www.svethardware.cz
>
>
>

HP Compaq LA2206xc: 22" s bohatou výbavou

HP Compaq LA2206xc: 22" s bohatou výbavou
, , recenze
Společnost Hewlett Packard představuje 22" monitor s technologií panelu typu TN a vybavený webkamerou, mikrofony a reproduktory za cenu kolem 4 700 Kč. Dokáže monitor nabídnout i kvalitní obraz?
K oblíbeným
reklama
Společnost Hewlett Packard představuje další přírůstek do rodiny monitorů s TN panely, který je určen nejen pro zobrazování obsahu, ale i pro komunikaci s okolním světem pomocí vestavěné webkamery, reproduktorů a dvojice mikrofonů. Éra malých úhlopříček je bezesporu za námi a HP s modelem LA2206xc vsadilo na současný mainstream, tedy širokoúhlý monitor s úhlopříčkou 22“, nativním rozlišením 1920x1080 px a poměrem stran 16:9.- klikněte pro zvětšení -


Stojan vypadá robustně, design monitoru je jednoduchý a příslušenství vypadá obsáhle.


Stojan nabízí poměrně dobré polohování, což zahrnuje náklon, nastavení výšky a otočení do vertikální polohy (režim pivot), při kterém je třeba monitor zcela zaklopit a vysunout, což sice není ideální, ale i tak je to poměrně rychlé.

Stojan je poměrně kvalitně zpracovaný. Není zde sebemenší problém s těžištěm a převažováním. Podložka má veliký odpor proti posunutí, ale je velmi jednoduché monitor otočit kolem své osy, možná až moc. Stačí, abyste do monitoru nechtěně strčili a LA2206xc se otoč klidně o 30 stupňů.
- klikněte pro zvětšení -


Co se týče ovládání a pohybu v OSD menu, tak výrobce zvolil jednoduchý ovládací prvek. Klasická tlačítka snad nikoho neurazí a jejich funkčnost je dostačující. Osobně preferuji, pokud je ovládací panel ukryt. Jedná se sice jen o kancelářský monitor, ale i ten by mohl být vzhledově zajímavější prvky.- klikněte pro zvětšení -


První problém se vyskytne, jakmile se dostaneme do části připojování. Tady musím poukázat na špatné řešení dostupnosti konektorů. Vstupy/výstupy jsou totiž rozmístěny po délce monitoru. V části, kde je monitor připevněn ke stojanu, jsou konektory velmi špatně dosažitelné a zabere hodně času, než monitor připojíte. Mezi výstupy najdete i konektor na sluchátka, který je však na nejhůře dosažitelném místě. U kancelářského monitoru bych určitě očekával mnohem lepší přístup ke konektorům.
- klikněte pro zvětšení -


Detailnější pohled na nešikovně umístěné vstupy a výstupy.- klikněte pro zvětšení -


Dodávané příslušenství:
  • DVI kabel
  • VGA kabel
  • Napájecí šňůru
  • Kabel pro reproduktory (jack 3,5 mm)
  • Kabel pro připojení web kamery
  • Instalační CD

Hewlett Packard Compaq LA2206xc (LW490AA)
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
21,5" (16:9)
Ideální odezva
5 ms
Jas
250 cd/m2
Kontrast (dynamický)
1000:1 (1 000 000:1)
Výrobní technologie
TN
Podsvícení
LED
Pozorovací úhly (horizontální / vertikální)
170° / 160°
Počet barev
16,7 milionu
Rozteč bodů
0,25 mm
Nativní rozlišení
1920 x 1080
Vestavěné reproduktory
ANO
USB HUB
ANO
Vstupy
VGA, DVI-D, DisplayPort
Výstup pro sluchátka
ANO
Možnost montáže na stěnu
-
Hmotnost
6,1 kg
Norma TCO
-
Pivot
ANO
Spotřeba
42 W
Různé variace tohoto modelu
-
Speciální vlastnosti
WEB kamera, mikrofony, bezp. zámek
reklama
Nejnovější články
Adata SC680, externí SSD s USB-C 3.2 Gen2 Adata SC680, externí SSD s USB-C 3.2 Gen2
Do nabídky externích SSD disků společnosti Adata přibyl nový model SC680. Ten využívá velmi rychlého rozhraní USB-C 3.2 Gen 2. Stylové novinky budou k dispozici maximálně s kapacitou 960 GB.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Kolik stála Epic Games exkluzivní nabídka hry Control? Kolik stála Epic Games exkluzivní nabídka hry Control?
Je naprosto jasné, že pokud autoři her kývnou společnosti Epic na to, aby jejich hra byla po jistou dobu nabízena exkluzivně pouze na Epic Games Store, nedělají to z čiré přízně. Nyní se dostalo na povrch i jedno číslo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows 10 Xbox Game Bar konečně přidal čítač snímků za sekundu Windows 10 Xbox Game Bar konečně přidal čítač snímků za sekundu
Windows 10 Xbox Game Bar je již dávno nedílnou součástí daného operačního systému a má uživatelům nabízet užitečné funkce spojené s hrami. Nyní se konečně dostalo i na čítač snímků za sekundu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Analýza 5 let prodejů na MindFactory ukazuje mocný návrat AMD do DIY Analýza 5 let prodejů na MindFactory ukazuje mocný návrat AMD do DIY
Občas se podíváme na to, jak se procesory x86 prodávají u našich sousedů. Jde o jednoho z největších německých maloobchodních prodejců, a sice MindFactory, který si vede své statistiky. A právě o nich bude řeč. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Radeony s Navi 12 a Navi 14 možná už příští měsíc Radeony s Navi 12 a Navi 14 možná už příští měsíc
AMD má nepopiratelné problémy s uspokojením poptávky po nových 7nm procesorech, ovšem že by se to týkalo i grafických karet s čipy Navi, to nelze říci. Brzy by jejich řady přitom měly rozšířit nové modely s Navi 12 i Navi 14. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek