www.svethardware.cz
>
>

Grafické karty v 5 herních peckách

Grafické karty v 5 herních peckách
, , recenze
Letošní poslední článek nemůže být žádná vata pro vyplnění místa, a tak jsme pro vás připravili srovnání aktuálních grafických karet v posledních herních peckách. Nebudou chybět hry jako S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky nebo Farcry 2, a to vše na posledních ovladačích ForceWare a Catalyst.
K oblíbeným
reklama
Pokud se vám zdá, že jsme danou pětici her již testovali samostatně, tak se rozhodně nemýlíte. Jak běžely týdny, tak nám obě společnosti nadělily nové ovladače grafických karet a ty rapidně zvedly výkony na obou frontách. Staré výsledky se staly na výsost neaktuálními, a tak bylo potřeba opět aktualizovat (zvláště po přechodu na Catalyst 8.12). Obvyklá skvadra testovaných grafických karet zůstala zachována. Testované hry zahrnují 5 nejpodstatnějších her současnosti, což znamená Call of Duty 5: World at War, Crysis Warhead, Farcry 2, Left 4 Dead a konečně S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky.
Bohužel se nám nepodařilo získat pro tento test zbrusu novou GeForce GTX 295, která má ambice porazit Radeon HD 4870 X2 a rovněž nabídnout narozdíl od něj také solidní potenciál pro přetaktování. První výsledky jsou skvělé, ale my si na test musíme počkat až do ledna příšítho roku, což není rozhodně daleko. To samé se týká 55nm GeForce GTX260 a GeForce GTX285. Recenzí bude tedy první měsíc roku 2009 opravdu požehnaně.


Všechny testované hry byly v rámci možností nastaveny na nejvyšší možné detaily a dosahované FPS je někdy na mnoha grafických kartách pod úrovní hratelnosti, ale v rámci globálního srovnání to bohužel nešlo vyřešit jinak. AMD a Nvidia sváděly tento rok velmi tuhý boj a na obou stranách je špičkový hardware, ze kterého si spotřebitel může s radostí vybírat. Pojďme se tedy podívat, jak si vedou grafické karty, a která z nich je dané kategorii nejlepší. V následující tabulce vidíte většinu z testovaných grafických karet a jejich specifikace.
reklama
Nejnovější články
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář