reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Logitech G15 Keyboard - klasika v novém kabátku

30.11.2007, Michal Učeň, recenze
Logitech G15 Keyboard - klasika v novém kabátku
Herní klávesnice G15 byla před pár lety mezi prvními vlaštovkami - specializovanými periferiemi pro hráče. Je to už celkem dávno, kdy s ní Logitech slavil úspěchy, ovšem obliba u uživatelů je stále velká, zejména pak díky nastavitelnému LCD displeji. Výrobce se tedy rozhodl pokračovat v tradici a přináší novou verzi, která se může pyšnit aktuálnějším designem.
Kapitoly článku:
  1. Logitech G15 Keyboard - klasika v novém kabátku
  2. Design a zpracování
  3. LCD a funkce
  4. Podsvícení, praxe a závěr
Starší verzi klávesnice jsme na Svethardware už testovali (recenze), dnešní nová verze G15 je spíše revizí designu, protože na ní příliš mnoho nových funkcí a prvků nenajdeme. Balení je ve formě papírové krabice, která je vzhledově podobná ostatním balením produktů Logitechu. Krabice je dostatečně pevná, uvnitř jsou navíc papírové výztuže a jednotlivé komponenty jsou také zabaleny ještě v ochranném obalu, takže je bezpečnost při přepravě k vám zajištěna.Obsah balení je poněkud chudý, naleznete zde pouze klávesnici, předložku pod zápěstí, CD s ovladači a opravdu stručnou uživatelskou příručku. V případě, že se jedná o herní klávesnici, bych ocenil případně i nějaký obal na přenášení. Jinak samozřejmě nic podstatného nechybí, možná příručka je opravdu dost stručná a rovná se schématu klávesnice s popisem tlačítek, takže o nastavení a funkcích programu se můžete dozvědět více až v nápovědě.
ParametryModelLogitech G15 Keyboard
Rozměry49,5 (šířka) x 26,0 (výška) x 3,0 - 4,5 (tloušťka) cm
Hmotnost1,1 kg
MateriálPlast
Počet tlačítek105 + 13 multimediálních + 11 herních
Další funkcePodsvětlení, 2xUSB port
Podporované hry
(oficiálně)
America's Army
Battlefield 2142
Brothers In Arms Earned In Blood
Command and Conquer 3 Tiberium Wars
Commandos Strike Force
DinoHunters
Enemy Territory: QUAKE Wars
Falcon 4.0: Allied Force
F.E.A.R.™ Perseus Mandate
GT Legends
GTR
GTR 2
KumaWar
Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar
Neverwinter Nights
Prey
Red Orchestra: Ostfront 41-45
Rise of Legends
Shootout!
Sid Meier´s Civilization IV
Sid Meier´s Railroads!
SiN Episodes: Emergence
Star Wars Battlefront II
TimeShift
Titan Quest Immortal Throne
Tom Clancy's Rainbow Six Lockdown
Unreal Tournament 2004
Vendetta Online
War Front: Turning Point
Warhammer: Mark of Chaos
World of Warcraft
World of Warcraft: Burning Crusade
Podporované programy
(oficiálně)
AMD LCD Keyboard Applet
Fraps by Beepa
Ventrilo by Flagship Industries
Xfire
Způsob propojení s PCUSB 2.0


Software


Ačkoliv mám většinou softwarová řešení k periferiím od Logitechu rád, tentokrát na mě používání přiloženého programu nepůsobilo až tak jednoduše a pohodlně. Program je vlastně rozdělen do dvou částí, z nichž první je určena na nastavení kláves. Vzhledově pěkně zpracovaná aplikace umožňuje nastavení postranních tlačítek G1 až G6, kterým můžete přiřadit různé funkce. Na výběr jsou základní klávesy, klávesové zkratky, složitější makra, multimediální funkce (spuštění e-mailového klienta, internetového prohlížeče, kalkulačky, přehrávače médií nebo aplikace tento počítač), přiřazení textového bloku nebo dokonce složitějšího skriptu. Výhodou je také možnost vybrané tlačítko úplně vypnout, což se hodí zejména tehdy, pokud o některé z nich často omylem zavadíte.Nastavení maker je podobné tomu u herních myší. Nevýhodou je, že nelze zaznamenat pohyb myši v kombinaci s klávesnicí, takže jste odkázáni na různé klávesové zkratky. Samozřejmostí je už i načasování zpoždění mezi jednotlivými stisky.Druhá část programu se věnuje nastavení displeje. V několika záložkách je možné upravit různé vlastnosti, ovšem nastavení se týká většinou obecných parametrů a vlastní zobrazení informací příliš neovlivníte, protože ta jsou dána už tvůrci konkrétního plug-inu. Možné je upravit prodlevu mezi zobrazováním informací z různých programů, nastavit jas a kontrast displeje, případně povolit či zakázat konkrétní programy. To je v podstatě ale vše, co i přes zdánlivě velké možnosti program nabízí.

reklama