www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>
>

Levné i dražší: výkon NAS serverů pro 2 disky

Levné i dražší: výkon NAS serverů pro 2 disky
, , recenze
V dnešním netradičním článku si vyzkoušíme několik NAS serverů, a to velmi levné i několikanásobně dražší. Cílem je zjistit, co dostaneme za své peníze, respektive co navíc nám především z hlediska výkonu nabídnou dražší NAS oproti levnějším...
K oblíbeným
reklama
Dnes jsme novým způsobem zaměstnali celkem šest NAS serverů určených pro běžné domácnosti, přičemž jsme vybrali zástupce těch nejlevnějších i několik dražších modelů. Orientační ceny jsou následující, přičemž ty aktuální najdete u prezentace každého z nich v dřívějších kapitolách.

Účelem testu bylo zjistit, jak jsou na tom z hlediska výkonu a zda budou stačit na více či méně intenzivní využití. Dobrou zprávou je, že i ten nejslabší NSA210 od firmy ZyXEL zvládl obsloužit dva počítače (jeden upload a jeden download) a přitom jsme ještě mohli na televizoru přehrávat film ve vysokém rozlišení. Rozdíl ale samozřejmě byl v tom, jakou rychlostí jsme mohli kopírovat data na či z NAS serveru pomocí hlavního počítače, který byl připojený přes router pomocí rozhraní Gigabit Ethernet.

Tyto NAS servery v žádném případě nelze postavit přímo proti sobě, neboť mají příliš rozdílné ceny. Jejich podrobné výsledky můžete najít v předchozí kapitole, takže nyní se pokusím vyzdvihnout ty NAS servery, které dokázaly svým výkonem zaujmout.

Pokud bych měl vybrat ten nejlepší, pak by to byl QNAP TS-219P II Turbo NAS a není také náhoda, že poskytne i ten nejlepší, čili nejvyrovnanější a nejstabilnější výkon. Ten v nejhorším případě klesl v zátěži jen o 10 procent, přičemž u jiných to bylo i čtyřikrát více. Za tento výkon si v souladu s našimi pravidly zaslouží své ocenění BEST OF TEST, i když je jasné, že měl oproti ostatním modelům velmi výhodnou pozici díky nejvyšší ceně.
Ocenění BEST OF TEST získává NAS server QNAP TS-219P II Turbo NAS
za výborný a stabilní výkon. Logo ocenění je ke stažení zde.


A pokud máme brát ohledy na cenu, pak ZyXEL NSA310 za cca 1700 Kč s DPH bude velmi dobrou volbou, která nás nezklame ani svým výkonem, když tedy nebudeme mít přehnané požadavky. Navíc poskytuje i stabilní výkon, který v nejhorším případě klesl jen o necelou pětinu. Je třeba si uvědomit, že jde o jednodiskový NAS, avšak to lze zachránit pomocí rozhraní eSATA, i když nejde o nejelegantnější řešení. Nicméně svou cenu TREFA si tento model také zaslouží.
Ocenění TREFA získává NAS server ZyXEL NSA310
za poměr cena/výkon. Logo ocenění je ke stažení zde.


Za zapůjčení Synology DS212j děkujeme e-shopu ALFA.cz
Za zapůjčení QNAPu TS-219P II Turbo NAS děkujeme UMAXu


reklama
Nejnovější články
NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020 NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020
Stejně tak, jak před pěti desítkami let přinesli Američané kousky Měsíce zpět na Zem, hodlají totéž provést s horninami z Marsu. Podíl na projektu by měla mít už nyní připravovaná mise Mars 2020.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek5 komentářů