www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>
>

Levné i dražší: výkon NAS serverů pro 2 disky

Levné i dražší: výkon NAS serverů pro 2 disky
, , recenze
V dnešním netradičním článku si vyzkoušíme několik NAS serverů, a to velmi levné i několikanásobně dražší. Cílem je zjistit, co dostaneme za své peníze, respektive co navíc nám především z hlediska výkonu nabídnou dražší NAS oproti levnějším...
K oblíbeným
reklama
Dnes jsme novým způsobem zaměstnali celkem šest NAS serverů určených pro běžné domácnosti, přičemž jsme vybrali zástupce těch nejlevnějších i několik dražších modelů. Orientační ceny jsou následující, přičemž ty aktuální najdete u prezentace každého z nich v dřívějších kapitolách.

Účelem testu bylo zjistit, jak jsou na tom z hlediska výkonu a zda budou stačit na více či méně intenzivní využití. Dobrou zprávou je, že i ten nejslabší NSA210 od firmy ZyXEL zvládl obsloužit dva počítače (jeden upload a jeden download) a přitom jsme ještě mohli na televizoru přehrávat film ve vysokém rozlišení. Rozdíl ale samozřejmě byl v tom, jakou rychlostí jsme mohli kopírovat data na či z NAS serveru pomocí hlavního počítače, který byl připojený přes router pomocí rozhraní Gigabit Ethernet.

Tyto NAS servery v žádném případě nelze postavit přímo proti sobě, neboť mají příliš rozdílné ceny. Jejich podrobné výsledky můžete najít v předchozí kapitole, takže nyní se pokusím vyzdvihnout ty NAS servery, které dokázaly svým výkonem zaujmout.

Pokud bych měl vybrat ten nejlepší, pak by to byl QNAP TS-219P II Turbo NAS a není také náhoda, že poskytne i ten nejlepší, čili nejvyrovnanější a nejstabilnější výkon. Ten v nejhorším případě klesl v zátěži jen o 10 procent, přičemž u jiných to bylo i čtyřikrát více. Za tento výkon si v souladu s našimi pravidly zaslouží své ocenění BEST OF TEST, i když je jasné, že měl oproti ostatním modelům velmi výhodnou pozici díky nejvyšší ceně.
Ocenění BEST OF TEST získává NAS server QNAP TS-219P II Turbo NAS
za výborný a stabilní výkon. Logo ocenění je ke stažení zde.


A pokud máme brát ohledy na cenu, pak ZyXEL NSA310 za cca 1700 Kč s DPH bude velmi dobrou volbou, která nás nezklame ani svým výkonem, když tedy nebudeme mít přehnané požadavky. Navíc poskytuje i stabilní výkon, který v nejhorším případě klesl jen o necelou pětinu. Je třeba si uvědomit, že jde o jednodiskový NAS, avšak to lze zachránit pomocí rozhraní eSATA, i když nejde o nejelegantnější řešení. Nicméně svou cenu TREFA si tento model také zaslouží.
Ocenění TREFA získává NAS server ZyXEL NSA310
za poměr cena/výkon. Logo ocenění je ke stažení zde.


Za zapůjčení Synology DS212j děkujeme e-shopu ALFA.cz
Za zapůjčení QNAPu TS-219P II Turbo NAS děkujeme UMAXu


reklama
Nejnovější články
Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen
Nedávno jsme se dozvěděli o zrušení konference Mobile Worlds Congress 2020, která se měla konat v Barceloně. Přirozeně se tak vynořily obavy o rušení dalších akcí podobného ražení, takže jaké jsou nejnovější zprávy?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy
Válka mezi Izraelem a palestinským Hamásem se odehrává na více frontách. Jednou z nich je i sledování pomocí mobilních telefonů malwarem. K tomu využili populární metodu catphishingu, kdy se vydávali za atraktivní ženy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate
Po hře Kingdom Come: Deliverance, kterou Epic Games ve svém obchodě až do tohoto čtvrtka nabízí zcela zdarma, přijde další hra, respektive dvojice her a jednou z nich bude Assassin's Creed: Syndicate. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru
Během minulého týdne se měly po poněkud mrazivých oslavách v Číně opět začít rozjíždět továrny, ovšem ukázalo se, že leckde chybějí pracovníci. Nyní tu máme už přesnější čísla od TrendForce, která ukazují dopad na výrobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce
Letos se dočkáme nových herních konzolí firem Sony a Microsoft, jejichž nástup se bezprostředně týká také NVIDIE či jiných společností orientovaných na PC hardware. A Jensen Huang opět brojí proti konzolím.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře