reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Grafické karty v 5 herních peckách

, , recenze
Grafické karty v 5 herních peckách
Letošní poslední článek nemůže být žádná vata pro vyplnění místa, a tak jsme pro vás připravili srovnání aktuálních grafických karet v posledních herních peckách. Nebudou chybět hry jako S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky nebo Farcry 2, a to vše na posledních ovladačích ForceWare a Catalyst.
Grafické karty v 5 herních peckách
Pokud se vám zdá, že jsme danou pětici her již testovali samostatně, tak se rozhodně nemýlíte. Jak běžely týdny, tak nám obě společnosti nadělily nové ovladače grafických karet a ty rapidně zvedly výkony na obou frontách. Staré výsledky se staly na výsost neaktuálními, a tak bylo potřeba opět aktualizovat (zvláště po přechodu na Catalyst 8.12). Obvyklá skvadra testovaných grafických karet zůstala zachována. Testované hry zahrnují 5 nejpodstatnějších her současnosti, což znamená Call of Duty 5: World at War, Crysis Warhead, Farcry 2, Left 4 Dead a konečně S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky.
Bohužel se nám nepodařilo získat pro tento test zbrusu novou GeForce GTX 295, která má ambice porazit Radeon HD 4870 X2 a rovněž nabídnout narozdíl od něj také solidní potenciál pro přetaktování. První výsledky jsou skvělé, ale my si na test musíme počkat až do ledna příšítho roku, což není rozhodně daleko. To samé se týká 55nm GeForce GTX260 a GeForce GTX285. Recenzí bude tedy první měsíc roku 2009 opravdu požehnaně.


Všechny testované hry byly v rámci možností nastaveny na nejvyšší možné detaily a dosahované FPS je někdy na mnoha grafických kartách pod úrovní hratelnosti, ale v rámci globálního srovnání to bohužel nešlo vyřešit jinak. AMD a Nvidia sváděly tento rok velmi tuhý boj a na obou stranách je špičkový hardware, ze kterého si spotřebitel může s radostí vybírat. Pojďme se tedy podívat, jak si vedou grafické karty, a která z nich je dané kategorii nejlepší. V následující tabulce vidíte většinu z testovaných grafických karet a jejich specifikace.
reklama
reklama
reklama