www.svethardware.cz
>
>
>

HP 2710m: dostupný obr

HP 2710m: dostupný obr
, , recenze
Proč se krčit u malého monitoru, když jsou na trhu modely s větší úhlopříčkou? Překážkou byla vždy cena, to už ale dnes neplatí. Do redakce totiž dorazilo HP s 27“ a rozlišením 1080p za 7500 Kč. Je tedy načase vyměnit váš současný monitor za větší?
K oblíbeným
reklama
Ti z nás, kteří denně tráví několik hodin u PC, jistě ví, jaké je to peklo pracovat celou dobu na malém monitoru, nebo nedej bože na interním displeji notebooku. Od nákupu větších monitorů často odrazovala vysoká cena monitoru, která často přesahovala cenu samotného PC.

Pokročilejší výrobní technologie však dovolují výrobcům „nařezat“ větší úhlopříčky, aniž by vynakládali příliš velké finance. Postupně se tak setkáváme s úhlopříčkami, které byly často výsadou jen několika DTP či CAD studií. Je však možné vyrobit takto velký monitor za tak nízkou cenu, aniž by výrobce nemusel udělat řadu kompromisů?- klikněte pro zvětšení -

Již první pohled na čerstvě vybalený monitor dává tušení, že jsme svědky prvního kompromisu. Výrobce nejspíše ve snaze oslovit široké masy použil velmi lesklou povrchovou úpravu a pro naše něžné polovičky tak nebude problém se u vypnuté obrazovky bez větších obtíží namalovat před cestou do práce.Další kompromis na sebe nenechal dlouho čekat. Marně jsem se snažil najít teleskopický výsuv, kterým bych monitor nadzvedl výše. HP 2710m má totiž spodní hranu nízko, zatraceně nízko. Alespoň, že máme k dispozici kloub ve stojanu a můžeme si tak panel naklonit k sobě či od sebe.


- klikněte pro zvětšení -

Minule jsem monitor ovládal dotykově a nakonec to vůbec nevadilo. HP však u tohoto monitoru vsadilo na klasické hardwarové klávesy, které umístilo při pravém spodním okraji.


- klikněte pro zvětšení -

Jako vždy se také podíváme na zadní stranu monitoru, tentokrát to bude o něco těžší, a to doslova. Monitor je totiž nejen rozměrný, ale také nezvykle těžký. Nicméně zpět k zadní části, ta je provedena z matného plastu a v několika místech je zřetelně perforovaná pro nasávání a výdech vzduchu.


- klikněte pro zvětšení -

Konektory jsou umístěny přibližně na středu monitoru hned vedle kloubu nohy stojanu. U takto velkého monitoru svádí hledat i úměrně velkou nabídku vstupů, ale není tomu tak. HP se rozhodlo držet spíše PC rozhraní. Najdeme zde tedy D-Sub, DVI, HDMI a jack pro zvukový signál.


Dodávané příslušenství:

• D-Sub a DVI kabel
• Napájecí šňůra
• Instalační příručka
• CD


HP 2710m (WD119AA)
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
27" (16:9)
Ideální odezva
2.5 ms (gtg)
Jas
400 cd/m2
Kontrast (dynamický)
1000:1 (60 000:1)
Výrobní technologie
TN
Podsvícení
LED
Pozorovací úhly (horizontální / vertikální)
170° / 160°
Počet barev
16,7 mil
Rozteč bodů
0,311mm
Nativní rozlišení
1920 x 1080
Vestavěné reproduktory
2x 2 W
USB HUB
NE
Vstupy
HDMI, D-Sub, DVI-D (HDPC), 3.5mm jack zvuk)
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
NE
Hmotnost
9,6 kg
Norma TCO
-
Pivot
NE
Spotřeba
až 135 W
Různé variace tohoto modelu
-
Speciální vlastnosti
Senzor intenzity světla
reklama
Nejnovější články
SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB
Kingston aktualizoval dvě řady svých podnikových 2,5" SATA SSD disků, DC450R a DC500R. Obě dvě jsou určeny do datových center a nově budou k dispozici i s opravdu velmi vysokou kapacitou 7,68 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici
NASA a SpaceX se rozhodly dnes opět zkusit štěstí a nečekat na neděli, kdy by se počasí mělo už výrazně zlepšit. Šance na dobré počasí v momentě plánovaného startu jsou přitom zhruba 50 na 50. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval po testu motorů Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval po testu motorů
Společnost SpaceX Elona Muska v pátek testovala ve svém texaském středisku další prototyp Starship. Zkouška se bohužel nepodařila podle představ, prototyp SN4 totiž explodoval při testu motorů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím
Před pár dny Twitter pořádně naštval amerického prezidenta Donalda Trumpa, neboť si dovolil označit jeho příspěvek za zavádějící a nabídl jiné informace. Trump to nenechal jen tak a podepsal výkonné nařízení, který sociálním sítím trochu zavaří.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat
Muskovi se to podařilo. Dosáhl na první z 12 stupňů, které ho opravňují k výplatě za své působení v automobilce Tesla. Nyní má právo na odkup 1,69 milionu akcií Tesla za pouhých $350 za jednu akcii. Má to ale háček.
29.5.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář