www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Genius SP-i160: mobilní zvuk

Genius SP-i160: mobilní zvuk
, , recenze
Dnešní recenze se bude týkat potenciálně zajímavého produktu. V něm by se mohli zhlédnout uživatelé využívající notebook či netbook, jehož zvuk neodpovídá jejich představám. Popřípadě budeme moci díky vestavěné baterii využít SP-i160 i s mobilními přehrávači.
Kapitoly článku:
  1. Genius SP-i160: mobilní zvuk
  2. Zkušenosti z provozu a závěr
reklama
Společnost Genius se zaměřuje především na počítačové periferie, jež nabízí spíše za nízké ceny, a plní tak úlohu výrobce low-endových produktů. Neznamená to, že by se v jeho produktové nabídce nemohly najít kvalitní periferie, o což se nyní pokusí samostatný reproduktor s baterií SP-i160.

Jeho použití je velmi snadné a připojit můžeme jakékoliv zařízení, které disponuje 2,5mm či 3,5mm konektorem jack. A vzhledem k zabudovanému akumulátoru s dobíjením přes rozhraní USB bude možné připojit reproduktor kdekoliv a používat jej třeba na cestách.
Po vybití baterie je však nutné najít zdroj napájení, tedy buď počítač, nebo zásuvku a adaptér, ovšem ten si musíme pořídit zvlášť.Reproduktor přichází v průhledné plastové krabičce společně se svým příslušenstvím - měkkým váčkem pro přenášení, napájecím kabelem, redukcí na 2,5mm jack a manuálem. A nyní specifikace:

Model
Genius SP-i160
Rozměry
56 x 56 x 42 mm
Hmotnost
66 gramů
Reproduktor
1,25”, 4 ohmy
Výkon (RMS)
2 watty
Frekvenční rozsah
80 - 23 000 Hz
Odstup signálu od šumu
80 dB
LED kontrolky
modrá - zapnuto, červená - nabíjení
Konektory
3,5mm jack (2,5mm přes redukci)

Baterie má dle výrobce vydržet v provozu až osm hodin a pokud si chceme Genius SP-i160 sladit se svým notebookem či přehrávačem, na výběr je mezi černým a bílým provedením. Jde tedy o poměrně jednoduchý kus hardware, takže ani cena nebude příliš vysoká. V řadě obchodů si můžeme SP-i160 pořídit již od cca 270 Kč s DPH.


Provedení reproduktoru


Z balení vytáhneme větší splácnuté vajíčko vyrobené z lesklého černého plastu a jemně perforovaného plechu. Celá konstrukce je pevná a působí kvalitním dojmem. Osobně jsem však získal spíše pocit, že by se s tímto reproduktorem velmi dobře vrhalo, než že by dobře hrál. Má zkrátka tvar tak akorát, aby dobře padl do dlaně, ovšem to pouze ve výchozím stavu. Pro lepší reprodukci je vhodné reproduktor povytáhnout kousek nahoru.To je snadnější díky dvojici výřezů, díky nimž se můžete nehty zaklesnout a o cca centimetr reproduktorek povytáhnout. Díky tomu se zvuk slyšitelně rozprostře a nezní tak soustředěně. Genius to označuje jako 360° zvuk, takže by nemělo tolik záležet na nasměrování reproduktoru. Ten ale stejně míří kolmo vzhůru a ne do stran.Provedení SP-i160 je tedy velmi jednoduché a také nijak originální, protože již dříve se objevily podobné produkty. To nám však jako zákazníkům může být jedno.Pokud si reproduktorek obrátíme na druhou stranu, pak uvidíme jednak vypínač, dvě LED kontrolky, konektor a tři silikonové protiskluzové podložky. Díky nim se toto zařízení nebude jednak posunovat po stole, když si trošku zabasujeme a především by nemělo drnčet a nepříjemně rezonovat. Co se týče onoho jediného konektoru, tím je mini USB sloužící pro napájení i přívod zvukového signálu. K tomu tak slouží jeden jediný kabel, jenž má však tři konektory - mini USB, USB a 3,5mm jack. A nakonec ony LED kontrolky - modrá svítící po zapnutí a červená při nabíjení baterie.


Příslušenství


V balení s SP-i160 získáme vše co bychom mohli k provozu potřebovat, tedy až na adaptér pro dobíjení baterie přímo ze zásuvky. Takto budeme muset využít jen rozhraní USB, což jaksi při použití s MP3 přehrávačem není dost dobře možné. V tom případě to bude chtít pořídit si ještě adaptér s příslušným konektorem.Dodávaný kabel pro napájení a vedení audio signálu má dvě nestejně dlouhé větve, a sice cca 60cm s 3,5mm jack konektorem a poloviční s USB konektorem. Pak je tu do písmene L zahnutá redukce na 2,5mm zdířku a nakonec malý černý váček pro přenášení.
reklama
Nejnovější články
Kryptoměnová burza Coinbase zvažuje podporu dalších 5 “coinů” Kryptoměnová burza Coinbase zvažuje podporu dalších 5 “coinů”
Burza s kryptoměnami Coinbase je hojně využívána i u nás. Zástupci burzi se nyní nenej na Twitteru nechali slyšet, že zvažují zavedení podpory dalších pěti nových kryptoměn. Mezi nimi by se mohla objevit např. Zcash. 
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nahradí AI Mooreův zákon jako hlavní pohon IT průmyslu? Nahradí AI Mooreův zákon jako hlavní pohon IT průmyslu?
Ač se to možná nezdá, Mooreův zákon stál jako šedá eminence za rozvojem IT průmyslu, protože byl prostě všeobecně považován za platný. Tento konstrukt už byl však mnohokrát označen za mrtvý. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NASA se možná připravila o možnost detekce organických molekul na Marsu už před 40 lety NASA se možná připravila o možnost detekce organických molekul na Marsu už před 40 lety
Už nějakou dobu visí ve vzduchu otázka, jak je možné, že agentuře NASA trval objev komplexních organických molekul na Marsu tak dlouho. Existuje možnost, že ty mohly být objeveny už v 70. letech, ovšem NASA sama se o to připravila.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Valve v CS:GO zrušilo lootboxy, ale pouze v Belgii a Holandsku Valve v CS:GO zrušilo lootboxy, ale pouze v Belgii a Holandsku
Pozdvižení kolem mikotransakcí a loot boxů s příchodem léta utichlo, ovšem i nadále se toto téma rozvíjí a jde především o země, které se už dříve vyjádřily ve smyslu, že něco takového nebudou tolerovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Vůbec poprvé bylo detekováno neutrino z jiné galaxie Vůbec poprvé bylo detekováno neutrino z jiné galaxie
Vědci obsluhující observatoř IceCube na Antarktidě dokázali poprvé v historii zachytit neutrino, které k nám přicestovalo z jiné galaxie, a to nejspíše od její supermasivní černé díry. Právě to je na něm zvláštní. 
Včera, aktualita, Jan Vítek