reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Legenda se vrací - 19" LCD EIZO FlexScan S1910

15.9.2005, Pavel Kovač, recenze
Legenda se vrací - 19" LCD EIZO FlexScan S1910
EIZO byla vždy značka jedněch z nejkvalitnějších monitorů. Udrží si tento postoj i při současném rozmachu LCD manelů? V případě dnes testovaného modelu šáhla pro kvalitní S-PVA technologii. A jak si tedy vede EIZO FlexScan S1910 v praxi? Na to se záhy podíváme...
Kapitoly článku:
  1. Legenda se vrací - 19" LCD EIZO FlexScan S1910
  2. Metodika testování
  3. Testy a závěr

První pohledSnad jediným, čím se firma EIZO nikdy příliš nezabývala, byl design. Vždy se soustředila na kvalitní tovární zpracování a vzhled nechávala stále stejný několik let. Ani tento monitor není žádnou výjimkou. Strohý design s devíti tlačítky působí klasicky "EIZOvsky". Barva monitoru je klasická šedá, avšak výrobce poskytuje možnost volby mezi šedou a černou. Bohužel se do našich končin černá varianta zatím nedováží.


Podstavec má tvar boomerangu, ten zůstává při otáčení monitoru nehybný. Samotné otáčení kolem horizontální a vertikální osy je umístěno až v horní části.


Zde je monitor zachycen v maximálním náklonu směrem dolů. Úhel to není nikterak velký, avšak jak poznáte dále, není to tolik na závadu.
Naopak náklon směrem nahoru je dostatečně velký a bude dostačovat většině uživatelů. Pro nastavení polohy nemusíte vyvinout nikterak velkou sílu, avšak dvě ruce jsou obvykle potřeba.Zdvih monitoru je velmi velký, celých 10cm. Bohužel pro nastavení polohy je nutné vynaložit velkou sílu. Zato monitor drží v jakékoli poloze naprosto pevně a monitor se nehoupe.

Monitor zaujme tenkým rámečkem (12,8mm) a velkým počtem tlačítek. Na první pohled by se mohlo zdát, že ovládání nebude zrovna příjemné. Ovšem zdání klame. O tom se však dočtete dále.

Zadní strana monitoru není nikterak zvláštní, až na jeden detail. Kovová spona umožňující lepší uspořádání kabelů. Tuto vlastnost spousta monitorů postrádá. Osobně si myslím, že pro výrobce není problém vylisovat o jeden záhyb více, či připevnit takovouto sponu. Uživatelům to ovšem ušetří spoustu trablů.

Co se týká konektorů......tak je zde přítomný klasický napájecí, DVI, D-Sub a USB. Pokud nechápete, proč je zde vstup pro USB a nikde žádné vývody, tak vězte, že USB zde plní funkci komunikace s PC. O tom však až v další kapitole.


Příslušenství
  • Napájecí kabel
  • DVI kabel
  • D-Sub kabel
  • CD se softwarem, .icm profily a manuálem v CZ
  • USB kabel pro komunikaci mezi PC a monitorem

Vlastnost
Hodnota
Ideální odezva
16ms
Jas
20 až 250cd/m^2
Kontrast
1000:1
Výrobní technologie
S-PVA
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
178°/178°
Počet barev
16,7mil (10-bit interně, zobrazuje 8-bit)
Rozteč bodů
0,294mm
Nativní rozlišení
1280 x 1024
Vestavěné reproduktory
NE
USB HUB
NE
Vstupy
DVI, D-SUB, USB
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
ANO - není součástí balení
Hmotnost
6,9kg
Norma TCO
TCO`03
Speciální vlastnosti
10-bit gama korekce (rozsah od 1,8 až 2,6 po 0,2 krocích)

Ovládání monitoru pomocí přiloženého softwaru
Orientační cena: 16 500 Kč bez DPH
reklama