www.svethardware.cz
>
>

Grafické karty v 5 herních peckách

Grafické karty v 5 herních peckách
, , recenze
Letošní poslední článek nemůže být žádná vata pro vyplnění místa, a tak jsme pro vás připravili srovnání aktuálních grafických karet v posledních herních peckách. Nebudou chybět hry jako S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky nebo Farcry 2, a to vše na posledních ovladačích ForceWare a Catalyst.
K oblíbeným
reklama
Pokud se vám zdá, že jsme danou pětici her již testovali samostatně, tak se rozhodně nemýlíte. Jak běžely týdny, tak nám obě společnosti nadělily nové ovladače grafických karet a ty rapidně zvedly výkony na obou frontách. Staré výsledky se staly na výsost neaktuálními, a tak bylo potřeba opět aktualizovat (zvláště po přechodu na Catalyst 8.12). Obvyklá skvadra testovaných grafických karet zůstala zachována. Testované hry zahrnují 5 nejpodstatnějších her současnosti, což znamená Call of Duty 5: World at War, Crysis Warhead, Farcry 2, Left 4 Dead a konečně S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky.
Bohužel se nám nepodařilo získat pro tento test zbrusu novou GeForce GTX 295, která má ambice porazit Radeon HD 4870 X2 a rovněž nabídnout narozdíl od něj také solidní potenciál pro přetaktování. První výsledky jsou skvělé, ale my si na test musíme počkat až do ledna příšítho roku, což není rozhodně daleko. To samé se týká 55nm GeForce GTX260 a GeForce GTX285. Recenzí bude tedy první měsíc roku 2009 opravdu požehnaně.


Všechny testované hry byly v rámci možností nastaveny na nejvyšší možné detaily a dosahované FPS je někdy na mnoha grafických kartách pod úrovní hratelnosti, ale v rámci globálního srovnání to bohužel nešlo vyřešit jinak. AMD a Nvidia sváděly tento rok velmi tuhý boj a na obou stranách je špičkový hardware, ze kterého si spotřebitel může s radostí vybírat. Pojďme se tedy podívat, jak si vedou grafické karty, a která z nich je dané kategorii nejlepší. V následující tabulce vidíte většinu z testovaných grafických karet a jejich specifikace.
reklama
Nejnovější články
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek