www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Lenovo ThinkPad X201 Tablet: na práci s dotykem

Lenovo ThinkPad X201 Tablet: na práci s dotykem
, , recenze
Představte si notebook, který nebudete chtít ovládat přes klávesnici, či touchpad. Představte si necelé 2 kilogramy inženýrské dokonalosti, které již nebudete chtít pustit z ruky. Přesně takový je nový ThinkPad X201 Tablet.
K oblíbeným
reklama

Teploty a hlučnost


Dalším velkým plusem plnokrevných ThinkPadů je důmyslný systém chlazení, který zaručí rovnoměrný odvod tepla. Lopatky ventilátoru jsou prý navrženy pro co nejnižší hlučnost. Na první pohled marketingové slogany se v praxi skutečně potvrzují a ThinkPady patří k velmi tichým kancelářským nástrojům. U modelu X201 se promyšlené chlazení prokázalo hned v prvních dnech testování, kdy byla vcelku rozumná okolní teplota a notebook nebyl prakticky slyšet. Pouze občasný seek pevného disku dával vědět, že je notebook zapnutý. Chlazení pracovalo na výbornou a notebook byl příjemně chladný.

Po několika dnech nastaly tropické dny a teplota v pokoji vystoupala lehce pod 30°C. Ventilátor se již ozýval častěji a během testovacího náporu běžel na plné otáčky, nicméně i přesto se nejednalo o žádný rušivý hluk a teplota svrchní části notebooku zůstávala přijatelná. Ve spodní části bylo „horko“ pouze v okolí ventilátoru, ostatní plochy zůstávaly na relativně příjemných teplotách. Pro práci mimo stůl nemá tento model ideálně vyřešené chlazení, nicméně různorodě rozmístěné nasávací mřížky přeci jen dovolí práci v klíně, či na měkčím povrchu.


Spotřeba a výdrž na baterie


Na řadu přichází poslední série testů, ve které náš notebook prokáže schopnost práce na baterii a také se podíváme na „zoubek“ spotřebě při zatížení. Baterie, kterou přibalil výrobce, se díky své nízké kapacitě neřadí mezi favority tohoto testu.

Ikona Odkaz na databáziIDLELOAD
Výdrž
2:35
1:05
Spotřeba
17
35

Zapínám tedy profil Maximum Battery Life a spouštím stopky. Interní program Power Manager hlásí při zapnutém Wi-Fi adaptéru spotřebu těsně pod hranicí 11 W, což je přijatelná hodnota. Při kapacitě baterie 28 Wh však nemůžeme předpokládat příliš dobrý výsledek. Pokud snížíme jas na minimální hodnotu a vypneme bezdrátové části, klesne spotřeba na 7,7 W.Posledním testem, který tento tablet podstoupí, je zátěžový program Furmark. Ten prověří jak maximální spotřebu, tak i výdrž baterie při vysokém zatížení.


- zátěž - Furmark -


reklama
Nejnovější články
Seagate uvedl SATA SSD disky FireCuda 120 pro herní sestavy Seagate uvedl SATA SSD disky FireCuda 120 pro herní sestavy
Spousta sestav má stále ještě hlavní úložiště připojené přes SATA konektor. Pro ně připravila společnost Seagate nové SSD disky FireCuda 120. V rámci možností rozhraní nabízí velmi slušné výkony.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Digitimes: generace Zen 4000 Vermeer nakonec může být už 5nm Digitimes: generace Zen 4000 Vermeer nakonec může být už 5nm
Velice zajímavá a nečekaná zpráva přichází od serveru Digitimes, dle nějž se AMD stalo pro firmu TSMC jedním z nejdůležitějších zákazníků, což by se mělo projevit celkově vyšší úrovní spolupráce. Spekuluje se tak dokonce o tom, že Vermeer budou 5nm čipy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Raspberry Pi 4 získalo 8 GB RAM, nastupuje 64bitový Raspberry Pi OS Raspberry Pi 4 získalo 8 GB RAM, nastupuje 64bitový Raspberry Pi OS
Počítač Raspberry Pi 4 je na trhu už téměř rok a během něj zvládla nadace Raspberry prodat téměř tři miliony kusů různých jeho verzí, přičemž ty se potýkaly s různými problémy, jež si vyžádaly nové revize. Nyní přichází ale další model s 8 GB RAM. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
"Ohnivý kruh": astronomové spatřili vzácnou galaxii z mladého vesmíru "Ohnivý kruh": astronomové spatřili vzácnou galaxii z mladého vesmíru
Galaxie obvykle známe ve tvaru koulí nebo spíše v jejich ikonické spirální podobě, ovšem velice vzdálená galaxie R5519 je označována za ohnivý kruh právě kvůli svému tvaru a celkové podobě. Jak vznikla?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asus, MSI i ASRock umožní přetaktování na deskách s B460 a H470 Asus, MSI i ASRock umožní přetaktování na deskách s B460 a H470
Asus se chlubí možnostmi přetaktování procesorů na deskách s čipovými sadami Intel B460 a H470, čili se sérií 400 určenou pro procesory Comet Lake-S. Nelze ale samozřejmě počítat s tím, co nabízí čipsety řady Z. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek