Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Elegantní ViewSonic VX2245wm: 22" pro iPod

25.12.2006, Pavel Kovač, recenze
Elegantní ViewSonic VX2245wm: 22" pro iPod
Vlastníte populární přehrávač iPod? Vadí vám neohrabané propojování iPodu k počítači přes kabel? A teď poslední otázka. Chcete širokoúhlý monitor o velikosti 22"? Pokud jsou všechny vaše odpovědi "Ano", tak tento monitor je jako stvořený pro vás. Avšak nepředbíhejme. Uvidíme, jak si povede v testech.

ViewSonic VX2245wm - uzpůsobeno pro iPodViewSonic se ze všech sil snažil uzpůsobit svůj produkt co nejvíce přehrávači iPod. Podstavec v sobě nese kolíbku s výměnnými redukcemi pro různé velikosti iPodů. Stačí identifikovat správnou kolíbku, zastrčit ji do monitoru a iPod padne do monitoru přesně tak, jak má.


Základní pohled na monitor (Pro zvětšení klikněte)

K testům jsem dostal nový 4GB iPod nano (hliníková verze), jenž je sice moc hezký, ale bohužel má lehce jiný tvar než předchozí generace a redukce na něj zkrátka nepasuje.


Rozdíl mezi novým a starým iPod nano

Všimněte si rozdílného umístění konektoru, který je u nového (zelený) více ke kraji a onen kraj je zakulacen opačně než u starého iPod nano. Právě proto nelze použít dodávanou kolíbku pro nový iPod. Pevně však věřím, že tento problém ViewSonic odstraní (stačí vylisovat kousek plastu) a k vám se již dostane upravená verze. Měl jsem také snahu použít dodávanou redukci přímo od Apple, ta je bohužel lehce jiná a do monitoru nepasuje. Musel jsem tedy použít trošku jinou redukci, iPod v ní sice funguje, ale pro delší používání bych to nedoporučil. Redukce zkrátka nedrží přehrávač pevně a ten by se mohl z konektoru vylomit.


Zadokovaný iPod (Pro zvětšení klikněte)

iPod se ihned po vložení do dokovací stanice rozsvítí a vy si můžete v klidu vybrat, jakou hudbu chcete poslouchat. Osobně považuji tuto dokovací stanici za velice užitečnou, protože kabely jsou vždy na obtíž a překáží na stole. Tímto monitorem zkrátka zabijete dvě mouchy jednou ranou. Ten, kdo však nemá iPod, tak pro něj tento monitor postrádá praktický smysl. Naštěstí ViewSonic vyrábí i model bez dokovací stanice.


Náklon monitoru (Pro zvětšení klikněte)Náklon panelu na podstavci sice není zrovna velký. Pro technologii TN to je trošku problém, protože při pohledu zespodu obraz (jak všichni jistě víme) výrazně tmavne, a tak se náklon vpřed dost hodí. Náklon vzad činí 15° a vpřed je tedy nulový.

Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)

Z čelního pohledu poznáte velikost rámečku, který je v dolní části hodně zvětšen kvůli stereo reproduktorům. Na ostatních stranách sice rámeček není tak velký, ale stále by šel hodně zmenšit. Spodní okraj panelu je ve výšce 105mm, což pro běznou práci celkem dostačuje, přesto se ale nemohuu zbavit dojmu, že alespoň minimální zdvih by panel mohl mít.


Tlačítka na monitoru (Pro zvětšení klikněte)

Malou výhradu bych měl k tlačítkům, která jsou zapuštěna do okolního plastu. Pro jejich stisknutí totiž musíte využít služeb nehtu. Takto si zrovna ideální ovládání nepředstavuji.


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

Na zadní straně naleznete úchyty pro kabely, konektory pro připojení USB Hubu a napájení dokovací stanice a reproduktorů. Je vcelku zvláštní, že výrobce použil dvě napájení, první pro samotný panel a druhé pro dokovací stanici a repro. Máte možnost, také přimontovat panel na zeď pomocí VESA 75mm, ale tím přijdete o dokovací stanici a USB Hub.Konektory (Pro zvětšení klikněte)


Dodávané příslušenství
  • D-Sub kabel
  • DVI-D kabel
  • USB kabel A-B
  • Audio kabel
  • Napájecí kabel
  • Instalační příručka
  • CD s ovladači a manuálem

K monitoru dostanete jak D-Sub, tak digitální DVI kabel. Samozřejmostí je USB a napájecí kabel, bez kterého by dokovací stanice a vlastně ani samotný monitor zkrátka nefungoval.


ViewSonic VX2245wm
Vlastnost
Hodnota
Uhlopříčka
22" (16:10)
Ideální odezva
5 ms (gtg)
Jas
300 cd/m2
Kontrast
700:1
Výrobní technologie
TN
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
170°/160°
Počet barev
16,2mil (6-bit)
Rozteč bodů
0,282mm
Nativní rozlišení
1680 x 1050
Vestavěné reproduktory
ANO (2x 2,5W + 3W sub-woofer)
USB HUB
ANO
Vstupy
DVI-I, D-Sub, Audio, iPod dokovací stanice
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
ANO (Vesa 100mm)
Hmotnost
8,9 kg
Norma TCO
TCO`03
Pivot
NE
Spotřeba
typická 62W
Různé variace tohoto modelu
NE
Speciální vlastnosti
dokovací stanice pro iPod
Orientační cena: 11 000,- Kč bez DPH