reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Logitech Alto Express: umělecké dílo

, , recenze
Logitech Alto Express: umělecké dílo
Notebooky nahrazují stolní počítače a mají spoustu výhod. Téměř stejná cena, srovnatelný výkon a hlavně mobilita. Ovšem jsou tu i nevýhody. Větší komfort může zaručit další monitor, ale i mnohem levnější Logitech Alto Express Notebook Stand.
Kapitoly článku:
  1. Logitech Alto Express: umělecké dílo
  2. Praxe a závěr
Podstavce pod notebooky nejsou v podstatě úplnou novinkou, protože bývaly často součástí dokovacích stanic u vybraných značek. V poslední době jejich obliba však roste, zejména díky zvýšenému zájmu o notebooky. Delší práce s notebookem, zejména pokud jej používáte i v práci, znamená výraznou zátěž pro oči i páteř. Sklon notebooku lze totiž nastavit pouze v omezeném úhlu a na stole často chybí jedna z dobrých vlastností klasického displeje - pozice v úrovni očí. Řešení v koupi druhého monitoru je sice lepší v tom, že často získáte i větší displej, ovšem podstavec je mnohem levnější a nabízí téměř totéž.

Dnes se podíváme na Logitech Alto Express Notebook Stand, který je opravdu jednoduchým řešením. Nenabízí totiž prakticky nic jiného oproti rozšiřovacím dokům nebo stojanům v kombinaci s klávesnicí. Balení je velmi jednoduché, podstavec je obalen průhlednou fólií. Vzhledem ke konstrukci to příliš nevadí, ale při špatném zacházení při přepravě by teoreticky mohlo dojít k poškození.


- Jednoduché balení zaručí ochranu proti poškrábání, ochranu proti jinému poškození ale nezaručí -


- V balení není nic zvláštního, kromě podstavce jsou v papírové podobě přibaleny informace, nic víc ani k provozu nepotřebujete -


ParametryModelPodstavec Logitech Alto Express Notebook Stand
Rozměry28,0 (délka) x 32,0 (šířka) x 0,4 - 13,0 (výška) cm
Hmotnost473 gramů
MateriálPlast, nožky pryž
Úhel sklonucca 30°
Rozměr notebookurozměrově až 15", s větším přesahem okrajů i 17"

Podstavec je kompletně vyrobený z kvalitního plastu, který je pod notebookem z čirého materiálu a na koncích byl kvůli lepší stabilitě zvolen černý plast s jemným pogumováním. Rozměry 28,0 (délka) x 32,0 (šířka) x 0,4 - 13,0 (výška) cm podstavce jsou přizpůsobeny co nejlepšímu náklonu notebooku tak, aby byl v úrovni očí. Konkrétně jsem naměřil cca 30° náklon notebooku. Hmotnost je necelý půl kilogramu, což je snesitelné i na přenášení, ovšem bohužel tvar podstavce to příliš nedovoluje, a tak je spíše určený pouze na použití na jednom místě.Tvar podložky je přizpůsoben co největší stabilitě notebooku a samozřejmě i dobrému náklonu. Svým způsobem na stole působí podstavec jako umělecké dílo, které rozhodně neudělá ostudu doma, ani v kanceláři.


- Podložka se svým propracovaným designem výrazně odlišuje od strohého konceptu konkurence -


- Zarážka na spodní hraně podstavce slouží k pevnému usazení notebooku. -

Spodní strana podstavce je opatřena na přední hraně dvěma gumovými nožkami, bohužel na zadní hraně žádné zajištění není. Sice se vám asi nestane, že by se podstavec s podložkou nějak pohyboval po stole, ale pokud silněji zatlačíte, rozhodně není stojan stabilní. To je vzhledem k jinak velmi dobře řešenému usazení notebooku trošku škoda, ale na druhou stranu, pokud do notebooku nebušíte a nemáte podstavec na kluzké podložce, poskakování po stole se nemusíte obávat.


- Na spodní hraně jsou viditelné výřezy vedení kabelu -
reklama
reklama
reklama
reklama