reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Fujitsu Siemens Pocket LOOX 720 - VGA kyklop

25.10.2004, Petr Hájek, recenze
Fujitsu Siemens Pocket LOOX 720 - VGA kyklop
Na poli handheldů velmi dobře známá společnost Fujitsu Siemens po vzoru ostatních firem také představila jeden highendový VGA model, jímž je právě FS Pocket LOOX 720, na který jsme se blíže podívali a jak se dozvíte z naší recenze, zjistili jsme něco informací potěšujících a něco potěšujících výrazně méně. Tento handheld vybavený 128 MB RAM, 520 MHz procesorem z řady Intel PXA272, integrovaným 1,3 Mpix digitálem, podporou USB host 1.1 a samozřejmě VGA displejem úhlopříčky 91 mm má bezpochyby velmi zajímavé vlastnosti a před konkurencí se určitě nemá za co stydět.
Pozn. Všechny fotografie a screenshoty níže jsou náhledy, do původní velikosti si je zvětšíte klepnutím.

Fujitsu Siemens nabízí v řadě Pocket LOOX 7xx dva modely lišící se cenou a pochopitelně i svými parametry. Na dodávaném CD je mimo MS Outlook 2002 a MS ActiveSync 3.7.1 také následující soft dle kategorií:
  • KrabiceMobility - AvantGo
  • Entertainment - Pocket PC Games (link na stažení Minesweeper, Reversi a Hearts) a pro desktopy tu máme Microsoft Windows Media Player 9 Series for Windows XP, Windows 2000, Windows ME a Windows 98 Second Edition.
Na to, že jde o nový highend Fujitsu Siemens, není naoko dodávaného softu příliš, naštěstí to zachraňuje přiložený kupón na 5 nákupních bodíků na firemním webu Pocket LOOX Choice. Na výběr tu jsou utility, hry i programy v celé řadě kategorií, mezi nimiž namátkou nalezneme věci jako perfektní šachový program Pocket Grandmaster (cena 3 bodíky), prohlížeč Spb Imageer (1 bod), "vylepšený Excel" - program PlanMaker (3 kousky) a další a další tituly.

K testovanému PDA bylo navíc přiloženo i CD s českou lokalizací firmy Sunnysoft, které obsahuje mimo řady užitečných informací pro začátečníky (instalace) a představení firemní produkce i několik dem a freewarových titulů. Dodávka tohoto CD se patrně bude lišit u různých prodejců, proto se určitě nezapomeňte před koupí nejdřív zeptat...

A nyní již obraťme pozornost k handheldu. Součástí dodávky je mimo samotné PDA ještě 1 akumulátor, 2 x stylus, příručka a další tiskoviny, USB slave a host kabel, kolébka, dobíječka a pouzdro. Apropos, dobíječka, ta mi uštědřila nepěkný šok, věřte mi, že pokud máte normální sluch, v její společnosti neusnete, aneb hádejte, kdo vyrobil první nabíječku slyšitelnou přes dveře?

Zasunování PDA do kolébky s průhlednou opěrkou je velmi jisté a handheld díky jejímu pogumovanému spodnímu okraji necestuje po stole. Nejen recenzenty potěší i přítomný futrál tvořící solidní základ pro ochranu displeje v kapse kalhot či saka. Co se týče 2 přítomných stylů, pak jejich délka je shodně nevelká a k obrovitosti PDA naprosto se nehodící, nezoufáme ale a pro příště opět netrpělivě vyhlížíme (nejen u Fujitsu Siemens podotýkám) pořádný stylus délky aspoň 11 cm.

Jelikož Fujitsu Siemens podporuje mimo USB slave i USB host 1.1, zkusili jsme k handheldu připojit první dva MP3 přehrávače a flash disky v jednom, které byly po ruce. Šlo o HOOP Tiny 320 a horkou novinku MPIO FG100, oba fungovaly bezvadně, MPIO FG100 se dokonce po vypnutí PDA také sám vypnul. Tento test dokazuje jednu důležitou věc - programy i data můžete ukládat na prakticky libovolné USB mass storage médium.

Systém vidí USB disk jako "Hard Disk" a umí s ním pracovat jako s každou jinou dostupnou jednotkou.
Akumulátor má Fujitsu Siemens Pocket LOOX 720 samozřejmě vyměnitelný. Pokud PDA uchopíme "čelem vzad," zjistíme, že se čočka aparátu nachází vpravo, těsně nad krytkou akumulátoru. Vedle čočky vestavěného digitálu je ještě miniaturní zrcadlová ploška pro příznivce autoportrétů.

Mimochodem, v průběhu prohlížení fotografií PDA z různých úhlů si také prosím povšimněte celkově zaoblených tvarů, díky nimž se handheld velmi dobře drží.Na levé straně, kterou lemuje téměř po celé délce mírně zahloubený tmavošedý pásek, nalezneme jog a Speed Button aktivující při krátkém stisknutí FSCSpeedMenu (více viz další část recenze) nebo v případě delšího podržení utilitu pro obsluhu digitálního fotoaparátu.

Pravá strana obsahuje symetricky umístěný identický žlábek a tlačítko záznamníku.

Na lehce zaoblené čelní straně se zleva nachází On/Off tlačítko, stavová LEDka, reproduktor pro IP telefonii, CF Type II a SDIO sloty, infraport, 3,5 mm jack, další stavová LEDka a šachta na stylus.

Ovládací prvky jsou provedeny ve stylu FS Pocket LOOXe 410/420 a ty zase ve stylu Toshiby e400/e800, tj. hranatá aplikační tlačítka včetně ovládacího kurzoru, přičemž střed ovladače je samostatně stisknutelný. Tlačítka fungují velmi dobře a nezvykle u nich působí pouze to, že pokud prstem zahýbete s tlačítkem vlevo nahoře, vidíte, jak se hýbě i to vpravo dole. Napravo od tlačítek se nalézá reproduktor a pod nimi, na spodní straně, najdeme ještě resetovací otvor a mikrofon.
reklama