reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LG GSA-4167B, další v řadě DVD-R DL vypalovaček

28.9.2005, Jan Dedek, recenze
LG GSA-4167B, další v řadě DVD-R DL vypalovaček
Na trh dorazil nový model od LG, sice stále nepodporuje LightScribe, jak už bylo mnohokrát proklamováno, ale alespoň podporuje zápis na disky DVD-R DL a to hned čtyřrychlostně. Díky tomu, že na našem trhu jsou tato média k dostání, ukážeme si jak si s nimi LG poradí. Nezapomeneme ani na další testy, ale nejdříve si vypalovačku pěkně rozebereme. Tak s chutí do toho.
Ještě než si povíme několik závěrečných slov o LG GSA-4167B, podíváme se na nastavování BookType.

BookType
Tak jako mnoho jiných vypalovaček, tak i tato od LG umožňuje nastavovat BookType "plusových" disků DVD pro větší kompatibilitu se stolními přehrávači. BookType můžete nastavit přímo v Neru:Hodnocení
Po excelentním modelu LG GSA-4160 respektive 5160, vypustila LG do světa modely xx63 a v současnosti to jsou už modely řady xx67 a jeden z nich dnes prošel naším testem.Bohužel na tento model nemohu pět tolik chvály jako na modely 4160 respektive 5160, čtení poškozených médií řadí LG GSA-4167B do spodní poloviny pole současných vypalovaček.

Vypalovačka sice podporuje disky DVD-RAM a to i ve verzi 2.2, kam patří pětirychlostní disky, ale to jí do kladného hodnocení nepřidá tolik, kolik jí toho ubere kvalita vypálených DVD.

Kvalita vypalovaných "plusových" disků je ve většině případů horší, než bychom očekávali. Ve většině případů vyhoví standardům ECMA, ale zaostává za dalšími dnešními vypalovačkami, které mají kvalitu vypálených disků o poznání lepší.


Klady
Zápory
+ Podpora 5x zápisu DVD-RAM- Čtení poškozených CD
+ Podpora 6x zápisu DVD+R DL- Čtení poškozených DVD
+ Podpora 4x zápisu DVD-R DL- Špatná kvalita zápisu na DVD+R DL 6x
+ Podpora 16x zápisu DVD±R- Horší kvalita zápisu na DVD+R 16x
+ Podpora 8x přepisu DVD+RW- Neúplná podpora 99 minutových CD (čtení OK, zápis pouze do 95 minut)
+ Podpora 6x přepisu DVD-RW- Při zápisu DVD+R DL problém s přechodem mezi vrstvami
+ Kvalitní a rychlá extrakce CD-DA
+ Tichý chod

+ Retail baleníDoufejme, že všechny tyto problémy pramení z velmi syrového firmware a LG tyto nedostatky v další verzi napraví. Chyba ale může být také v tom, že mnou testovaný model byl nějaký nepovedený kousek, který opustil továrnu. Kdo ví?

V poslední době mi připadá, že má LG nějaké problémy, sem tam se objevují protiřečící si zprávy, že už bude na trhu model s LightScribe, a to dokonce verze 2, jinde narazíte na to, že to měl být právě model 4167, o kus dále se mluví o modelu 4168 a neplatí to jen o těchto modelech, zkrátka je v nových modelech pěkný zmatek.

 A nemůžu si pomoci, musím si ještě přiložit jedno polínko do ohně, stránky LG uvádějí na svých stránkách informace se značným zpožděním, kdy je model už nějakou tu dobu na trhu. Stránky konkurence jsou na tom zcela jinak, specifikace modelů jsou na stránkách uvedeny převážně dříve, než se ten konkrétní model na trhu objeví.


Poznámka

Po dokončení recenze se na internetu objevil nový firmware s označením DL11, kterým jde vypalovačka LG GSA-4167B bez problémů updatovat.

Dodatečně je proto na konci recenze přidána další kapitola a v ní ukázány výsledky s novým firmwarem, dozvíte se co se zlepšilo a jak se změnilo hodnocení vypalovačky.

reklama