček ponechává. Ten také výrazně zvyšuje pevnost celého monitoru. Některé "bezrámečkové" monitory se téměř rozpadají po vybalení z krabice.


 - pohled zepředu

Čelní pohled (klikněte pro zvětšení)


Náklon monitoru je také velmi slušný, vychází totiž z klasické FlexStand II nohy. Ta je dodávána k většině EIZO monitorů a zkrátka je takovým standardem. Náklon vzad 25° a 5° vpřed je velmi slušný.


 - náklon

Náklon monitoru


Tlačítka jsou umístěna na spodní hraně a jsou ve tmě téměř neviditelná. To je asi jejich jediné negativum. Mají totiž dobrý a stejnoměrný stisk. Bohužel ale popisky jsou opravdu špatně viditelné. Nenapoví ani OSD menu, jak to u některých monitorů je zvykem.


 - tlačítka

Ovládací prvky


Stojan Flex Stand II má velmi dobrý zdvih. Monitor lze posadit spodní hranou až na samotný podstavec. Spodní hrana tedy od desky stolu leží pouze 2 cm. Samotný zdvih je 16 cm.


 - zdvih

Zdvih je na takto velký monitor docela slušný


 - pohled zezadu

Zadní strana monitoru (klikněte pro zvětšení)


EIZO EV2436WFS-BK se zcela oprostil od HDMI vstupu a nahradil jej DisplayPortem. Naštěstí zde nechybí ani klasický DVI vstup a také USB 2.0 Hub. Ten u monitorů vidíme opravdu rádi, protože připojený flash disk ze strany monitoru je více než pohodlný.


 - konektory

Konektory


Dodávané příslušenství:
  • DisplayPort kabel, DVI kabel
  • Napájecí šňůra
  • Instalační příručka
  • Instalační CD (s manuály)

V balení najdete obvyklou várku kabelů a CD, na kterém je software pro ovládání monitoru přes počítač. Bohužel ICC profil zde nehledejte (tedy alespoň na dodaném CD, které je v případě zapůjčených monitorů trošku nestandardní). Dle stránek EIZO na CD profil má být, což je ostatně zvykem u většiny EIZO monitorů.


EIZO EV2436WFS-BK
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
24" (16:10)
Ideální odezva
6 ms (gtg)
Jas
300 cd/m2
Kontrast (dynamický)
1000:1
Výrobní technologie
IPS
Povrchová úprava
Matná
Podsvícení
W-LED
Pozorovací úhly (horizontální / vertikální)
178° / 178°
Počet barev
16,7 mil
Barevná hloubka panelu
8 bitů
Rozteč bodů
0,270 mm
Nativní rozlišení
1920×1200
Vestavěné reproduktory
Ano
USB HUB
Ano 4x USB 2.0
Vstupy
DVI, DisplayPort, D-Sub
Výstup pro sluchátka
Ano
Možnost montáže na stěnu
VESA 100×100mm
Hmotnost
6,7 kg
Norma TCO
TCO 6.0
Pivot
Ano
Spotřeba
max 60 W
Rozměry
550×370až530×250 mm
Různé variace tohoto modelu
Černý a světle šedý
Speciální vlastnosti
Ne
reklama
Nejnovější články
Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci
Oblíbený internetový prohlížeč Google Chrome se v průběhu podzimu dočká několika užitečných vylepšení. Především to bude správa otevřených karet, odkazů, ale také jejich synchronizace napříč různými zařízeními.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA testuje autonomní vrtačku ARADS pro hledání života na Marsu NASA testuje autonomní vrtačku ARADS pro hledání života na Marsu
Vrtačka ARADS od vesmírné agentury se už na vyprahlé poušti Atacama testuje nějaký ten pátek. Má sloužit k hledání života na Marsu a nyní se pracuje na autonomním ovládání vrtáku, které je na rudé planetě nezbytností.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek24 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek