www.svethardware.cz
>
>
>

EIZO EV2736W: konkurent pro Dell?

EIZO EV2736W: konkurent pro Dell?
, , recenze: specifikace produktu
Monitory EIZO byly vždy trošku dražší, série EcoView to však změnila. A dnes se do naší laboratoře dostal EV2736W. 27" model s QHD rozlišením, perfektní regulací jasu a typickou EIZO konstrukcí a ergonomií.
reklama

EIZO EV2736W - konkurence pro Dell U2713HM?


Na první pohled je EIZO EV2736W docela obyčejný monitor. Relativně tenký rámeček, tlačítka umístěná v dolní části a perfektní stojan. Ale zdání klame. V útrobách se totiž skrývá elektronika, která umí regulovat jas od 1-300 cd/m2. Takže směle na něj. - základní pohled

Základní pohled na monitor (klikněte pro zvětšení)


Konstrukčně je monitor sice pro EIZO docela obyčejný, ale je třeba si uvědomit, že EIZO monitory jsou i ty nejzákladnější obvykle lepší než vyšší standard u běžných výrobců. Ani ten nejlepší LG prakticky nedosahuje konstrukčních kvalit nejhoršího EIZA. To je prostě fakt. A čím je to dáno? Hlavně kvalitním stojanem FlexStand II a kvalitními plasty. Stojan FlexStand II umožňuje náklon -10° až 30°, což je slušný nadprůměr.


 - pohled zepředu

Čelní pohled (klikněte pro zvětšení)


Z čelního pohledu si můžete všimnout lehce zkoseného rámečku směrem dovnitř. EIZO se tak snaží navodit dojem, že je rámeček tenčí, resp. obraz méně zapadlý. A vskutku se to tímto jednoduchým trikem povedlo. Ten, kdo někdy pracoval na CG řadě monitorů, jistě nejednou proklínal spodní rámeček, co lehce odráží obraz. Takové "hardwarové aero" :-)


 - náklon

Náklon monitoru (klikněte pro zvětšení)


Tlačítka jsou umístěna v dolní části monitoru. Musíte se je ovšem prakticky nazpaměť naučit. Popisky jsou za dne dobře viditelné, ale v noci už tomu tak není. U vyšších řad EIZO monitorů mají tlačítka i svoje označení na OSD, to ovšem neplatí pro EV. Takže zapamatovat a pak problém není. Jejich stisk je totiž příjemný a jistý. Reagují přesně tak, jak mají a celé OSD je hlavně rychlé.


 - tlačítka

Ovládací prvky (klikněte pro zvětšení)


Samozřejmostí je také velký zdvih o 15 cm a funkce pivot. Díky tomu si můžete monitor prakticky položit hranou na desku stolu. Otočení monitoru (pivot) je možné, bohužel jako všechny EIZO monitory s FlexStand II stojanem nemá aretaci. Musíte si tedy hlídat jeho vodorovnost.


 - zdvih

Zdvih je na takto velký monitor docela slušný


 - pivot

Monitor si můžete i otočit (pivot)


 - pohled zezadu

Zadní strana monitoru (klikněte pro zvětšení)


Na zadní straně naleznete hlavně úchyt pro kabely a v horní části také ucho pro snadné přenášení monitoru. Pokud tedy často cestujete, tak se vám ucho bude jistě hodit.


 - konektory

Konektory


Doba pokročila a HDMI konektor přestává mít u monitorů smysl. Většina moderních grafických karet je vybavena DisplayPortem. Proto je i u nových monitorů obvykle tento port přítomen. Výjimkou není ani EIZO EV2736W. Jeden DisplayPort a jedno DVI-I rozhraní.

Dodávané příslušenství:
  • DVI a DisplayPort kabel
  • Napájecí šňůra
  • Instalační příručka
  • Instalační CD (s manuály)

V balení dostanete běžnou várku kabelů a instalační CD s příručkou.


EIZO EV2736W
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
27" (16:9)
Ideální odezva
6 ms (gtg)
Jas
300 cd/m2
Kontrast (dynamický)
1000:1
Výrobní technologie
PLS
Povrchová úprava
Matná
Podsvícení
W-LED
Pozorovací úhly (horizontální / vertikální)
178° / 178°
Počet barev
16,7 mil
Barevná hloubka panelu
8 bitů
Rozteč bodů
0,233 mm
Nativní rozlišení
2560×1440
Vestavěné reproduktory
Ano
USB HUB
Ano 2x USB 2.0
Vstupy
DVI, DisplayPort
Výstup pro sluchátka
Ano
Možnost montáže na stěnu
VESA 100×100mm
Hmotnost
10 kg
Norma TCO
TCO 5.0
Pivot
Ano
Spotřeba
typ 24 W
Rozměry
640×400-550×250 mm
Různé variace tohoto modelu
Šedý, černý
Speciální vlastnosti
-
reklama
Nejnovější články
Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA
Izraelská společnost SpaceIL v noci na dnešek uskutečnila svůj záměr vyslat na Měsíc přistávací modul a k tomu využila služeb společnosti SpaceX a komunikační podporu pak zajistí americká NASA. Pro izraelský program to tak je velká premiéra. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu
Přistávací modul InSight, který se vydal prozkoumat ze své stacionární pozice Mars, už poskytuje denní přehledy o počasí, a to pochopitelně týkající se Elysium Planitia, kde se nachází. Naposledy se teploty vyšplhaly na ještě snesitelných -13 °C.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward
Tisková zpráva od firmy NVIDIA se v době psaní těchto řádků ještě neobjevila, ale to se jistě velice brzy změní, takže můžeme říci, že dnes na trh přichází karty GeForce GTX 1660 Ti a nejvíce si pospíšil Gainward. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek