www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Gigabyte Z270X-Gaming 5 a Core i7 a i5 "Kaby Lake" v testu

Gigabyte Z270X-Gaming 5 a Core i7 a i5 "Kaby Lake" v testu
, , recenze
Dnes už se můžeme podívat na zbrusu novou základní desku Gigabyte Z270X-Gaming 5, která je určena především pro procesory Kaby Lake. Ty tu máme rovnou dva, a to modely Core i5-7600K a i7-7700K, jež si také otestujeme.reklama
Krom rozhraní U.2 pro výkonné, ale také řádně drahé modely SSD, tu nic moc nového není a pokud něco můžeme zmínit, je to systém podsvícení. Ten využívá různě posázené RGB LED, které jsou jednak součástí samotné desky a pak může jít i o LED pásky, jimiž si dotvoříme celou počítačovou sestavu.Dalo by se říci, že to je na novou generaci základních desek poněkud málo, ale na druhou stranu, co nového mají jejich výrobci stále vymýšlet? Velice snadnou situaci mají v případě nových desek s AM4 pro procesory AMD, neboť ty v podobě Ryzen nastoupí za zastaralé Vishery, které nikdy nepoznaly sběrnici PCI Express 3.0, rozhraní M.2, apod. Jenomže ve světě intelovských platforem se toho za uplynulý rok moc nezměnilo, a tak zde nezbývá než těžce přemýšlet nad tím, jak se odlišit od konkurence. To je ale v prostředí malého Tchaj-wanu, kde sídlí všichni velcí výrobci značkových základních desek, velice těžké. Je tak obvyklé, že novinky se objevují v rámci stejných generací u více výrobců, jak tomu bylo třeba s posílenými a opláštěnými sloty PCI Express x16.A stejně tak v případě LED osvícení můžeme očekávat, že možnosti budou u firem Gigabyte, MSI, Asus či ASRock v podstatě stejné. Zde sem patří ovládání podsvícení s využitím libovolných barev a různých efektů, dále možnost synchronizace s grafickými kartami a celkově tvorba profilů, které budeme moci exportovat a sdílet s ostatními. Pokud tak někdo má zájem o to, aby mu PC svítilo jako vánoční stromeček, má k tomu dnes řadu možnosti poskytnutých přímo výrobci hardwarových komponent.Pak můžeme připomenout ještě to, že veškeré ventilátorové konektory zde podporují PWM pro nastavení otáček, takže nepracují se změnou v napětí, ale s modulací pulzů plného napětí, což ale musí také podporovat samotné ventilátory (či vodní pumpy). K tomu patří také nový software Smart Fan 5, kde si lze nastavit otáčky v závislosti na teplotách. Deska je totiž poseta teplotními čidly rozmístěnými na strategických pozicích (CPU, VRM, oblast modulů RAM, čipset, atd.). S chlazením si tak budeme moci vyhrát do sytosti a nastavit si křivky pro otáčky ventilátorů.Co se týče audia, pak to vypadá, že nová generace desek ve větším počtu využije namísto staršího kodeku Realtek ALC1150 novější ALC1220. Ten dosahuje odstupu signálu od šumu (SNR) 120 dB a audio zde zahrnuje také sluchátkový zesilovač Smart Headphone Amp se 104dB SNR.

Stejně tak se do nových desek dostane i síťový čip Killer E2500, který nahradí dříve používané Killer E2200, ale to není třeba podrobněji zkoumat, neboť jde o pět o snahu dále vylepšovat funkce Quality of Service, což už nikoho nezajímá.

Zajímá Vás něco o produktech Gigabyte?

Zeptejte se v našem diskuzním fóru! Ve spolupráci se společností Gigabyte jsme vytvořili podpůrné fórum pro jejich produkty, v němž na Vaše otázky odpovídá její zástupce. Pokud Vás o produktech Gigabyte něco zajímá, neváhejte do této sekce napsat (je nutné být na fóru přihlášený).
reklama
Nejnovější články
Kopie egyptské hrobky vzniká i díky 3D tisku Kopie egyptské hrobky vzniká i díky 3D tisku
Staré památky nezůstanou nedotčené zubem času ani vandaly. Ani egyptská hrobka Sethiho I. nebyla ušetřena. Aby ale zůstala uchována ve své původní podobě, tým ze společnosti Factum Foundation vytváří s pomocí 3D tisku její kopii. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Studie odhaluje, že hráči MOBA mají vyšší IQ než hráči stříleček Studie odhaluje, že hráči MOBA mají vyšší IQ než hráči stříleček
Studiím tohoto ražení se obvykle moc nevěnujeme, ale když už máme závěr pracovního týdne před prodlouženým víkendem, nadneseme trošku odlehčené téma. Výzkumníci z Univerzity v Yorku se věnovali srovnání IQ hráčů MOBA a FPS. Co zjistili? 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
IBM věří, že měděné spoje vydrží až do konce technologie CMOS IBM věří, že měděné spoje vydrží až do konce technologie CMOS
IBM samotné přišlo s využitím mědi pro propojení prvků v čipech vyráběných technologií CMOS už před dvaceti lety. Uvažovalo se přitom o tom, že měď v těchto čipech bude nahrazena grafenem, ale dle IBM to nenastane. 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Video: NASA otestovala nadzvukový padák pro nový Mars Rover Video: NASA otestovala nadzvukový padák pro nový Mars Rover
NASA chce sice použít v podstatě stejný systém pro přistání roveru Mars 2020 jako v případě Curiosity, ale to neznamená, že všechny jeho součásti budou identické. Nyní byl otestován nadzvukový padák, který bude pro tuto misi využit.
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek
SilverStone RedLine RL07 chtějí zaujmout elegancí a sklem SilverStone RedLine RL07 chtějí zaujmout elegancí a sklem
Pokud dnes přijde na trh nějaká skříň patřící alespoň do střední třídy, můžeme si být téměř jistí dvěma věcmi. Nabídne bočnici se sklem, nebo rovnou celou ze skla a také LED podsvícení. Řada RedLine RL07 nabízí oboje ve dvojím provedení. 
16.11.2017, aktualita, Jan Vítek