reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

LG M2482D: Monitor či televizi? Proč ne obojí?

, , recenze: specifikace produktu
LG M2482D: Monitor či televizi? Proč ne obojí?
LG si pro nás připravil nový monitor, který je navíc vybaven DVB-T/C tunerem. Navíc se pyšní A-MVA technologií, slušnou odezvou a netradičním designem. Jak si vede tento nadějný monitor a televize v jednom v našich testech? To se dozvíte v recenzi.

Pozorovací úhly


Kvalita pozorovacích úhlů je u technologie A-MVA na slušné úrovni. Problém s technologií VA je obecně ve změně barvy i při drobném pohledu ze strany. Na druhou stranu netrpí jevem IPS glow, tedy změnou černé barvy v modrou fialovou a její lehkou září. Je jen čistě na vás, čemu dáváte přednost. Každopádně jsem velmi rád, že je doba TN panelů již nenávratně za námi a asi těžko se někdy vrátí.





Rozložení kontrastu


V předchozí kapitole jsem se zmiňoval o dobrém kontrastu a hloubce obrazu. Nyní opět přikládám důkaz. Kontrast je v průměru 2920:1 při maximálním jasu a 2910:1 při jasu 120 cd/m2. Nejvyšší kontrast naleznete zhruba uprostřed horní části a naopak nejnižší také zhruba uprostřed, ale ve spodní části.








Průběh jasu


Možnosti regulace jasu jsem u televize nečekal nikterak velké. Jde sice zároveň i o monitor, ale vysoký minimální jas by byl vzhledem k zaměření monitoru a vlastně televize pochopitelný. Opak byl však pravdou, minimální jas 12 cd/m2 se jen tak nevidí. Sice to není 2 cd/m2 jako u některých monitorů EIZO, ale i tak 12 cd/m2 patří k tomu nejlepšímu, co lze vůbec u monitorů nalézt. Není však tento jas vykoupen nižší frekvencí blikání trubic? Uvidíme v předposlední kapitole.





Stabilita jasu


A protože jde o dnes již běžný LED monitor, tedy LCD s LED podsvícením, tak ani náběh podsvícení nelze měřit. Vše je připraveno k okamžitému použití.


Podsvícení


Co se týče podsvícení, tak to patří k lehkému podprůměru. Ale pouze pokud se na něj podíváme z matematického hlediska. Pokud se na podsvícení podíváte z praktického hlediska, tak je velmi slušné. A protože jsme odborný server na ne nějaký pokoutný HW blog, tak se zkrátka řídíme přesnými čísly.




















A podívejme se na kvalitu podsvícení při aplikování gamy 2,2. Tím simulujeme lidské oko a vlastně teprve tento graf je pro běžného smrtelníka vypovídající. Zde vidíte, že podsvícení zkrátka až tak špatné není. Bohužel ve spodní levé části je zkrátka jas nižší.



reklama
reklama
reklama
reklama