Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HP LP1965 - legenda pokračuje

15.1.2007, Pavel Kovač, recenze
HP LP1965 - legenda pokračuje
Jistě si vzpomínáte na slavný monitor HP L1955, který nejednou získal nějaké to ocenění a chválu leckterých uživatelů. Doba však pokročila a HP chtě nechtě muselo vydat novou verzi. Bude stejně úspěšná jako jeho starší bratříček? V dnešním článku se také dočkáte inovace metodiky testování LCD (měření inputlagu).

Design... zkrátka HP


Poslední recenzí byl monitor HP, dnes tu máme HP a stále mají stejný design. Velmi tenký rámeček, obdélníková tlačítka na spodní hraně a velice zdařilý stojan.


Základní pohled na monitor (Pro zvětšení klikněte)

Stojan je stejný snad u všech HP monitorů, jeho konstrukce poskytuje dobrý komfort a ergonomie je naprosto výborná. Je vcelku zajímavé sledovat, jak někdo dokáže skloubit design a ergonomii.


Náklon monitoru (Pro zvětšení klikněte)


Z čelního pohledu dobře vypozorujete velice tenký rámeček. Díky tomu monitor vypadá elegantně. Osobně mám takovýto design velice rád a to z jednoho prostého důvodu: zapadne kamkoli. Nějaké extravagance jsou sice pro hodně lidí lákavé, ale nemusí tak dobře zapadnout do celkového designu bytu.


Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)

Na zadní straně naleznete "vychytaný" držák samotného panelu. Pro nasazení stačí panel na nohu nastrčit a po klapnutí je vše připraveno k provozu. Pro rozebrání stačí vyklopit páčku a monitor z nohy vysunout. Po odšroubování úchytu na panelu lze využít VESA držák o rozteči 100mm. Noha samozřejmě umožňuje i otáčení (pivot).


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

Na levé straně naleznete dva USB konektory pro připojení flash disků, další dva konektory jsou v místě s DVI vstupy. Toto řešení není vůbec špatné, protože stálejší zařízení jako jsou myši apod. zkrátka zapojíte vzadu a flash disk, foťák atd. zapojíte na levé straně.


USB Hub na levé straně (Pro zvětšení klikněte)

Kabely lze schovat do gumového tunelu, díky čemuž se nemusíte bát, že design zkazí samotné kabely.Konektory (Pro zvětšení klikněte)

HP zvolilo cestu dvou DVI-I konektorů. V balení najdete jak analogový kabel (D-Sub - DVI-I) tak i čistě digitální (DVI-D - DVI-D) kabel. Nemusíte se tedy bát, že LCD nepřipojíte ke staršímu PC bez digitálního výstupu.
Dodávané příslušenství
  • DVI-D kabel
  • D-Sub - DVI-I kabel
  • USB kabel A-B
  • Napájecí kabel
  • Instalační příručka
  • CD s ovladači a manuálem

V balení nalezneta klasické příslušenství a to od potřebných kabelů, přes nějaké ty instalační příručky až po CD s ovladači. Zkrátka nic nechybí.


HP LP1965
Vlastnost
Hodnota
Uhlopříčka
19" (5:4)
Ideální odezva
6 ms (gtg)
Jas
300 cd/m2
Kontrast
1000:1
Výrobní technologie
Prem.MVA
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
178°/178°
Počet barev
16,7mil (8-bit)
Rozteč bodů
0,294mm
Nativní rozlišení
1280 x 1024
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
ANO (4 porty)
Vstupy
2x DVI-I
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
ANO (Vesa 100mm)
Hmotnost
7 kg
Norma TCO
TCO`03
Pivot
ANO
Spotřeba
typická 35W max 55W
Různé variace tohoto modelu
NE
Speciální vlastnosti
tříletá záruka (výměna monitoru u zákazníka za nový kus kurýrem)
Orientační cena: 7 380,- Kč bez DPH