www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Gigabyte T1028X a M1022M: speciální netbooky

Gigabyte T1028X a M1022M: speciální netbooky
, , recenze
Tématem dnešní recenze jsou netbooky Gigabyte, přičemž nejde o další ze záplavy variací na stejné téma. Je sice pravda, že hardwarová výbava nás asi nenadchne, ale zde je především o zpracování s otočným displejem, respektive s dokovací stanicí.
K oblíbeným
reklama

Pohled na netbook Gigabyte T1028X


Nejdříve se tedy podíváme na netbook 1028, jenž nabízí hnedo-šedou metalízovou barvu v kombinaci s černou. Tělo je vyrobeno z plastu a je na můj vkus poněkud příliš tlusté, že překoná i nejeden klasický notebook.Víko displeje má po všech stranách zaoblené okraje, v horní části se skví nazlátlé logo firmy Gigabyte a po stranách máme také dva zářezy, jež zapadnou při obrácení displeje do dvou výstupků v základně, čímž se celek upevní.


- klikněte pro zvětšení -

Na spodní straně narazíme na celkem tři odšroubovatelné panely, na jejichž tajemství se podíváme později. Baterie tvoří podstatnou část základny a ještě také prodlužuje celé tělo netbooku o nezanedbatelný kus. Pro chlazení máme připraveny otvory po celé základně kromě těch předních kulatých, kde si pod nimi našly místo dva reproduktory. Nakonec si můžeme všimnout nízkých gumových nožek zabraňujících klouzání přístroje po stole.Na pravé hraně narazíme nejdříve na čtečku karet 4-in-1 pro typy MMC/SD/MS/MS Pro, pod ní je úzký 34mm slot pro Express Card a pokračujeme dále se dvěma porty USB 2.0, mezi nimiž je více než dostatečný odstup. Dále tu je netradičně umístěné tlačítko Power, to kvůli tomu, že při otočeném displeji bychom se na tlačítko na základně přístroje nedostali zrovna snadno. Pak už tu je jen Ethernetový konektor a kulatý napájecí.Z druhé strany nejdříve narazíme na dva audio konektory pro sluchátka a mikrofon, pak tlačítko zapínající a vypínající Smart Manager pro ovládání jednotlivých funkcí a rozhraní netbooku (viz čtvrtá kapitola). Dále je tu výdech chlazení s jemnou mřížkou, pak třetí konektor USB 2.0 a nakonec VGA výstup.Pohled z přední strany toho moc nepřinese. Uvidíme zde v podstatě jen reproduktory z jiného úhlu a pak také pětici LED kontrolek pro indikaci stavu Bluetooth, Wi-Fi, pevného disku, baterie a celého počítače.
Zadní strana nám vyjeví kovově se tvářící, ale přitom plastem krytý kloub displeje, jenž je samozřejmě jediný, aby šlo displej otáčet i kolem jeho osy. Uvidíme také otvor pro zámky Kensington a prodlouženou baterii.


Otevřený netbook


Největším lákadlem tohoto netbooku je právě displej dovolující jej využít jako tablet, takže se zde uplatní také dotyková vrstva a dodávaný stylus. Jinak lze ale displej ovládat i prstem, ovšem to není vzhledem k rozlišení 1366 x 768 pixelů dvakrát přesné.


- klikněte pro zvětšení -

Kloub samotný pracuje dobře a dokáže svůj displej aretovat do základních poloh. Problémem ale je, že pokud jej obrátíme a on si na základnu sedne svým víkem, není toto spojení zrovna pevné, protože se v tomto uložení znatelně naklápí. To je škoda, ale jinak tu další problémy zaznamenány nebyly.


- klikněte pro zvětšení -

Základna netbooku má ve svém horním levém rohu tři modré kontrolky pro Caps Lock a Num Lock, pak kontrolku bezdrátového rozhraní WWAN a následuje již obdélníková klávesnice s černými klávesami.Samotná klávesnice se nijak výrazně neprohýbá a její zpracování je celkově dobré, ale pro psaní delších textů se kvůli velikosti svých kláves příliš nehodí. Zajímavě je zpracován touchpad, pro nějž příliš místa nezbylo a pokud by měl být zpracován klasicky, pak by se snad ani nevešel. Proto byla tlačítka posunuta a nyní se nachází po jeho bocích a co se týče tvaru dotykové plošky, pak ten je velmi podlouhlý.

Dočkáme se také funkcí Multi-Touch podporující použití více prstů pro rolování, rotaci obrázků nebo posun stránek. To funguje uspokojivě i na takto malém ovladači. A nakonec má ještě speciální funkci pravé tlačítko. To, když u vypnutého netbooku stiskneme, tak se nám ukáže na předních LED přibližná úroveň nabití baterie.Nakonec si ukážeme, co se skrývá pod zmíněnými třemi panely v základně netbooku.Ten největší pochopitelně skrývá pevný disk WD s kapacitou 160 GB, pak je tu menší se dvěma mini konektory PCIe, z nichž jeden je zabrán Wi-Fi modulem a druhý na své osazení teprve čeká a nakonec je tu osamělý slot SO-DIMM osazený 1GB modulem DDR2 s čipy Transcend.

reklama
Nejnovější články
Herní veletrh GDC 2020 se odsouvá kvůli epidemii koronaviru Herní veletrh GDC 2020 se odsouvá kvůli epidemii koronaviru
Letošní herní veletrh GDC neproběhne v březnu, jak organizátoři zamýšleli. Z důvodu šířící se epidemie COVID-19 byla akce odložena. Přesto se fanoušci dočkají některých novinek alespoň prostřednictvím internetových streamů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AMD opravuje problematické ovladače Radeonů, uvádí verzi 20.2.2 AMD opravuje problematické ovladače Radeonů, uvádí verzi 20.2.2
Pokud máte grafickou kartu AMD Radeon a zažíváte s ovladači Radeon Software Adrenalin 2020 Edition nestabilitu, černé obrazovky a jiné chyby, má pro vás AMD řešení. Mnoho z těchto pádů má vyřešit nová verze 20.2.2.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Konečně jsou venku benchmarky mobilního CPU AMD Ryzen 7 4800H Konečně jsou venku benchmarky mobilního CPU AMD Ryzen 7 4800H
Poslední dobou uniklo mnoho benchmarků mobilních procesorů Intel, které by měly bojovat proti připravovanému Ryzenu 7 4800H, ale pořád jsme neměli výsledky tohoto procesoru od AMD. To se nyní mění a máme čísla z Geekbench 4 i 5.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
NASA otestovala motor pro příští měsíční mise NASA otestovala motor pro příští měsíční mise
Pokud se chce NASA v dohledné době vrátit na Měsíc, měla by se na to už zcela vážně připravovat. My se nyní přitom můžeme podívat na test jednoho z raketových motorů, který se má v misích Artemis uplatnit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny
Herec Steven Seagal bude muset zaplatit pokutu 314 tisíc dolarů za matoucí propagaci kryptoměny Bitcoiin2Gen. Stal se její tváří v roce 2018 a jen o chvíli později byla shledána jako podvod s pyramidovým schématem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře